Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2960514 пати)

Отсутен Van

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5257
  • VW Golf MK3 1.9 TDI

Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5383
  • Шо да пишам тука?🤔
Едно поголемо "hockey puck" ќе му беше доволно наместо повеќе додатоци и поголема веројатност да се лизне.


Отсутен tomaso

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2114
Од Јурај, убо напишано.

Vezano uz nesreću koja se dogodila na okupljanju automobila. Vidim da se pojavila i teorija da sam i ja krivac da potičem ljude na divljanje s automobilima.
Po toj teoriji bi trebalo zabraniti kompletan serijal “Brzi i žestoki”, sve filmove gdje škripe gume i zabraniti WRC i Formulu 1, te ograničiti aute na 70 konja i maksimalnu brzinu na 66 km/h. Glupost!
Da, bavim se automobilima, vožnjom i vozim brzo, ali u osiguranim uvjetima - na trkaćoj stazi. Sve što vidite na televiziji u mojim testovima snimano je u strogo kontroliranim uvjetima, te je isto i istaknuto. Na sportskim natjecanjima je identična stvar. S obzirom na to da čitate i gledate moj sadržaj, dobro znate da je sigurnost na prvom mjestu i da sam ujedno i ambasador iste.
Serijal “Natrag u garažu” i “Tko je kriv” upravo se bavi edukacijom svih vozača i to jedan od mojih osnovnih zadaća.
Car meetovi, turiranje i dokazivanje tko ima bolju “pilu” nije nikada bilo za mene. Na takvim okupljanjima se uvijek nađe netko i napravi glupost. Takvih videa je pun internet i takve snimke nikada ne djelim na svojim društvenim mrežama.
Dokazivanje sposobnosti radim s kacigom na glavi i ujedno pozivam sve s viškom adrenalina da se slobodno učlane u bilo koji auto klub unutar našeg saveza i pronaći ćemo disciplinu gdje se možete početi dokazivati. To je sjajan sport, upoznati ćete puno dobrih ljudi i naučiti jako puno o sposobnosti vožnje.
Žalim što se dogodila nesreća i nadam se oporavku svih stradalih.

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Секој ваков собир си има свој ризик, зато дал госпо очи и уши, не бил електричен мерцедесо  :)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Така де, не е крив моронот у мерцедесот, крива е публиката?

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
И тој е крив, ама секој можи да згреши, затоа треба и да си свесен кај си и што можи да се деси...на кино сигурно неможи да те згази некој.

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
Само тој е крив, не знам што бараш вина кај публиката. Плус така брзо влезе немаше ни секунда можност да изреагираат луѓето и да избегаат.

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8429
  • Малерозен дрводарец
Сега сите да му се соберат и по еднаш да го акнат вака...
Ебате глупердата неспособна идиотска...
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.


Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Секој ваков собир си има свој ризик, зато дал госпо очи и уши, не бил електричен мерцедесо  :)
И тој е крив, ама секој можи да згреши, затоа треба и да си свесен кај си и што можи да се деси...на кино сигурно неможи да те згази некој.

Ми се допаѓа како размислуваш 😆

Присутен Dodo

  • Бемвекријачко Пе*ерче
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2781
И тој е крив, ама секој можи да згреши, затоа треба и да си свесен кај си и што можи да се деси...на кино сигурно неможи да те згази некој.

Абе нема да те згази некој ама ете, ке те упуца, налет, ни на комедија не си да идеш, може некој да ти залетне некоја пуцка дур се смееш  и буквално да "умреш од смеење" на филмот.


Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5361
Ќути без значајна штета се завршило,  сите празни ми гледаат во гајбата.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Van

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5257
  • VW Golf MK3 1.9 TDI