Автор Тема: CARclub Тест: Audi A6 2.0 TDI Ultra S-Tronic  (Прочитано 14637 пати)

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: CARclub Тест: Audi A6 2.0 TDI Ultra S-Tronic
« Одговори #45 на: 21 Февруари 2015, 19:16:27 pm »
Така е Симо, за место за товарање се купуе караван.

ОТ сте со големиниве, ја ли да ве опоемнуем :D

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Одг: CARclub Тест: Audi A6 2.0 TDI Ultra S-Tronic
« Одговори #46 на: 21 Февруари 2015, 19:20:07 pm »
Јас имам едно дете и малку ми е простор а за туле некако не ми се става. А пошто одмор правам доста често не ми смета вишок простор. Затоа наредната кола ќе биде или 6ка или 7мица  Ауди. Тулето нека чека боље време...

Аман бе пријател, со А4-ка и едно дете малку ти е простор?
Јас лани летен одмор и зимово малку попродужен викенд ги истерав со 3 деца без недостаток на простор. Куферот на кров го возев само додека ми требаше количка.

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: CARclub Тест: Audi A6 2.0 TDI Ultra S-Tronic
« Одговори #47 на: 21 Февруари 2015, 19:25:53 pm »
Го отепа сеа, него коа ќе ми текне порано како се пакуеле цели 4-5 члени фамилии у фичовци, југовци и сто кецови. Сеа сме нашле, па сме зашле :D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: CARclub Тест: Audi A6 2.0 TDI Ultra S-Tronic
« Одговори #48 на: 21 Февруари 2015, 19:31:04 pm »
Не зезајте луѓе, овие се екзекјутив салони, не се фамилијарни возила. Ова Ауди има помал гепек од Октавиа!!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Audi A6 2.0 TDI Ultra S-Tronic
« Одговори #49 на: 21 Февруари 2015, 20:35:42 pm »
@Зеро
Не викај секогаш. Кога ќе качиш жена со две деца, поготово женски за на одмор, тогаш пиши дека ќе мењаш повисока класа за пониска. Тогаш најважна опрема ќе ти биде зафатнината на багажникот....

Кога зафатнината на багажникот ќе ми биде најважна, ќе земам Шкода Октавија со цели 590 (!!) литри багажен простор. И ќе биде најопремената во некоја RS варијанта за ~25.000 евра.

Не зезајте луѓе, овие се екзекјутив салони, не се фамилијарни возила. Ова Ауди има помал гепек од Октавиа!!

Точно.

Отсутен A4-B8

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 544
Одг: CARclub Тест: Audi A6 2.0 TDI Ultra S-Tronic
« Одговори #50 на: 21 Февруари 2015, 21:00:01 pm »
Епа на мене ми е малку простор. За другите не знам. Работата е што секој од различен аспект и потреба гледа кога купува кола..

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: CARclub Тест: Audi A6 2.0 TDI Ultra S-Tronic
« Одговори #51 на: 21 Февруари 2015, 21:06:15 pm »
Уште еднаш за намената на ова возило: Да седнат до 4 возрасни луѓе, да отидат на службен состанок од Скопје во Цирих, да носат по едно сако и по два пара гаќи и чорапи, колку што им треба за тридневен службен пат.

За на одмор, постои алтернатива, ама од ова возило не барајте гепек. Алтернатива:


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен A4-B8

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 544
Одг: CARclub Тест: Audi A6 2.0 TDI Ultra S-Tronic
« Одговори #52 на: 21 Февруари 2015, 21:33:02 pm »
Немој не ме радуј :)