Автор Тема: Vozzi Помош на пат! - Пропадна и не работи веќе апликацијата  (Прочитано 13764 пати)

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #165 на: 08 Февруари 2024, 11:36:39 am »
Дај бе не му реплицирајте, си има мака со дијагноза е човекот, му ја раните дијагнозата само.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потпис и печат!

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1712
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #166 на: 09 Февруари 2024, 08:23:20 am »
@MAPJAH Ако алудураш на мене дека бил 20 евра дефект не беше, Јас на лице место неможев да го најдам проблемот, а пробав. Расипана расплињача (друкаше притисок огромен) излезе на крајот, околу 200е по мајстори
Опцијата за шлеп  или сервис  ја одлучија од таму после зборање за проблемот.
   Проблемот беше шо без грешки ниту пак маки некакви колата ми го исфрли цел антифриз, среќа го фатив во моментот на течење оти седев в место и приметив на  светлата чад/пареа. Да ја носев таму во локален сервис место шлеп, ќе ја закрпеа, ќе ја преегреев 50км подолу на некој семафор и ќе останев и без мотор со искористено осигурање и да платам цел шлеп до Битола, исто како шо ја закрпија во сервисот во Бт, менаа црево, спојка го наполнаа цел антифриз, ми рекоа нема ништо ни на компјутер ни вака на кола, терај црево попуштило на пластична спојка во внатрешноста не се приметувало лесно, само кога ќе го гибнеле под одреден агол го прскало цел антифриз. И стварно изгледаше и звучеше нормално колата.
 Среќа шо од сервис слегов одма на плинар, да се договорам да менат се  од спојки на црева нови, ја стави на компјутер дури зборавме дека имав мака, рече расплињачата ти е отидена, некој си притисок ми го покажа требало да е максимум 0.7 бар, кај мене регистрираше 2.5.
  Друг пат ако земам осигурање значи да го користам исклучиво ако ја превртам колата на кров и да не можам самиот да ја вратам на тркала  или евентуално ако се запали целата напред па да барам шлеп.
Што ѓавол те натера да ставиш плин на колата, хенри форд се превртува у гроП возите тоа на плинови и после ѓаволот ви крив манете се тоа плиновите од коли да е добро и фабрички ке го направат

Неедуцираност е опасна работа. Во фамилија возиме кола на плин преку 15 години, никаков проблем а огромна заштеда.

Која заштеда? да не стан на Ханиоти заштеди се знае бс 95 натанкирај и тоа е тоа , да возиш бато да го управуваш воланот, кај плинарка? ке ти влечи газот, а да не зборам па струја, не знам тој плин дали во блато ке ти извади или со се плинот во плато ке потониш/ снага бато бс95!

Ханиоти? Во Атина земав 120 м2 со заштедата од плин и скапи дефекти од типот дпф, пумпа за висок притисок, замаец и турбина. Единствено негативно е што не можам во Охрид да одам бидејќи не може да извлече на Стража, па морам Атина да одам на одмор.

Отсутен Jimny

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 934
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #167 на: 09 Февруари 2024, 10:46:41 am »
@MAPJAH Ако алудураш на мене дека бил 20 евра дефект не беше, Јас на лице место неможев да го најдам проблемот, а пробав. Расипана расплињача (друкаше притисок огромен) излезе на крајот, околу 200е по мајстори
Опцијата за шлеп  или сервис  ја одлучија од таму после зборање за проблемот.
   Проблемот беше шо без грешки ниту пак маки некакви колата ми го исфрли цел антифриз, среќа го фатив во моментот на течење оти седев в место и приметив на  светлата чад/пареа. Да ја носев таму во локален сервис место шлеп, ќе ја закрпеа, ќе ја преегреев 50км подолу на некој семафор и ќе останев и без мотор со искористено осигурање и да платам цел шлеп до Битола, исто како шо ја закрпија во сервисот во Бт, менаа црево, спојка го наполнаа цел антифриз, ми рекоа нема ништо ни на компјутер ни вака на кола, терај црево попуштило на пластична спојка во внатрешноста не се приметувало лесно, само кога ќе го гибнеле под одреден агол го прскало цел антифриз. И стварно изгледаше и звучеше нормално колата.
 Среќа шо од сервис слегов одма на плинар, да се договорам да менат се  од спојки на црева нови, ја стави на компјутер дури зборавме дека имав мака, рече расплињачата ти е отидена, некој си притисок ми го покажа требало да е максимум 0.7 бар, кај мене регистрираше 2.5.
  Друг пат ако земам осигурање значи да го користам исклучиво ако ја превртам колата на кров и да не можам самиот да ја вратам на тркала  или евентуално ако се запали целата напред па да барам шлеп.
Што ѓавол те натера да ставиш плин на колата, хенри форд се превртува у гроП возите тоа на плинови и после ѓаволот ви крив манете се тоа плиновите од коли да е добро и фабрички ке го направат

Неедуцираност е опасна работа. Во фамилија возиме кола на плин преку 15 години, никаков проблем а огромна заштеда.

Која заштеда? да не стан на Ханиоти заштеди се знае бс 95 натанкирај и тоа е тоа , да возиш бато да го управуваш воланот, кај плинарка? ке ти влечи газот, а да не зборам па струја, не знам тој плин дали во блато ке ти извади или со се плинот во плато ке потониш/ снага бато бс95!

Ханиоти? Во Атина земав 120 м2 со заштедата од плин и скапи дефекти од типот дпф, пумпа за висок притисок, замаец и турбина. Единствено негативно е што не можам во Охрид да одам бидејќи не може да извлече на Стража, па морам Атина да одам на одмор.
Фантастично , каков Охрид бре во пикавци ли ке се давиш и со шпорети ке пливаш/се надевам во Колонаки зема прекрасен дел на Атина 

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6333
 • Бенве сие бенве
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #168 на: 09 Февруари 2024, 12:02:08 pm »
Среќа што патот за атина е рамен и потрошња добра ќе извади.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Jimny

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 934
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #169 на: 09 Февруари 2024, 14:45:22 pm »
Mацко стар Мијак е тој знае каде да избере ај тии , Атина фантастична дури и патот го имал во предит абе сFe :)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54739
 • Махер
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #170 на: 14 Март 2024, 11:55:53 am »
Што испадна со рекла-казала муабетиве? Функционира Vozzi сеуште, си пројде муабетот како вода под мост?

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4091
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #171 на: 14 Март 2024, 11:58:07 am »
И мене ме интересира, зошто сакам пакет да купам.

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2533
 • Слобода или смрт
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #172 на: 14 Март 2024, 13:20:11 pm »
Што испадна со рекла-казала муабетиве? Функционира Vozzi сеуште, си пројде муабетот како вода под мост?

Функционира ама не баш. Многу е чудно што уште продаваат пакети кога не работат. Јас имам до септември ама веќе почнав да гледам што друго да уплатам бидејќи овие по сите изгледи им рокна бизнисот.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54739
 • Махер
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #173 на: 14 Март 2024, 13:27:14 pm »
A1 го имаат ова, а гледам и Телеком.
https://www.telekom.mk/oryx-assistance.nspx
« Последно менување: 14 Март 2024, 13:35:43 pm Deni »

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2130
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #174 на: 14 Март 2024, 13:32:47 pm »
Не ми изгледа лошо ова од Телеком, посебно средниот пакет, годишно би чинело 1200 ден. Не знам дали покрај Винер, и друг ја нуди оваа услуга, дали мора преку Телеком/Винер или има друг начин да се активира оваа услуга
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1727
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #175 на: 14 Март 2024, 13:33:56 pm »
Што испадна со рекла-казала муабетиве? Функционира Vozzi сеуште, си пројде муабетот како вода под мост?

Лани имаше попуст на пакетите додека траеше саемот за автомобили во Белград. Ќе видиме дали ќе се направат живи периодов или ќе се потврдат рекла казала муабетите.

Добро би било да ги пишуваме овде кои се алтернативите. Во Србија Атлас24 многу го фураат, но сеуште го нема кај нас. За АМСМ имаше еден член пишувано дека не е воопшто задоволен, случката мислам беше низ Грција.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4091
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #176 на: 14 Март 2024, 13:34:43 pm »
Вака не е скапо 1680 за најголемиот пакет. Шлеп до околу 600км ако е по 1€/км.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4091
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #177 на: 14 Март 2024, 13:38:00 pm »
За Воззи


Поддршка на апликација нема, во кол центар не креваат. Многу негативни коментари на последниот пост на фб.
« Последно менување: 14 Март 2024, 13:43:17 pm nestor04 »

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2055
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #178 на: 14 Март 2024, 14:34:05 pm »
Не знам што да мислам, повеќе жалби има него поплаки имаат последниве месеци.
Јас имам активен пакет до јули годинава и сега се мислам да купам и друг...

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43369
 • Il Moderatore
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #179 на: 14 Март 2024, 15:31:19 pm »
A1 го имаат ова, а гледам и Телеком.
https://www.telekom.mk/oryx-assistance.nspx


За корисници на Diners:  https://diners.mk/pomosh-na-pat/


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.