Автор Тема: Skoda Superb Active 2.0 TDI  (Прочитано 46445 пати)

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1735
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #195 на: Октомври 19, 2020, 08:38:18 am »
Во саботата на 17.10.2020,на 31.750 изминати километри направен редовен сервис во Порше Македонија.
- Штопна - 213 ден
- Филтер за масло - 823 ден
- Филтер за воздух - 1.416 ден
- Филтер за полен - 1.634 ден
- Масло 5 литра - 4.200 ден
- Работна рака - 1.717 ден
Целото задоволство кошташе 11.804 ден.

Поефтинеле од минатиот сервис.

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1735
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #196 на: Ноември 08, 2020, 15:24:31 pm »
Денес на изминати 31.860 км монтирани зимскиот сет на гуми, со летниот сет извозени 4.510 км, корона јебига.

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1735
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #197 на: Март 28, 2021, 11:40:12 am »
Ставен летен сет на 33.460 км, со зимскиот извозени 1.600 км.
Како што бев затворен месец дена доста е и волку што свртела колава.

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1735
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #198 на: Мај 17, 2021, 09:20:58 am »
Што би рекла жена ми, исти се, кафеави и двете.

Колава е на колега, дизел со 300 кс, ја возев, иде у п.м.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4426
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #199 на: Мај 17, 2021, 10:56:08 am »
А дали троши како што иде?

За @Tischläufer прашувам...

Отсутен BraneMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 639
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #200 на: Мај 17, 2021, 13:21:36 pm »
Што би рекла жена ми, исти се, кафеави и двете.

Колава е на колега, дизел со 300 кс, ја возев, иде у п.м.


Прв пат гледам Матиз со 300кс :D :D :D

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11004
 • Архитект
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #201 на: Мај 17, 2021, 13:35:50 pm »
Спарк е овај.

Отсутен Leonid

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 673
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #202 на: Мај 17, 2021, 14:20:05 pm »
Што би рекла жена ми, исти се, кафеави и двете.

Колава е на колега, дизел со 300 кс, ја возев, иде у п.м.


Прв пат гледам Матиз со 300кс :D :D :D
Лаже, нема Спарк дизел!

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1735
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #203 на: Мај 17, 2021, 14:46:04 pm »
А дали троши како што иде?

За @Tischläufer прашувам...

Колку едната кафеава троши низ град:Толку другата кафеава троши на отворено:


Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3482
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #204 на: Мај 17, 2021, 16:27:58 pm »
Потрошњава без пипање папуча изгледа :)

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1133
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #205 на: Мај 17, 2021, 17:41:02 pm »
KКолку шкоди се купуваат за тие пари ехе....

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 837
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #206 на: Мај 17, 2021, 21:02:26 pm »
На другата кафена многу жолто на таблата :)

D-r Ordevski


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10359
 • Giulietta QV VS 430i
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #207 на: Мај 18, 2021, 09:33:45 am »
веројатно на контакт е :)

мене повеќе ми смета црвеното од 4.600 него жолтите ;D

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1735
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #208 на: Мај 18, 2021, 12:03:03 pm »
На контакт е да.

И јас така мислев, Порше мора да е бензин.

Сега мислам дека мора да е со две врати и бензин, ако мора да е со 4/5 врати може и дизел :)

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 837
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #209 на: Мај 18, 2021, 12:14:33 pm »
На контакт е да.

И јас така мислев, Порше мора да е бензин.

Сега мислам дека мора да е со две врати и бензин, ако мора да е со 4/5 врати може и дизел :)
911 Turbo S

D-r Ordevski