Автор Тема: Хемиско чистење  (Прочитано 288909 пати)

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #570 на: 22 Септември 2014, 21:38:24 pm »
Ич не ми свиѓа ова со сликиве, само финишот.

Ако веќе постирате слики пред и после!
ima kaj mene na fb mnogu sliki ama mi se dopadna kako ispadna pa zatoa ja staviv ovaa slika ama za vo idnina ke stavam pred i posle pozz

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #571 на: 22 Септември 2014, 21:45:51 pm »
Те имам лајкнато на фб, се чудам што свињи од луѓе се тоа што си дозволуваат колите да им се толку нечисти... свашта пичка роди...

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #572 на: 22 Септември 2014, 23:47:04 pm »
Можда не се сите венчани со колата, или располагаат со вишак време/пари за да можат да посветат на чистење на истата.

Еве мене колата ми е кочина унутра, па се извинувам у име на мајка ми што ја напраила таа кобна грешка и ме родила.

А да, злобните карактери у "Angry Birds" се базирани на мене.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #573 на: 22 Септември 2014, 23:54:29 pm »
Ne treba milion evra za da se drzi osnovna higiena, dovolno e da ne se jade vo nea i da se izbegnuva pusenje, ili ako vekje covekot e pusac nema potreba vo pepelnikot da ima 10 pikavci... patosnicite moze da gi istresat na 2-3 dena, za mene mnogu e bitno koga nekoj ima cista kola, cevli, garderoba, dom. Moze razmisluvanjeto mi e za na femina ama toa e:)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #574 на: 22 Септември 2014, 23:59:49 pm »
Размислувањето можда ти е во ред, но искажаниот став ти е благо кажано навредлив. Ќе вратев со соодветна мера, ама ај си викам нема смисла.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #575 на: 23 Септември 2014, 00:06:10 am »
Врат, не се лутам јас, ти возиш кола од близу 15 000еур, не е изговор немањето време или пари за да одвоиш пола саат време неделно да биде чиста. Не те спомнав тебе или некој друг конкретно, само мислам дека е безобразно да се има 10 пикавци во пепељара и флеки на седишта кака автобус на јсп.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #576 на: 23 Септември 2014, 00:09:58 am »
Не праи разлика дали се лутиш ти и дали си ме спомнал директно или не. Уште помалку е битна цената за која била купена колата. Фино си кажуваш дека не тие јасно што свињи се тие што не ја одржавале хигиената у колата и како ли побогу некоја ги пичка родила.

Јас немам доволно време нити финансии за да ја одржавам колата у најсјајно издание, па се пронајдов у муабетот. И не, не е изговор, туку едноставно не е на врв на приоритети. Затоа се извинив у име на мајка ми што ме родила, и што ете, сакал-нејќел, свиња сум.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #577 на: 23 Септември 2014, 19:42:54 pm »
Ти се пронајде, и непотребно се пронајде.

Да, има свињи. Има свињи што седат на флекави седишта, што имаат по 30 пикавци во пепељара и еден прст ѓубре насекаде. Има свињи во чии коли се гледаат видливи флеки од кој-знае-што.

Свињи се. Не ги разбирам. Јас не се чувствувам комфорно во сопствената кола кога е прљава.

И не мора чистотата на колата да биде врв на приоритетите. Не мора да биде ни на второ, ни на трето, ни на 15-то место. Ама треба да ја има некаде, чисто ради лична сатисфакција. Еднаш во 2 недели не е тешко да се пројде со усисивач внатре, да се истресат патосниците и да се забрише прашина. Чисто за кога ќе одам некаде каде што треба да изгледам фенси, да не ми се испрља оделото.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #578 на: 23 Септември 2014, 20:22:25 pm »
Многу некако лесно прифатливо стана луѓево да се расфрлаат со разно-разни „епитети“, чисто пошто така им прднало на к**от.
Уште полошо е што нема укажување дека тоа не е баш најдобар настап у јавноста.

Нејсе, живи били.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Perfect Car Care

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 186
    • PerfectCarCareTetovo
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #579 на: 23 Септември 2014, 23:59:53 pm »
Velestrumf mozda stavot za odrzuvanje kola treba malku da go smenis, no stavot koj go drzis vo forum nikako, tvojot stav bese mnougu cvrst i se odrzi na sekakvi navredlivi muabeti, sepak i za mene ne e logicno da se drzi takva kolata sekogas ima opci dali e do pari ili vreme sekogas ima opcia kolata da ne bide vo losa sostojba, no jas ne mozam da kazam kakvi se tie luge sto go odrzuvat. Tie se takvi kakvi sto se, a jas nemozam da navredam nikogo bilo kakvo mislenje nekoj ima. U ovoj slucaj da bese od Tetovo spored moznostite pari/vreme ke ti go sluziv najdobrata mozna opcia.

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #580 на: 24 Септември 2014, 00:15:03 am »
Веле ако толку немаш време... еве јас еднаш месечно се нудам да ти го носам лансерот на перење ;D :D Ќе почастиш пица и решен проблем :D

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #581 на: 24 Септември 2014, 00:47:02 am »
Ја два пути месечно го носам Лансерот на перење кај Бушав и Дандо! А ни пица не барам ;D







(провинцијалец краде работно место на скопјанец)

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #582 на: 24 Септември 2014, 00:48:14 am »
Многу некако лесно прифатливо стана луѓево да се расфрлаат со разно-разни „епитети“, чисто пошто така им прднало на к**от.
Уште полошо е што нема укажување дека тоа не е баш најдобар настап у јавноста.

Нејсе, живи били.

Се согласувам.

Ако некој прави или размислува различно од мене за некоја работа, веднаш се суди и плука.

Ако некој не се замара за колата и му служи само за да го превезе од А до Б, тоа е негова работа. Сигурно за нешто друго се замара 100 пати повеќе од ние тука. Некој фрла еден куп пари на Тигра, некој не носи на сервис нова С класа Мерцедес додека не се расипе, некој не се замара како е облечен, некој на фризурата посветува цело сабајле а друг како ќе стане така излага од дома итн итн. На некого побитно му е да запали цигара, да не се замара каде ќе ја тресе, отколку да му биде колата како од фабрика.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #583 на: 24 Септември 2014, 01:07:52 am »
Velestrumf mozda stavot za odrzuvanje kola treba malku da go smenis, no stavot koj go drzis vo forum nikako, tvojot stav bese mnougu cvrst i se odrzi na sekakvi navredlivi muabeti, sepak i za mene ne e logicno da se drzi takva kolata sekogas ima opci dali e do pari ili vreme sekogas ima opcia kolata da ne bide vo losa sostojba, no jas ne mozam da kazam kakvi se tie luge sto go odrzuvat. Tie se takvi kakvi sto se, a jas nemozam da navredam nikogo bilo kakvo mislenje nekoj ima. U ovoj slucaj da bese od Tetovo spored moznostite pari/vreme ke ti go sluziv najdobrata mozna opcia.

Токму така, благодарам на разбирањето. Воедно благодарам и за своевидната понуда, ама веќе не одам за Тетово толку често како порано (студирав на Штулов ;))

@Спенсер и Мартин: Ајде децо сеа договорете се, не се карајте тука за безвезе. ПиЕс: Мартин е у блага предност пошто понуди две перења месечно, а ни пица не побара :D :D :D

Се согласувам.

Ако некој прави или размислува различно од мене за некоја работа, веднаш се суди и плука.

Ако некој не се замара за колата и му служи само за да го превезе од А до Б, тоа е негова работа. Сигурно за нешто друго се замара 100 пати повеќе од ние тука. Некој фрла еден куп пари на Тигра, некој не носи на сервис нова С класа Мерцедес додека не се расипе, некој не се замара како е облечен, некој на фризурата посветува цело сабајле а друг како ќе стане така излага од дома итн итн. На некого побитно му е да запали цигара, да не се замара каде ќе ја тресе, отколку да му биде колата како од фабрика.

Токму така (втор пат у еден пост). Мило ми е што има луѓе кои всушност разбираат за што станува збор.
« Последно менување: 24 Септември 2014, 08:47:58 am velestrumf »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Dule_

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2975
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #584 на: 30 Септември 2014, 16:48:18 pm »
Kako e najlesno da se otstrani mastilo od penkalo od sediste?

Probano e so 96% alkohol i ne izleguva.

Fala odnapred