Автор Тема: Нема да може да се регистрираат автмобилите постари од 2000 година?  (Прочитано 27966 пати)

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6628
  • Бенве сие бенве
Martin gsm sto baras ti vo Makedonija i vo Makedonija koga sakas da i se mocas i da i se seres i da zamines od nea? Sto kur studiras bez pari tuka? Ajde vo novata drzava, tamu studiraj i sakaj ja nea. Ne blagodarni!

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Поло со 3 клипа на плин кола ли е?


Научно не е докажано, ама народот верува дека е кола.

Martin gsm sto baras ti vo Makedonija i vo Makedonija koga sakas da i se mocas i da i se seres i da zamines od nea? Sto kur studiras bez pari tuka? Ajde vo novata drzava, tamu studiraj i sakaj ja nea. Ne blagodarni!

А ти зошто имаш бугарски пасош, европска работа и седиш тука ? Зошто си извадил бугарски пасош ако толку ја сакаш државава и сакаш еуро250 коли да се возат во неа ?
Остај не на раат ние да се труеме тука, ништо не ни фали.

Отсутен зоки-златен

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7003
  • хаУс мајстор
Оладете малку,ќе ви се затнат катализаторите :)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Што побрзо се воведат меркиве против загадување тоа подобро за народот.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6628
  • Бенве сие бенве
Фило многу сакам да те однесат на вонреден технички и да ти го пресоваат кадетчето. Таман ќе имаш можност да му дадеш на Дени еден клип да не биде со 3. Ако ли?

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
И јас би студирал тука и би си отишол, особено ако ми вреди факултетот надвор. Зашто да биде благодарен што државава му овозможила за 200 евра да студира? Дали треба да биде благодарен и што му овозможила средно и основно да заврши? Можеби треба да е благодарен и што има државни болници и полиција.

Не може да сум благодарен ако откако ќе завршам факултет да треба да размислувам која врска да ја најдам за да ме вработат за некоја мизерна плата, или пак да го изберам твојот пат да работам во странство, а да живеам тука.

За да преживееш нормално во оваа вукојебина треба да се снаоѓаш и да имаш среќа. Сеедно дали е тоа бугарски пасош, врски, наследен бизнис, политика или што и да е. Да ти се мочам во таквата држава, па уште и благодарен да бидам :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Фило многу сакам да те однесат на вонреден технички и да ти го пресоваат кадетчето. Таман ќе имаш можност да му дадеш на Дени еден клип да не биде со 3. Ако ли?

Нека го пресоваат, ама клипови не му давам, нека пукне од мака што вози кола со фен под хауба, а има 3200 евра плата.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Ги замолувам лугето со предавнички таблици да не коментираат во темава. ;D

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6628
  • Бенве сие бенве
По државата не смее да се плука каква и да е таа, затоа народот е рамнодушен кон се што се случува, а политичарите го користат тоа. Соседиве околу нас сите се отепани, ама чувството за национална припадност им е многу поголемо од нашето.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6628
  • Бенве сие бенве
DarthJe5us дали ако јас имам бизнис со трафики ти треба да си ми прв душман само затоа што во несреќен случај си рушил трафика.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Државата е збир од институции, а тие не функционираат и по нив ако се плука не значи дека некој не се осеќа како припадник на некоја националност и дека не е горд што е таа националност.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Сега слушнав на вести дека дефинитивно нема да има никакво ограничување наредните неколку години.

http://www.novini.mk/read/1139464/vozilata-so-euro-2-standard-kje-prodolzhat-da-vozat

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Ви пишав на два пати  да не се палите како млади мајмуни пошто ова е само спин од класичните квази новинари.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
DarthJe5us дали ако јас имам бизнис со трафики ти треба да си ми прв душман само затоа што во несреќен случај си рушил трафика.

Не те посочив тебе, ама ако се најде погоден баш ми е жал.

Отсутен зоки-златен

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7003
  • хаУс мајстор
Ахтунг,електронски протест ти е ова.Порано ќе изгласаа нешто па пред собрание протести имаше,ќе се извика чоек,ќе се издува.Сега тастатури ќе искршиме :)