Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1846415 пати)

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6103
  • 69
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #1590 на: 17 Јануари 2015, 18:44:21 pm »
@zeroSignal
@velestrumf
@DayWalker
Ви благодарам на исцрпните одговори и споделени искуства.
Инаку значи Шкода дефинитивно не гледам. Едноставно тоа е појако од мене и тоа е тоа. Шипките ги има и кај Флуенсот од гепекот. Флуенсот е ок ауто, ама не ми е филмот тој. Али не е исклучен од комбинација. Лансер ми е исто така одличен, али моделот е веќе стар.
Фокусот не сум го видел, али ке поминам да видам што ке понудат, а ке поминам и до Киа, чисто онака. Е, да, ке го ѕирнаам и Аструлето.

@DENDE-LANCERED
Ке го зирнам и АЅХ-от, само што тој за таа сума за која го даваат незнам ни резервен клуч дали има. Дефинитивно е одлично возило, го имам возено на дурекс, овај спортекс.

@Cuore Sportivo
Дефинитивно и јас мислам така.

@Pistorij
Имаш овакви пластични осигурачи во Цилаз
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Присутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5432
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #1591 на: 17 Јануари 2015, 18:51:30 pm »
Narednoto nivo na oprema koe e dovolno moze da se zeme za dobra cena.
Ti samo idi vozi go prvo vidi dali ti pravi merak.

1.6 115ks motor i podobar menuvac od Lancerot ima.
Mislam ima i facelift sto znaci bez detski bolesti.

Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54824
  • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #1592 на: 17 Јануари 2015, 18:53:01 pm »
Целата поента на ASX е дизелот.

Дачија Лоџи е океј а Шкода Октавија нечини?

Присутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5432
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #1593 на: 17 Јануари 2015, 18:59:19 pm »
Ispod 18k dizelot tesko.

I benzinot ke brka rabota pa plus i plince ako moze i se dobiva dzabe voznja so ovie ceni.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7001
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #1594 на: 17 Јануари 2015, 19:01:13 pm »
А Дастер? Таман за патиштава наши, мене ептен некако кеиф ми прави, баш онака ми е како современа Лада Нива. Ич не и се секираш ;D ;D ;D

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20608
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #1595 на: 17 Јануари 2015, 19:17:18 pm »
Целата поента на ASX е дизелот.

Дачија Лоџи е океј а Шкода Октавија нечини?

this.

@zeroSignal
@velestrumf
@DayWalker
Ви благодарам на исцрпните одговори и споделени искуства.
Инаку значи Шкода дефинитивно не гледам. Едноставно тоа е појако од мене и тоа е тоа. Шипките ги има и кај Флуенсот од гепекот. Флуенсот е ок ауто, ама не ми е филмот тој. Али не е исклучен од комбинација. Лансер ми е исто така одличен, али моделот е веќе стар.
Фокусот не сум го видел, али ке поминам да видам што ке понудат, а ке поминам и до Киа, чисто онака. Е, да, ке го ѕирнаам и Аструлето.

Штета што Шкода не би гледал... Шкода е многу многу далеку од тоа што у глобала нашиот народ мисли дека е. Кон подобро, се разбира.
Лансерот веќе не се ни продава кај нас, го нема во салон, башка е стар. Фокусот мене не ми направи мерак, а Астрата ја немам возено. Би претпоставил дека е добра, ама тешка :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #1596 на: 17 Јануари 2015, 19:20:44 pm »
Октавијата, минатиот модел беше најлошата кола која сум ја возел. Тоа што важи за елантрава со суспензијата е 4 до 5 пати полошо во таа октавија, едноставно хорор. Ама тоа беше пред сигурно 5 години. Сега незнам, не сум ја возел знам дека е доста подообра дури одлична али штом неможеш да поминеш преку тоа, да не збориме џабе.

Стално спомињам форд у муабетиве мои, али едно време ако убаво се сеќавам имаше страшно добра понуда на Фокус седан..Класен? ти како да ми кажуваше нешто или Дени? не ми текнува..Интересна кола во секојс случај.


Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17676
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #1597 на: 17 Јануари 2015, 19:22:30 pm »
Што виде толку лошо во суспензијата на прошлата Октавија, која бај д веј е подобра од истата на актуалената...

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17300
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #1598 на: 17 Јануари 2015, 19:23:23 pm »
Сакам да си купам:

http://www.2bike.rs/cikloberza/mali-oglasi/bicikli-6/mtb-bicikli-7/trek-superfly-5-shimano-deore-xt-3x10#.VLkt6NLF91Z

Плачам.


Има братанац ваков скоро нов, ако си заинтересиран може да се договориме ...

Нека ти прати братанац линк од спецификации и цена на велосипедот, во февруари стига стипендија и ако одговара цена да не одам до Србија за џабе. :)

Прати ми ПП, ама не мора да брзаш

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3855
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #1599 на: 17 Јануари 2015, 19:25:10 pm »
сакам:


Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #1600 на: 17 Јануари 2015, 19:33:38 pm »
Што виде толку лошо во суспензијата на прошлата Октавија, која бај д веј е подобра од истата на актуалената...

Беше пре премека, нестабилно мека, не влева самодоверба во возачот. такво нешто гледам и кај на сестра ми твингото, со одредена доза на страв и резервираност ја возам :)


Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17676
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #1602 на: 17 Јануари 2015, 20:21:56 pm »
Што виде толку лошо во суспензијата на прошлата Октавија, која бај д веј е подобра од истата на актуалената...

Беше пре премека, нестабилно мека, не влева самодоверба во возачот. такво нешто гледам и кај на сестра ми твингото, со одредена доза на страв и резервираност ја возам :)

Ејјј Џони ти да влезеш у постаро ауто ќе се посереш :D ;D :D



Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3855
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16664
  • Keep it 100
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #1604 на: 17 Јануари 2015, 20:37:49 pm »
Што виде толку лошо во суспензијата на прошлата Октавија, која бај д веј е подобра од истата на актуалената...

Беше пре премека, нестабилно мека, не влева самодоверба во возачот. такво нешто гледам и кај на сестра ми твингото, со одредена доза на страв и резервираност ја возам :)

Ејјј Џони ти да влезеш у постаро ауто ќе се посереш :D ;D :D



 ;D ;D ;D