Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2962371 пати)

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
onak
добро бе,како летна овој?

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4631
  • Passat B8
hmm sFarno samo mu slizna pod nego motorceto dvizejki se vo ist pravec :) @onak go vide toj del od sekundata sto tocno mu se sluci ?
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Е ОД ОВА; Е ОД ОВА! Е ОД ОВА! Е БАШ ОД ОВА. МРШ ПИЗДА ЛИ ТИ МАТЕРИНА НА ТРОТОФАКИНГАР, СО ТОА ТОЧАКОТ/ВЕСПАТА/КУРАЦОТ! МРШ!

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4631
  • Passat B8
Е ОД ОВА; Е ОД ОВА! Е ОД ОВА! Е БАШ ОД ОВА. МРШ ПИЗДА ЛИ ТИ МАТЕРИНА НА ТРОТОФАКИНГАР, СО ТОА ТОЧАКОТ/ВЕСПАТА/КУРАЦОТ! МРШ!
:D
edit: ee ova bese jasno kazano, od tova ke da mu eee !!  :-*
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7708
  • Плинаш!!!
Е ОД ОВА; Е ОД ОВА! Е ОД ОВА! Е БАШ ОД ОВА. МРШ ПИЗДА ЛИ ТИ МАТЕРИНА НА ТРОТОФАКИНГАР, СО ТОА ТОЧАКОТ/ВЕСПАТА/КУРАЦОТ! МРШ!
:D
Се напна :)

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
нешто му се сјеба на веспата мислам за да така нагло падне,а не видов дека стисна на кочница па сам да се сјебал.и не мрчете,ако возиш со пропишана брзина и држиш доволно растојание нема ништо да се деси.

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
А кога „претицаш“ точак да ти се струполи со черепот на 11цм од тркало? А ти возиш со пропишана брзина и држиш доволно растојание до возилото пред тебе? Тогаш нема ништо да се деси? Нема да те има по весници? Нема да се мие улицата со месеци на тоа место и уште да се познава после тоа?

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
onak
добро бе,како летна овој?
нешто му се сјеба на веспата мислам за да така нагло падне,а не видов дека стисна на кочница па сам да се сјебал.и не мрчете,ако возиш со пропишана брзина и држиш доволно растојание нема ништо да се деси.
на камерата не се гледа баш перфектно дека и предното и задното тркало му се закочени. изгледа го изненади тој пред него.. колку за инфо ми покажуваше околу 65 брзиномерот, на 2-3 секунди претходно видов... на таа брзина само заврте на десно и изгледа се обеси на двете кочници. чикицава гарант до пред брзо време возел автоматик или апн, а сега земал веспиче со диск кочници па нема контрола. а може и да се додаде во купот лоши гуми-кинески кои не се баш гуми туку пластики и не лепат ич на асвалтот.
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
ако има кај да вози,а сам си избрал да вози на улица негов проблем.имаше и случај човек со кола или комбе што беше кога почина на волан па влезе у двор или како и да беше.и што сега да кажеме за возилата?можело во дворот да има мали деца

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
ако има кај да вози,а сам си избрал да вози на улица негов проблем.имаше и случај човек со кола или комбе што беше кога почина на волан па влезе у двор или како и да беше.и што сега да кажеме за возилата?можело во дворот да има мали деца

фичо.. тоа е еден у миљарда случаеви... а овие со моторчињава редовно се испружуваат по улициве... ама редовно.. во аеродром и лисиче скоро секој ден гледам по некој испружен... многу пати гледам само мотор на асвалт а ниедна кола учесник во сообраќај...

и тоа што сам си одлучил да вози е ок, ама носи ризик и на други учесници... што ако возев побрзо? ај не мора побрзо, ке речеш тоа е кршење закон... да речеме што ако возев ОДМА позади него? ке успеев да закочам? што ако само малку го потчукнав одкако ке паднеше? иди докажи после дека не си го удрил...

п.с. ова е една од ситуациите поради која имам камера во возило...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
Онак,и кола да вози тој пред тебе па исто може да ти се деси.значи,си треба пазење и со памет возење,а тие што возат без кацига,со неисправни мотирчиња,без сигнализација,не ги коментирам(исто и тие со исти такви коли)

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
изгледа збориме на различни јазици па не се разбираме, или само инат се тера... не си ми јасен...

како може ова да ти се деси со кола?

Not a valid youtube URL
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
од што помисли дека инат терам?ти и Дени пишавте да не се возат скутери/точаци по улиците,ради вакви пиздарии,на што ја ви пишав дека и со коли се дешаваат пиздарии од ист калибар.и сега што не е јасно?

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Тоа беше еден од аргументите на Кларксон зашто не сака мотори - сакам превозно средство кое нема да падне кога е застанато.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
од што помисли дека инат терам?ти и Дени пишавте да не се возат скутери/точаци по улиците,ради вакви пиздарии,на што ја ви пишав дека и со коли се дешаваат пиздарии од ист калибар.и сега што не е јасно?

ај добро... терај работа...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време