Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2962257 пати)

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Овој возел над 120, ама среќа не бил врзан па безбедно излета од колата и никому ништо. Ќе се јавуе сеа у осигурање за каското да го активира.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
нема каско за каскадери... 

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
А баш мислев дека поимот каско настанал од каскадерите, ми го сруши филмот Симо.

ПС ќе те тужам кај Банзаи и Томе ;D

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер

Отсутен Prof. Greenthumb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3991
  • MadaFunker
New blood of old school

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?


Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
денес пред кола еден чикица со веспа се испружи и тоа многу убаво се испружи... а со оглед на тоа дека имам онборд камера во возилото.. ке го закачам видеото приквечер.
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
денес пред кола еден чикица со веспа се испружи и тоа многу убаво се испружи... а со оглед на тоа дека имам онборд камера во возилото.. ке го закачам видеото приквечер.

еве го моментот опишан од погоре... да возев побрзо ке го размачкав на асвалт... абе и јас возам и мотори и моторчиња, ама сеуште тврдам дека овој тип на превоз не е за во скопје... не е за оволку многу динамичен град. скопје е нај динамичниот и нај брзиот град од цела македонија... инормално е да е таков. поради тоа не сме ние за ваков превоз...

да не тупам, човеков беше изодран целиот по нозе по раце и рамото... не носеше кацига ама среќа не тресна со глава... малку шокиран, малку исплашен зема и си го оттурка моторчето на некаде.. не ми дозволи да му помогнам да го однесам до дома... нема везе...



а само 1 саат претходно идејки накај карпош еден морон ова ми го направи:


и уште залепен на стакло нешто се дере, мафта... порано ке му закочев и ке му излезев од кола на објаснување па ако затреба и на тепање... сега сум искулиран максимално и не се расправам со вакви дебили... само стисни на гас и проджу накај што си тргнал... убаво се слуша и на клипот дека ни А не му реков, не го ни опцув.. тешко некако у задње време да ме испровоцира некој вака... а тоа е резултат на она што стално се заложувам дека треба да има поголема толеранција во сообраќајот од страна на возачите.

фала многу пријатно. :D
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7708
  • Плинаш!!!
Aиииии ама тресна, сам падна а. Опасна работа се ова моториве. Срека не си возел побрзо, салата ке си го направел и ке си наебел ни крив ни дужен.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
богами со 1,8 тона возило стварно салата ке го направев... ќути среќа у ПМ... кога се опнав на кочница и абс-от успеав да го укочам...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен skorpion

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
  • Burn the tires, not your soul!!!
Хах квичење гуми :) како се истргна оној старецот незнам.
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен mmm121

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3799
  • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Not a valid youtube URL
човекот е веке погребан колку за инфо на лице место починал!