Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2962365 пати)

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
фала на муабетот



Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Сега начекав еден од тие фраерите што не ебат жива сила и што „никој не ги запира кога се на точак“.

Го запрела кола пред Хубо. И тоа, изгледа ефикасно го запрела, пошто џандари правеа увид и преусмеруваа сообраќај.

Отсутен VLATKO Џентлменот

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6214

Отсутен Lazarus

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 533
  • drive it like you stole it!
Погледнете ја госпоѓата со торбите на почетокот од видеото на onak. Си оди со торбите свртена со грб и одеднаш нагло лево и оп на пешашчки, supplieees!

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Погледнете ја госпоѓата со торбите на почетокот од видеото на onak. Си оди со торбите свртена со грб и одеднаш нагло лево и оп на пешашчки, supplieees!

на таквите “госпоѓи“ во принцип им застанувам... ама ете тука не и застанав. не заслужува... оди по улица наместо по тротоар...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
изгледа збориме на различни јазици па не се разбираме, или само инат се тера... не си ми јасен...

како може ова да ти се деси со кола?

Not a valid youtube URL

0.02 сек, жената ќе ја изгазиш бегаш лево да ја избегниш, а веќе е слезена на коловоз и на пешачки во твоја лента. И после само се плачите дека пешаците прат вака, пешаците прат онака... стварно нема поголеми плачковци од вас(Скопјани), а посебно ова Дени. Ако сте со кола не сте господ па сите да гледат вас да ви е погодено.




Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
види еден пост над тебе... тролач низаеден...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Добро ова беше наменето најмногу за човекот на кој му смета се во сообрајќајот, а јас сум скоро убеден дека тој е најтапа шофер и џабе само се буни и паничи.

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
А да не коментирате за луѓе кои не ги познавате а? Лично го познавам тој што мислиш дека се му пречи, и јас се приклучувам кон честитките за тргање на велосипедите и моторчињата од коловоз каде има велосипедска патека. Да не зборувам за пешаците и културата. Не дека ние сме цвеќиња возачите ама и тие си го имаат својот добар дел во не-културата.

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Добро ова беше наменето најмногу за човекот на кој му смета се во сообрајќајот, а јас сум скоро убеден дека тој е најтапа шофер и џабе само се буни и паничи.
Зашто да се вреѓаме. Ти си најтапа шофер. И сеа?

од што помисли дека инат терам?ти и Дени пишавте да не се возат скутери/точаци по улиците,ради вакви пиздарии,на што ја ви пишав дека и со коли се дешаваат пиздарии од ист калибар.и сега што не е јасно?
Кои работи? Како ќе му ја прегазиш главата со тркало на некој во кола при брзини од 50кмч?


П.С. Имате видео снимка од наш член, на наши патишта од случката. Фала пријатно. Падне ли, кврц со количето.

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
А да не коментирате за луѓе кои не ги познавате а? Лично го познавам тој што мислиш дека се му пречи, и јас се приклучувам кон честитките за тргање на велосипедите и моторчињата од коловоз каде има велосипедска патека. Да не зборувам за пешаците и културата. Не дека ние сме цвеќиња возачите ама и тие си го имаат својот добар дел во не-културата.
Ја претервате понекогаш. Ако ви сметат тогаш седете си дома или нека ве вози некој друг. Колку ти шо имаш право, толку имат и тие независно дали е на мотор или во кола.

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
Каде пишува дека ми пречат? Велам дека им е местото таму каде што е, и за нив и за нас подобро.
Онак, за прекрасните кинески гумички, тоа треба да се забрани за употреба со закон.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Скутери до 50 кубика да се возат на велосипедска патека?
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.