Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2962992 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Да беше на бензин немаше да се влечеш пола пут позади камиончето ..


;D :D ;D

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Најчесто тие кои се влечат се во следните наведени возила:„Матиз, Спарк, Марути, Тико, Југо и сличните им“. И најсериозно ми поминало низ глава кога на угорница си возат со 35кмч, што би се случило ако земам од позади да се доближам и да ги буткам колку што можам.

Сигурно на нагорнина со 35 км/ч се влечеме. Пушти од 3:40. Сам да сум во колата, ке оди до 90 и тоа на плин. ПЛИН.

[youtubed]http://www.youtube.com/watch?v=OSz3zryF0R4&feature=youtu.be&t=3m45s[/youtube]
Супер! Не велам сите, ама обично се тие коли. Барем јас колку што сум приметил.

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6568
Да беше на бензин немаше да се влечеш пола пут позади камиончето ..


;D :D ;D

На бензин полошо ми работи него на плин.

Супер! Не велам сите, ама обично се тие коли. Барем јас колку што сум приметил.

Затоа што не даваат добар полет на колата и слабо стискаат на гаста.
Ја на нагорнина со моменталниов болид возам гас до крај, со претходен полет и рано ставам во 3 брзина, нешто над 70 км/ч и одма ставам 3, и дур ја ставам, ке падне на 60-65, гас до крај и цепам.

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43562
  • Il Moderatore
Ах бе филип бе филип. :) - кажано со истата самоувереност и надвишност на просечниот SUV возач. :)

лол ова е нова подваријанта на ad hominem. Ако не можеш аргументот, нападни ја колата на соговорникот. :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_sport_utility_vehicles#Psychology
За разлика од првото, ова е познато во светски рамки дека е така.



За на Филип самоувереноста треба некој hummer H3, ништо не праиме со CUV ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3774
Јас приметувам дека во последно време по автопатиштава низ земјава се вози доста поспоро него порано. Дали има врска времево или нешто друго незнам. Но во глобала се вози доста културно и во рамки на пропишаната брзина или во рамки кој не се казниви. Ретко кој вози над 140-50км/ч. Истото го приметив и во Србија дека доста ретки се тие што летаат на автопат во споредба со минатите години. Јас возам доста брзо на автопат, се разбира каде што дозволуваат условите односно каде што пред се го знам патот, да не е влажно и сл но знам дека тоа е глупаво и неубаво па веќе гледам каде можам да возам по нормално.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Како возат сите - така и ти. :)

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
Абе скап е бензинот до тоа е

Отсутен Borce-Fiat

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 920
  • Virus-Alfa
А и ладно сега повеке троши.
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7708
  • Плинаш!!!
Smicha што се дешава кај тебе на последна 57ца? Еден куп цајкани и затворена е улицата.

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Јас приметувам дека во последно време по автопатиштава низ земјава се вози доста поспоро него порано. Дали има врска времево или нешто друго незнам. Но во глобала се вози доста културно и во рамки на пропишаната брзина или во рамки кој не се казниви. Ретко кој вози над 140-50км/ч. Истото го приметив и во Србија дека доста ретки се тие што летаат на автопат во споредба со минатите години. Јас возам доста брзо на автопат, се разбира каде што дозволуваат условите односно каде што пред се го знам патот, да не е влажно и сл но знам дека тоа е глупаво и неубаво па веќе гледам каде можам да возам по нормално.

Еј, имам видео докази дека лажеш!
:)

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3774
Имам јас и нови :) Ама на видео доказиве освен мене и тебе никој не вози толку брзо. Ни на старите ни на новите видеа. Тоа ми беше муабетот.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.