Автор Тема: Ова лето, каде на одмор ???  (Прочитано 1280528 пати)

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #105 на: 22 Јуни 2011, 23:28:14 pm »
@Kimi  Јас бев во Бодрум пред минатата година, одвратно си поминав, и скапо е многу, без 500 евра само за трошење немој да идеш ако мислиш свињетина да јадеш.

@Riki Јас тој истиот пат накај драч сум го возел, се до црнагора. Нај интересно ми беше што о две ленти си прават три и на претицување дирекно во тебе идат, и се разминувате за пичкино влакно, кревав двете нозе од јанза што ми беше, и све големи аута возар маме им ебем.

Иначе бил ли некој во закинтос да ми каже што како, планирам со свој превоз да идам и да најдам сам сместување, веќе не верувам во агенцииве, кога и да сум барал сам сместување подобро сум поминал, ама конкретно за Грција а поготово за закинтос поима немам. Дали колата ќе ми биде безбедна и такви срања??????????????????????????????
« Последно менување: 23 Јуни 2011, 08:39:56 am chlink »

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #106 на: 23 Јуни 2011, 08:34:32 am »
Закинтос е супер, јас бев пред 3 години и си поминав фантастично. Зависи во кој град ќе бидеш сместен, ќе ти биде или мирно и тивко, или журка 24/7. Кола обавезно ти треба, самиот остров е таков, за да стигнеш до плажа ти треба кола. Колата ќе ти биде безбедна, нема да имаш никакви проблеми. Островот е прилично „Италијански“, па никој не се замара за ништо. Дури најдов Битолско млеко во една продавница.

Островот е стварно убав, и има што да се види. Ако треба повеќе инфо, може во недела да ти кажам.

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #107 на: 23 Јуни 2011, 08:37:34 am »
Закинтос е супер, јас бев пред 3 години и си поминав фантастично. Зависи во кој град ќе бидеш сместен, ќе ти биде или мирно и тивко, или журка 24/7. Кола обавезно ти треба, самиот остров е таков, за да стигнеш до плажа ти треба кола. Колата ќе ти биде безбедна, нема да имаш никакви проблеми. Островот е прилично „Италијански“, па никој не се замара за ништо. Дури најдов Битолско млеко во една продавница.

Островот е стварно убав, и има што да се види. Ако треба повеќе инфо, може во недела да ти кажам.

Со вој муабет пола работ ми ја заврши, планирам во Лаганос да се сместам, само нема да идам преку агенција, сам ќе барам сместување...

Заво недела нема да можам да дојдам, барем не од Скопје со вас, ќебидам цел викенд во пробиштип а недела сум на свадба(вечерна), едино може преку дентада дојдам даве видам и да напрајме муабет.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #108 на: 23 Јуни 2011, 09:22:40 am »
Уплатена аконтаија на Крв, поточно во Ипсос, од 20.07 ке бидеме, комшии со осмица, вила до вила ни е сместувањето :)


Ooooo ристеее, готово а? Рече бе дека ќе ја завршиш работата и ја заврши. браос! Мажиште! Ајде ќе се куропецаме на крф од 20 ти :D :D :D

Абе нема лабавоооо :) Ти реков, јас сум чоек од збор :) уште денес да ја регистрирам колава... и све ке биде таманка :)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #109 на: 23 Јуни 2011, 09:32:37 am »
@Kimi  Јас бев во Бодрум пред минатата година, одвратно си поминав, и скапо е многу, без 500 евра само за трошење немој да идеш ако мислиш свињетина да јадеш.

@Riki Јас тој истиот пат накај драч сум го возел, се до црнагора. Нај интересно ми беше што о две ленти си прават три и на претицување дирекно во тебе идат, и се разминувате за пичкино влакно, кревав двете нозе од јанза што ми беше, и све големи аута возар маме им ебем.

Иначе бил ли некој во закинтос да ми каже што како, планирам со свој превоз да идам и да најдам сам сместување, веќе не верувам во агенцииве, кога и да сум барал сам сместување подобро сум поминал, ама конкретно за Грција а поготово за закинтос поима немам. Дали колата ќе ми биде безбедна и такви срања??????????????????????????????


Мики, не 3 летни, да видиш ти по тоа кривините, како претицува шлепер, не бутка у карпи или у банкина па не му е гајле бре ич, возачка кулута 0, а се вози брзо, само јас неколку пати имам начекано како деца од по 10 години возат мерцедеси...  а нај нај интересно беше... значи ова е пред 3-4 години... Имав нешто службено работа во Тирана, и соработувавме со едни Германци, и бидејки тамо, све се мерцедеси, значи ако една фамилија има 2 Коли, едната по дифолт му е Мерцедес а другата пак му е геманско возило, Голф, Ауди, Опел...

И сеа причаме на англиски, и ми вика, као... Еј рики, па каде е тука фабрикава за мерцедес ... и онака се смее... и ми вика, никад до сеа во животов немам видено толку мерцедеси... во германија ги нема толку многу :)

Иначе најраспостанет модел е Мече 124, па Слонот од 2000 годна, па слонот од 1995 година и 190ки и 123ки

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #110 на: 23 Јуни 2011, 10:04:19 am »
@Kimi  Јас бев во Бодрум пред минатата година, одвратно си поминав, и скапо е многу, без 500 евра само за трошење немој да идеш ако мислиш свињетина да јадеш.

@Riki Јас тој истиот пат накај драч сум го возел, се до црнагора. Нај интересно ми беше што о две ленти си прават три и на претицување дирекно во тебе идат, и се разминувате за пичкино влакно, кревав двете нозе од јанза што ми беше, и све големи аута возар маме им ебем.

Иначе бил ли некој во закинтос да ми каже што како, планирам со свој превоз да идам и да најдам сам сместување, веќе не верувам во агенцииве, кога и да сум барал сам сместување подобро сум поминал, ама конкретно за Грција а поготово за закинтос поима немам. Дали колата ќе ми биде безбедна и такви срања??????????????????????????????


Мики, не 3 летни, да видиш ти по тоа кривините, како претицува шлепер, не бутка у карпи или у банкина па не му е гајле бре ич, возачка кулута 0, а се вози брзо, само јас неколку пати имам начекано како деца од по 10 години возат мерцедеси...  а нај нај интересно беше... значи ова е пред 3-4 години... Имав нешто службено работа во Тирана, и соработувавме со едни Германци, и бидејки тамо, све се мерцедеси, значи ако една фамилија има 2 Коли, едната по дифолт му е Мерцедес а другата пак му е геманско возило, Голф, Ауди, Опел...

И сеа причаме на англиски, и ми вика, као... Еј рики, па каде е тука фабрикава за мерцедес ... и онака се смее... и ми вика, никад до сеа во животов немам видено толку мерцедеси... во германија ги нема толку многу :)

Иначе најраспостанет модел е Мече 124, па Слонот од 2000 годна, па слонот од 1995 година и 190ки и 123ки

Па баш и затоа ти викам, влага да претица со над 160 а од контра што му идеме нема гајле, скроз со гуми до крај на пут и се разминуваме за пичкино влакно, а тоа мерцедсиеко камион им се. Имав негде и клипови ама неможам да ги најдам, многу ми е криво, ама ќе се потруам да ги најдам.

Отсутен Schmitt

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1815
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #111 на: 23 Јуни 2011, 10:49:53 am »
Мерцедес, мерцедес, мерцедес... ;D

Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #112 на: 23 Јуни 2011, 12:01:00 pm »
Закинтос е супер, јас бев пред 3 години и си поминав фантастично. Зависи во кој град ќе бидеш сместен, ќе ти биде или мирно и тивко, или журка 24/7. Кола обавезно ти треба, самиот остров е таков, за да стигнеш до плажа ти треба кола. Колата ќе ти биде безбедна, нема да имаш никакви проблеми. Островот е прилично „Италијански“, па никој не се замара за ништо. Дури најдов Битолско млеко во една продавница.

Островот е стварно убав, и има што да се види. Ако треба повеќе инфо, може во недела да ти кажам.

Со вој муабет пола работ ми ја заврши, планирам во Лаганос да се сместам, само нема да идам преку агенција, сам ќе барам сместување...

Заво недела нема да можам да дојдам, барем не од Скопје со вас, ќебидам цел викенд во пробиштип а недела сум на свадба(вечерна), едино може преку дентада дојдам даве видам и да напрајме муабет.
Пред Зеро јас сум бил на Закинтос. Таа плажата што ја гледаш и што ја фураат дека е Закинтос нема везе, тоа е дел од турата со брод. Значи не се оди секој ден. Плажата во Лаганас е непостоечка и е претворена во улица. Се изнајмуваат коли само со ценкање. Прво ќе сакаат да те ошурат и го даваат за 300 евра неделно. Јас ќе ти кажам кај ќе одиш во Лаганас и ќе земеш за 150-180 евра. Ние земавме тогаш 2 џипа Сузуки Џимни, еден Свифт и една веспа. Сите сосе бензин, дали 20 евра дотуривме. Тоа е ако ти треба кола да изнајмуваш. Има и квадрицикли, кои може ти изгледаат привлечно, но не се за да можеш да патуваш со нив. Не земај на повеќе од еден ден. Џипчињата Џимни се закон зошто имаат и редуктор, и нема да заглави никаде. Само собираат 4 души највеќе.
Од плажи побарај ја Камео, блиску е до Лаганас и е во карпи и многу интересно. Фората беше што ретко кој ја знае, а плажата е фантастична. Барем тогаш не ја знаеа. Карпи ова она, бесплатни душеци, кафичче итн. Да одиш.
Друга добра плажа е Сент Николас, и има возење до таму ама се оди. Плажичка со огромен отворен кафич со кревети, со колипки, на неколку нивоа, вреди да се оди.
За Лаганас навечер е малце курвесто, така отворен народ има. Еден црнечки бар што пуштаат само Рап, и многу обични. Битно не се плаќа никаде и не си заглавен на едно место цела вечер. Влагаш во едно седиш пола саат со пијачка, искачаш идеш во друго, пак пола саат... па друго. Битно не е досадно. ;D

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #113 на: 23 Јуни 2011, 14:13:26 pm »
Закинтос е супер, јас бев пред 3 години и си поминав фантастично. Зависи во кој град ќе бидеш сместен, ќе ти биде или мирно и тивко, или журка 24/7. Кола обавезно ти треба, самиот остров е таков, за да стигнеш до плажа ти треба кола. Колата ќе ти биде безбедна, нема да имаш никакви проблеми. Островот е прилично „Италијански“, па никој не се замара за ништо. Дури најдов Битолско млеко во една продавница.

Островот е стварно убав, и има што да се види. Ако треба повеќе инфо, може во недела да ти кажам.

Со вој муабет пола работ ми ја заврши, планирам во Лаганос да се сместам, само нема да идам преку агенција, сам ќе барам сместување...

Заво недела нема да можам да дојдам, барем не од Скопје со вас, ќебидам цел викенд во пробиштип а недела сум на свадба(вечерна), едино може преку дентада дојдам даве видам и да напрајме муабет.
Пред Зеро јас сум бил на Закинтос. Таа плажата што ја гледаш и што ја фураат дека е Закинтос нема везе, тоа е дел од турата со брод. Значи не се оди секој ден. Плажата во Лаганас е непостоечка и е претворена во улица. Се изнајмуваат коли само со ценкање. Прво ќе сакаат да те ошурат и го даваат за 300 евра неделно. Јас ќе ти кажам кај ќе одиш во Лаганас и ќе земеш за 150-180 евра. Ние земавме тогаш 2 џипа Сузуки Џимни, еден Свифт и една веспа. Сите сосе бензин, дали 20 евра дотуривме. Тоа е ако ти треба кола да изнајмуваш. Има и квадрицикли, кои може ти изгледаат привлечно, но не се за да можеш да патуваш со нив. Не земај на повеќе од еден ден. Џипчињата Џимни се закон зошто имаат и редуктор, и нема да заглави никаде. Само собираат 4 души највеќе.
Од плажи побарај ја Камео, блиску е до Лаганас и е во карпи и многу интересно. Фората беше што ретко кој ја знае, а плажата е фантастична. Барем тогаш не ја знаеа. Карпи ова она, бесплатни душеци, кафичче итн. Да одиш.
Друга добра плажа е Сент Николас, и има возење до таму ама се оди. Плажичка со огромен отворен кафич со кревети, со колипки, на неколку нивоа, вреди да се оди.
За Лаганас навечер е малце курвесто, така отворен народ има. Еден црнечки бар што пуштаат само Рап, и многу обични. Битно не се плаќа никаде и не си заглавен на едно место цела вечер. Влагаш во едно седиш пола саат со пијачка, искачаш идеш во друго, пак пола саат... па друго. Битно не е досадно. ;D


Браво, добар муабет, многу битно ми е , Камео и Сент николас, и уште побитно ми е што на ГПС ов ми ги дава сите овие дестинации, закон ГПС имам, ја нема македонија ама за Грција, Србија... има и по земјени патови да ме носи, све има, во солун пешки и по продавници ме носеше. Без него пола човек сум кога идам во странство.

Фала Дени за споделување на искуство.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #114 на: 23 Јуни 2011, 14:17:43 pm »
Том Том имаш?

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #115 на: 23 Јуни 2011, 14:23:01 pm »
Мерцедес, мерцедес, мерцедес... ;D

Ете... доказ за мерцедесите :) Али добри беа и со 128-цата :)

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #116 на: 23 Јуни 2011, 15:22:53 pm »
Том Том имаш?

Bluberi so igo primo softver, vo Beograd koga bev mi go skockaa sredija i redovno update mi prakaat, inace makedonija mnogu slabo, glavnite ulici gi ima ama bez ime. Za site zemji ima pogotovo za balkanov, eve na primer za grcija na site gledam goleminata na mapa sekade e duplo pomala od kaj mene na mapava, baska ima miljon raboti, radari faka podvizni, vgradeni, meraci na brzina, slikaci i svasta, info za sekoja zemja, ruta za peski, abe neznam miljon raboti. Mnogu keif mi pravi. Spremen e maksimalno, samo ipak mislam deka deckoto sto mi go dade go sredi volku dobro, samo mi kaza deka nema da ja ima makedonija i deka i ne mi ni treba, vo makedonija ke se snajdam vo Albanija nema. Mnogu sum zadovolen, ako te interesira deni slobodno pomini koga imas vreme ke go vidis.

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #117 на: 23 Јуни 2011, 15:31:57 pm »
@chlink
сепак у грција ќе идам, само сеуште не знам каде, сепак испадна дека многу појше пари ќе ми требаат за турција од тоа што го имам предевидено.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #118 на: 23 Јуни 2011, 15:45:20 pm »
ова лето на одмор во планина,секој ден  :D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен kalco

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 255
  • Audi a3 1.9 TDI
    • Kalco
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #119 на: 23 Јуни 2011, 15:47:30 pm »
Ја во Црна-Гора поточно ве Бечичи...Толку дозволува буџетот.