Автор Тема: Ова лето, каде на одмор ???  (Прочитано 1279678 пати)

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #75 на: 07 Јуни 2011, 11:35:47 am »
Фала уште 1 гОЈДО,мислам дека многу ни помогна ;)

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #76 на: 09 Јуни 2011, 19:12:40 pm »


Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #77 на: 15 Јуни 2011, 02:36:34 am »
Ај ако може некој што бил у турција, да ми каже како стојат цените на храната и пијалоците(во кафичи, мафичи), каква е состојбата со плажите, крај на јули, почеток на август(дали има место пешкир да стаам, дали и колку се наплаќа лежалка) и секое дополнително инфо би ми било добредојдено, бидејки планирам да идам во кушадаси на одмор. фала ви и ќе ве молам без комнетари абе на вујко ми, комшијата епа негов братучед беше и многу тапа или топоини не видени. :D и ќе заборавев да прашам, како со ноќниот живот, нешо дискотече мискотече или само кафиЌи. и како стојат со свинско за туристи(ова е главната работа која што може да ме одврати од турција, немогу без свињетина)
« Последно менување: 15 Јуни 2011, 02:42:19 am Kimi R »

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #78 на: 15 Јуни 2011, 09:54:33 am »
Што ти е тебе Кими, млатат свинско таму, цели прасиња ги вртат на прачка. Сестра ми беше пред неколку години па гледав слики, баш Круша-да-си

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #79 на: 15 Јуни 2011, 12:07:01 pm »
Ај ако може некој што бил у турција, да ми каже како стојат цените на храната и пијалоците(во кафичи, мафичи), каква е состојбата со плажите, крај на јули, почеток на август(дали има место пешкир да стаам, дали и колку се наплаќа лежалка) и секое дополнително инфо би ми било добредојдено, бидејки планирам да идам во кушадаси на одмор. фала ви и ќе ве молам без комнетари абе на вујко ми, комшијата епа негов братучед беше и многу тапа или топоини не видени. :D и ќе заборавев да прашам, како со ноќниот живот, нешо дискотече мискотече или само кафиЌи. и како стојат со свинско за туристи(ова е главната работа која што може да ме одврати од турција, немогу без свињетина)

Зависи што бараш и колку си спремен да го одврзеш џебчето.....Турција е дефинитвно една од најдобрите туристички дестинации....јас сум бил еднаш во Бодрум и си поминав ко бог...ти стават една белeгзија на раката и со неа одиш јадеш, пиеш, ебеш,одиш на забави, коктели се ти е во аранжманот...;D А за свинско не прашај, има шо сакаш, за пари и од диносаурус има месо...;D

Присутен K92

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 711
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #80 на: 15 Јуни 2011, 12:26:17 pm »
Ај ако може некој што бил у турција, да ми каже како стојат цените на храната и пијалоците(во кафичи, мафичи), каква е состојбата со плажите, крај на јули, почеток на август(дали има место пешкир да стаам, дали и колку се наплаќа лежалка) и секое дополнително инфо би ми било добредојдено, бидејки планирам да идам во кушадаси на одмор. фала ви и ќе ве молам без комнетари абе на вујко ми, комшијата епа негов братучед беше и многу тапа или топоини не видени. :D и ќе заборавев да прашам, како со ноќниот живот, нешо дискотече мискотече или само кафиЌи. и како стојат со свинско за туристи(ова е главната работа која што може да ме одврати од турција, немогу без свињетина)

;D

You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #81 на: 15 Јуни 2011, 14:06:23 pm »
;D ;D ;D

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #82 на: 15 Јуни 2011, 15:21:50 pm »
абе ќе идам со девојка ми плус наше друштво и ќе бидеме 4 до 8 луѓе, уште се преговара по дома за пари мари. пошто сите сме студенти неаме баш пари за да идеме AllInc. понудата е бед енд брекфест, па затоа ме интересира како се цените на храната и пијалоците таму, затоа што ќе треба да си докупуваме работи за јадење и пиење секако

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #83 на: 15 Јуни 2011, 16:17:16 pm »
види распрашај се по агенциите,кога имаат аранжмани со златна белегзија,тогаш за достапна цена го добиваш тоа што ти го наброи СПОРТЕКС
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #84 на: 15 Јуни 2011, 16:31:20 pm »
абе јас секако ќе се распрашам по агенции, ама друго е кога некој што бил од прва рука ќе ти каже од свое искуство, во агенција за да им ги дадеш парите, нема да ти кажат лош збор ;)

Отсутен kalimero

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1832
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #85 на: 16 Јуни 2011, 00:14:02 am »
Куре, прашај си по агенции, и прашај дали го имаат Мелике Хотелот во понуда, бев таму и е одлично,значи во кушадаси на Ladys beach, бидејќи јас идев со кола тука си го платив само хотелот преку агенција и беше 180 евра со доручек и вечера, а хотелчето е ти викам одлично, со базенче, со пинг понг, собите се со поглед на море, на 50 метра е од плажа, и е на главната улица , на тоа шеталиштето или како да го кажам.

Еве ти и линкче да видиш како изгледа, незнам годинаав по која цена ќе го нудат, али би требало да е ефтино.

http://www.melikeotel.com/
« Последно менување: 16 Јуни 2011, 00:17:11 am kalimero »

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #86 на: 16 Јуни 2011, 03:11:30 am »
преку која агенција го најде хотелот? иначе другар ја најде понудата пред неколку дена, преку тера травел, за 199 евра превоз плус патничко осигирување и смештај во хотел со 3* паша мислам се вика, на 200 метри од лејдис бич, бед енд брекфест тип на услуга.

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #87 на: 16 Јуни 2011, 08:35:19 am »
Дечки сите кои баравте понуди од агенции, ај ве молам предложете некоја конкретна и добра понуда за симпатична дестинација од она кое го гледавте.

Одморот треба да трае две недели во интервал од 5-ти до 25-ти Септември. Бараме All inclusive, 4 или 5 ѕвезди. Најбитно е да има фантастични плажи, чисто море и шеталиште и да нема галама, неред и гужва.

Се работи за мене, сопругата и малиот(1 година). Буџетот е ограничен на 2500 евра доколку се оди со автомобил и патот е пократок од 8 часа или 2800 евра доколку се патува авионски.

Предлози?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5468
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #88 на: 16 Јуни 2011, 09:45:18 am »

Фала многу.[/quote]Во секој случај земи си гугл-мап. Во Албанија немаш патокази, локалците не знаат англиски (знаат само Итањански) и внимавај на враќање да не залуташ кон Тирана. Јас наместо да свртам кон Драч, продужив накај Тирана. Потоа едвај со еден локалец кој знаеше грчки се разбравме и ме извади на патот према Елбасан. Тоа е нај-језивиот пат што некогаш сум го видел во живо или на филм. Широк е 5 метри и се вози по срт на височина од 2000 метри. Од двете страни е провалија и не се гледа дното. На делови има и магла и никаде на патот нема банкина. Целиот пат е во кривини и нерамнини. Иако е 35 километри мене ми требаше повеќе време да го извозам одошто од Драч до Елбасан.


quote:
AAAAUUUUU, sum go vozel i jas, t.e. me vozele, covece pojeziv pat nema, probaj na dozdlivo vreme so polupijan vozac i okolu 220 konja zadna vuca.
Mislam deka cel zivot pred mene pomina kako na film.
Ova se slucuva Oktomvri mesec, ladno nadvor kocan...edans i nikad veke.

Celi patista u toa albanijata im se prica sama za sebe.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10924
  • 430i
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #89 на: 16 Јуни 2011, 10:15:53 am »
Најфешта во Албанија е автопатот без никакво обележување и на сред автопат раскрсница со кружен тек :)