Автор Тема: Ова лето, каде на одмор ???  (Прочитано 1280373 пати)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #90 на: 16 Јуни 2011, 10:49:23 am »
Најфешта во Албанија е автопатот без никакво обележување и на сред автопат раскрсница со кружен тек :)


Аххх ништо ново, имав слика... али со форматирањето отиде све.... Иначе на Патот некаде кај каваџе, (пред драч) гледам столб/шипки има а табла нема, и гледам лево... нема да ви се верува, типов си направил голубарник, а како кров му е автознак, со димензии по моја проценка знакот беше 2 на 3 метра :)

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #91 на: 16 Јуни 2011, 10:55:45 am »
Најфешта во Албанија е автопатот без никакво обележување и на сред автопат раскрсница со кружен тек :)


А, бетонските столбови на сред пат, од Ќафасан накај Елбасан ?! :)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #92 на: 16 Јуни 2011, 11:06:10 am »
Најфешта во Албанија е автопатот без никакво обележување и на сред автопат раскрсница со кружен тек :)


А, бетонските столбови на сред пат, од Ќафасан накај Елбасан ?! :)


Мостови требало да има :) ама ништо :) како undergraud да возиш :)

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10924
  • 430i
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #93 на: 16 Јуни 2011, 11:07:43 am »
;D
Мене закон ми е патот одма после граница, кривините. На враќане лани, пичам нагоре околу 100 над 100 и џандари ме застанаа. Викам го лапнав сега немиен. А тој ми вели, вози пополека овие локалниве не пазат ич, да не ти напрарави некој беља ;D

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #94 на: 16 Јуни 2011, 11:23:30 am »
;D
Мене закон ми е патот одма после граница, кривините. На враќане лани, пичам нагоре околу 100 над 100 и џандари ме застанаа. Викам го лапнав сега немиен. А тој ми вели, вози пополека овие локалниве не пазат ич, да не ти напрарави некој беља ;D

 ;D ;D ;D ;D ;D ма иди бре у пизду материну  ;D ;D ;D ;D ;D

Отсутен vili

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 114
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #95 на: 16 Јуни 2011, 11:31:29 am »
Дечки сите кои баравте понуди од агенции, ај ве молам предложете некоја конкретна и добра понуда за симпатична дестинација од она кое го гледавте.

Одморот треба да трае две недели во интервал од 5-ти до 25-ти Септември. Бараме All inclusive, 4 или 5 ѕвезди. Најбитно е да има фантастични плажи, чисто море и шеталиште и да нема галама, неред и гужва.



Се работи за мене, сопругата и малиот(1 година). Буџетот е ограничен на 2500 евра доколку се оди со автомобил и патот е пократок од 8 часа или 2800 евра доколку се патува авионски.

Предлози?

http://www.facebook.com/#!/savatours

мислам дека тука ке си најдеш за твоја душа.

Работат само поелитни хотели какви што бараш.

Отсутен vili

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 114
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #96 на: 16 Јуни 2011, 11:38:13 am »
преку која агенција го најде хотелот? иначе другар ја најде понудата пред неколку дена, преку тера травел, за 199 евра превоз плус патничко осигирување и смештај во хотел со 3* паша мислам се вика, на 200 метри од лејдис бич, бед енд брекфест тип на услуга.

Еднаш бев во Аланија во обичен хотел и никогаш повеќе. Се израдувавме на почеток дека сме ја заебале агенцијата и дека за 300 евра и авион ке се прчиме 14 дена ама на крај сметката беше солена.
Двајца потошивме повеќе од 500 евра за ручек и чадори.

Од тој одмор ми остана во глава едино топло, скапо, топло ,скапо и се по тој редослед.

Мој совет поубаво доплати уште некое евро за all него после да натпалтиш и да пцуеш за се и сешто пошто нема да го добиеш за возврат тоа што си го платил.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #97 на: 16 Јуни 2011, 11:50:05 am »
;D
Мене закон ми е патот одма после граница, кривините. На враќане лани, пичам нагоре околу 100 над 100 и џандари ме застанаа. Викам го лапнав сега немиен. А тој ми вели, вози пополека овие локалниве не пазат ич, да не ти напрарави некој беља ;D

Имаат наредба, дека несмеат да казнуваат а LAVAZ за 1 евро :)

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #98 на: 16 Јуни 2011, 11:56:38 am »
;D
Мене закон ми е патот одма после граница, кривините. На враќане лани, пичам нагоре околу 100 над 100 и џандари ме застанаа. Викам го лапнав сега немиен. А тој ми вели, вози пополека овие локалниве не пазат ич, да не ти напрарави некој беља ;D

Имаат наредба, дека несмеат да казнуваат а LAVAZ за 1 евро :)


Исто како кај нас.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #99 на: 16 Јуни 2011, 12:24:03 pm »
;D
Мене закон ми е патот одма после граница, кривините. На враќане лани, пичам нагоре околу 100 над 100 и џандари ме застанаа. Викам го лапнав сега немиен. А тој ми вели, вози пополека овие локалниве не пазат ич, да не ти напрарави некој беља ;D

Имаат наредба, дека несмеат да казнуваат а LAVAZ за 1 евро :)


Исто како кај нас.

Имаат наредба, да не казнуваат туристи... А пералните коа се спушташ надоле, се уби боже им извира некоја вода у планините... и цело време тече вода

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #100 на: 16 Јуни 2011, 18:20:29 pm »
Најфешта во Албанија е автопатот без никакво обележување и на сред автопат раскрсница со кружен тек :)
Тоа се вика ротондо.  ;D Сета Чкипнија е саде ротонда. Семафорите чинат пари и за нив треба приклучок со електрична енергија.   :-*
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #101 на: 22 Јуни 2011, 21:41:29 pm »
Уплатена аконтаија на Крв, поточно во Ипсос, од 20.07 ке бидеме, комшии со осмица, вила до вила ни е сместувањето :)

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #102 на: 22 Јуни 2011, 21:55:45 pm »
Уплатена аконтаија на Крв, поточно во Ипсос, од 20.07 ке бидеме, комшии со осмица, вила до вила ни е сместувањето :)

Ај аирлија, убаво да си поминете !!!

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #103 на: 22 Јуни 2011, 22:42:19 pm »
Уплатена аконтаија на Крв, поточно во Ипсос, од 20.07 ке бидеме, комшии со осмица, вила до вила ни е сместувањето :)

Ај аирлија, убаво да си поминете !!!

Фалаааа :)

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #104 на: 22 Јуни 2011, 23:25:29 pm »
Уплатена аконтаија на Крв, поточно во Ипсос, од 20.07 ке бидеме, комшии со осмица, вила до вила ни е сместувањето :)


Ooooo ристеее, готово а? Рече бе дека ќе ја завршиш работата и ја заврши. браос! Мажиште! Ајде ќе се куропецаме на крф од 20 ти :D :D :D