Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 3938927 пати)

Отсутен stefanel984

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1089
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #28230 на: 17 Септември 2024, 15:31:46 pm »
https://www.autoscout24.com/offers/audi-a4-30-tdi-diesel-grey-0f6eb9e7-93ab-4399-8dc4-867c726de6a0?sort=standard&desc=0&lastSeenGuidPresent=true&cldtidx=8&position=8&search_id=usyxdff6si&source_otp=t50&ap_tier=t50&source=listpage_search-results&order_bucket=5  Ве молам збор-два за моделов има ли снага и етц ваше гледишта за колилчево ....

Има мењач, шо ако му напрајш горе долу, ке се зголеми. И има, многу битно две громни топки долу. На мењачот и прска бела леплива течност.

Отсутен myowntheory

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 22
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #28231 на: 17 Септември 2024, 17:26:56 pm »
https://reklama5.com/AdDetails?ad=5046139 decki dali vredi da se proveri ova na carvertical? Covekot mi prati dokumentacija za avtomobilot

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #28232 на: 17 Септември 2024, 17:46:06 pm »
Ако сте ја виделе колата во живо и сте ги пребродиле сите мисли што ве спречуваат да ја купите, тогаш треба да се деси проверката на Carvertical.

На невидена кола или на неодлучен купувач е само фрлање пари.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #28233 на: 17 Септември 2024, 17:48:35 pm »
@myowntheory - Ти понудивме две форумски возила кои се далеку, далеку подобар избор од неколкуте сомнителни Реноа кои ги линкаш тука.

Отсутен Dule_

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2975
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #28234 на: 17 Септември 2024, 17:55:45 pm »
@myowntheory јас кола барав изминативе 9 месеци и тоа што сфатив е дека или се тешки кршови или на луѓево им требаат многу пари.

Несакав да ја постирам или да напињам за мојата кола ама чим ти ја понудија неколку членови значи дека стварно вредеше колата. Инаку ја продадов после точно 3 дена на оглас.

Со среќа во потрагата зошто стварно ќе ти треба.

Поздрав

Присутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5361
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #28235 на: 17 Септември 2024, 18:06:03 pm »
Renault Laguna 3 / GrandTour Bose Edition

На другар ми е колата, ја вози неколку години,  генерално на отворено, претходниот ја купи ако добро паметам од некој шо се пресели сосе неа во Мк. Нема некои маани.
Моментално е надвор од државата, колата е тука.
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=4982381
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен myowntheory

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 22
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #28236 на: 17 Септември 2024, 18:45:21 pm »
Dule, nemam nekoe iskustvo so kupvanje koli, ali ednostavno sakav da vidam i nekoi drugi ponudi, nemav zabeleska za tvojata kola.. sega se sho sakam e da mi pomognete za kliovo, momentalno.

Присутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3351
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #28237 на: 17 Септември 2024, 19:21:12 pm »
@myowntheory јас кола барав изминативе 9 месеци и тоа што сфатив е дека или се тешки кршови или на луѓево им требаат многу пари.

Несакав да ја постирам или да напињам за мојата кола ама чим ти ја понудија неколку членови значи дека стварно вредеше колата. Инаку ја продадов после точно 3 дена на оглас.

Со среќа во потрагата зошто стварно ќе ти треба.

Поздрав

Со што се поднови? :D

Dule, nemam nekoe iskustvo so kupvanje koli, ali ednostavno sakav da vidam i nekoi drugi ponudi, nemav zabeleska za tvojata kola.. sega se sho sakam e da mi pomognete za kliovo, momentalno.

Беше ли да го видиш, го повози ли, ти остави ли некаков позитивен впечаток?

Отсутен myowntheory

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 22
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #28238 на: 17 Септември 2024, 19:22:39 pm »
Не, туку гледав други понуди. Наместо да ми се смеете сега  ;D дај помогнете да земам нешто до кај 6500. Ете ја пропуштив таа понуда.

Присутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3351
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #28239 на: 17 Септември 2024, 19:27:19 pm »
Не, туку гледав други понуди. Наместо да ми се смеете сега  ;D дај помогнете да земам нешто до кај 6500. Ете ја пропуштив таа понуда.

Сам кажа дека немаш искуство, мора да се качиш да пробаш, да видиш дали ти одговара, возачка позиција, простор, удобност итн.

Ете моето Поло дојди види го чисто да пробаш, да не биде сега дека ти го наметнувам.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #28240 на: 17 Септември 2024, 19:29:10 pm »
Јас пак ќе ти препорачам да го ѕирнеш Polo-то на Томица.

Во однос на Клиото... Океј кола е. Моторот е генерално добар и економичен. Ако ти дозволи, однеси го во официјален сервис да го закачат на компјутер и да ти кажат дали е километражата реална или не, плус да напраат дијагностика и да ти кажат што сè треба да очекуваш да смениш. Повеќе од тоа... Со среќа.

Мојата препорака би била ако веќе купуваш кола од Реклама5/Пазар3/Прекупец да не си ги потрошиш сите пари на купување на колата. Остави 1000-1500 Евра на страна за сервис, гуми, итн, итн.

Отсутен myowntheory

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 22
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #28241 на: 17 Септември 2024, 20:18:28 pm »
За полото искрено не сум заинтересиран и неќам црвена боја но офенс, а за Клиото, фала ти за советот !

Отсутен Dule_

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2975
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #28242 на: 17 Септември 2024, 22:08:03 pm »
@myowntheory јас кола барав изминативе 9 месеци и тоа што сфатив е дека или се тешки кршови или на луѓево им требаат многу пари.

Несакав да ја постирам или да напињам за мојата кола ама чим ти ја понудија неколку членови значи дека стварно вредеше колата. Инаку ја продадов после точно 3 дена на оглас.

Со среќа во потрагата зошто стварно ќе ти треба.

Поздрав

Со што се поднови? :D

Зедов хјундаи елантра од 2017

Отсутен Tiro

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 281
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #28243 на: 17 Септември 2024, 22:58:24 pm »
@myowntheory јас кола барав изминативе 9 месеци и тоа што сфатив е дека или се тешки кршови или на луѓево им требаат многу пари.

Несакав да ја постирам или да напињам за мојата кола ама чим ти ја понудија неколку членови значи дека стварно вредеше колата. Инаку ја продадов после точно 3 дена на оглас.

Со среќа во потрагата зошто стварно ќе ти треба.

Поздрав

Со што се поднови? :D

Зедов хјундаи елантра од 2017
Што пари ја зеде и од каде.

Отсутен myowntheory

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 22
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #28244 на: 18 Септември 2024, 05:46:32 am »
Renault Laguna 3 / GrandTour Bose Edition

На другар ми е колата, ја вози неколку години,  генерално на отворено, претходниот ја купи ако добро паметам од некој шо се пресели сосе неа во Мк. Нема некои маани.
Моментално е надвор од државата, колата е тука.
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=4982381

Vladic, baram do 105HP :/ Ako mozis pomozvaj :)