Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 3939666 пати)

Отсутен kimi makedonski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2661
  • Слобода или смрт
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27330 на: 20 Декември 2023, 13:43:36 pm »
Затоа раетот се купува со нова кола.*

* или како шо гледате ни тоа веќе не е меродавно.


Јас би рекол раатот се купува со кола што можеш да си ја дозволиш. Досега кога и да сум оставил кола во сервис или кога сум купувал гуми и слично не сум се замарал за сметката бидејќи знам дека нема да надмине 10 проценти од месечните примања. Ама јбг не возам премиум бренд туку хонда.

Присутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27331 на: 20 Декември 2023, 15:02:26 pm »
Зошто да ја продаде тука по цената на голден кар? Има разлика кога продаваш на препродавач за бизнис и на некој локалец. Со препродавачот зделката завршува во моментот на потпишување на договорот а секоја чест на исклучоци но луѓето кога ќе купат стара кола очекуваат да е како нова и ќе ти го дрват после за секоја ситница.
Паметно, и ја не би продал кола на некој од форумов, макар и за поголема цена. Раатот со ништо не се плаќа. Сум продал на свој човек, никогаш повеќе.


Sent from my iPhone using Tapatalk




(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Лееее тебе те забораив, ти си одличен за соработка, гледаш, плаќаш и не коментираш после потписот на нотар. За други луѓе сум се покајал, не се на форумов за среќа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27332 на: 20 Декември 2023, 16:13:17 pm »
Затоа раетот се купува со нова кола.*

* или како шо гледате ни тоа веќе не е меродавно.


Јас би рекол раатот се купува со кола што можеш да си ја дозволиш. Досега кога и да сум оставил кола во сервис или кога сум купувал гуми и слично не сум се замарал за сметката бидејќи знам дека нема да надмине 10 проценти од месечните примања. Ама јбг не возам премиум бренд туку хонда.

Honda sega e premium 🤣. Nov civic e isto so Rav4.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27333 на: 20 Декември 2023, 18:40:47 pm »
Затоа раетот се купува со нова кола.*

* или како шо гледате ни тоа веќе не е меродавно.


Јас би рекол раатот се купува со кола што можеш да си ја дозволиш. Досега кога и да сум оставил кола во сервис или кога сум купувал гуми и слично не сум се замарал за сметката бидејќи знам дека нема да надмине 10 проценти од месечните примања. Ама јбг не возам премиум бренд туку хонда.

Honda sega e premium . Nov civic e isto so Rav4.
Кој си го зема на баже цивикот за 22к среден цел, си ќари. Ах... https://forum.carclub.mk/index.php?topic=22892.120
« Последно менување: 20 Декември 2023, 18:47:01 pm Deni »

Отсутен bear

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1997
  • If you can dream it, you can do it.
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27334 на: 20 Декември 2023, 19:37:27 pm »
Услужно прашање за пријател

https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=4805822
Што би провериле или обратиле внимание на вакво возило.
Буџетот му е 2000евра. Бара бензин(плин), и што поново годиште. Не му е проблем клима/серво/греење.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6104
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27335 на: 20 Декември 2023, 19:41:36 pm »
Би гледал да ја дадам куќата под хипотека и да си купам нов Corvette.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27336 на: 20 Декември 2023, 20:12:38 pm »
Би гледал да ја дадам куќата под хипотека и да си купам нов Corvette.
Ни прв ни последен. Да знаеш дека ќе се изнауживаш. Корвета вреди, најозбилно. Амерички V8 вреди. Те поддржувам.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27337 на: 20 Декември 2023, 20:58:19 pm »
Услужно прашање за пријател

https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=4805822
Што би провериле или обратиле внимание на вакво возило.
Буџетот му е 2000евра. Бара бензин(плин), и што поново годиште. Не му е проблем клима/серво/греење.

Што ќе глеа на возило со основна опрема...

Корозија, предница и кочници, и знаци на трошење масло (син дим) или продуван дихтунг (прљав антифриз, дали од издувни гасови или смешано масло).

И состојбата дали му се свиѓа, излитени скинати седишта, теписон поткинат кај што зафаќала нога на возачите...

Тоа е.

Отсутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6104
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27338 на: 20 Декември 2023, 21:00:37 pm »
Би гледал да ја дадам куќата под хипотека и да си купам нов Corvette.
Ни прв ни последен. Да знаеш дека ќе се изнауживаш. Корвета вреди, најозбилно. Амерички V8 вреди. Те поддржувам.

И така за 2000 евра НЕ ПОСТОИ кола што вреди да се купи. Вака, ак је бал, нек је маскенбал. Куќа ли, бубрег ли, небитно.

Буџетот ми е 2000 евра, ќе стиснам заби докај 120-130к, ќе се растрчам, ќе соберам...

Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5386
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27339 на: 20 Декември 2023, 21:07:08 pm »
Да не те советувал некој од форумов со џипче? ;D

Присутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1669
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27340 на: 20 Декември 2023, 21:30:45 pm »
Само терајте мајтап ама мене има како крсна слава да ме славите... кога ке отидат 120иљадарки у ветер него на орфани ако ако...

Отсутен brm brm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2639
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27341 на: 20 Декември 2023, 21:51:33 pm »
Зошто да ја продаде тука по цената на голден кар? Има разлика кога продаваш на препродавач за бизнис и на некој локалец. Со препродавачот зделката завршува во моментот на потпишување на договорот а секоја чест на исклучоци но луѓето кога ќе купат стара кола очекуваат да е како нова и ќе ти го дрват после за секоја ситница.
Паметно, и ја не би продал кола на некој од форумов, макар и за поголема цена. Раатот со ништо не се плаќа. Сум продал на свој човек, никогаш повеќе.


Sent from my iPhone using Tapatalk




(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Лееее тебе те забораив, ти си одличен за соработка, гледаш, плаќаш и не коментираш после потписот на нотар. За други луѓе сум се покајал, не се на форумов за среќа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Барање кола од познаник/ близок/ или од форум се зима пред се за искреност и доверба, да ми каже што сменил што не на колата и со што додека ја користел видел проблем или не видел. За ништо повеќе. Мош ќе цркне за 500км мош нема. Ама нее тоа целта, целта е да бидам баарем малку сигурен дека нема да е еден од милион далаверџии препродавачи да маскираат сериозен проблем за колку да може да се продаде.  Затоа луѓе толку се плашат од препродавачи, трговци, плацеви. Оти не ја прикажуват реалната слика за возилото. Јас барем така гледам на работите затоа се зима од „свој“ човек. За реално да каже што како. Не за да му вадеш низ нос секоја ситница после. Ако си таков терсене човек нема ни да имаш многу „свои“ луѓе за било што :)

Присутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27342 на: 20 Декември 2023, 22:07:52 pm »
Која да биде реалната слика кога сите сакаат да купат кола за ниска цена. Отвори у германија види колку пари е истата, додади трошкови, додади заработка и ќе ти стане јасно која е реалната слика и состојба. Се друго е ветер и магла.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен bear

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1997
  • If you can dream it, you can do it.
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27343 на: 20 Декември 2023, 22:19:40 pm »
Услужно прашање за пријател

https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=4805822
Што би провериле или обратиле внимание на вакво возило.
Буџетот му е 2000евра. Бара бензин(плин), и што поново годиште. Не му е проблем клима/серво/греење.

Што ќе глеа на возило со основна опрема...

Корозија, предница и кочници, и знаци на трошење масло (син дим) или продуван дихтунг (прљав антифриз, дали од издувни гасови или смешано масло).

И состојбата дали му се свиѓа, излитени скинати седишта, теписон поткинат кај што зафаќала нога на возачите...

Тоа е.

Како процени за теписонот, и антифризот? Да не ти е од познаник?
Фала за коментарот, ќе се рипне ова возило.
@Diesel а колку треба да се даде, за да возиме/имаме кола?
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5361
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27344 на: 20 Декември 2023, 22:27:39 pm »
Зошто да се рипне авеото, баш треба да оди да се види , глеа на место дека е , чим не му смета дека нема основни работи , ептен вреди да се види. Ќе го мажи некој прекупец кај и да е, ќе исполира фаровите и ќе крени 300-400е плус на цената. Не е земено одма од прекупец ради клима серво немање, ама и тоа не е проблем ќе се најде некој шо не пребира,само маскира и полира и ќе го грабне. Има и ценкање сигурн некоја стотка во цената.. за 1500 топ количе ако е се како шо изгледа.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html