Автор Тема: Андроид Апликации и Телефони  (Прочитано 1052539 пати)

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4740 на: 13 Февруари 2015, 10:07:47 am »
Ја си чекам Лолипоп уште, не ми се става некој друг ром, цијаноген у фаза на тестирање биле, секој ден може да се очекува..Во меѓувреме добив последен апдејт на 4.4.4, оној подговтвителен апдејт пред лолипоп и е нај срање што може да биде.
Влегле у соработка со MAxxAudio, звокот е доста по добар, да не речам одличен со ова софтверче, арно ама ми се изгуби звукот на некоја од игрите што ги иам, познат баг али ке се реши со 5.0.2 Исто влегле у соработка со Свифт Ки што е добра тастатура, платената верзија ја иаме џабе и е тоа добро.
Телефонот сега го осеќам малце по спор, а не сум само јас, али ајде ке почекам уште некој ден 5.0.2 има најтли верзии и доста се фалат, така да сејбл ке биде супер изглеа.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4741 на: 13 Февруари 2015, 10:11:42 am »
Ја иам снапдрагон, твојов као што глеам е ексинос :) Пуштија во Германија и за снапдрагон сега.


http://www.sammobile.com/firmwares/download/43168/N910FXXU1BOB4_N910FOXA1BOB4_DBT.zip/
Њемачкој има за снапдрагонот SM-N910F, денови се во парашање за нас!!! :)

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5835
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4742 на: 13 Февруари 2015, 10:23:25 am »
Можеш и мануелно да го ставиш. Ме мрзи некако да се ебавам, сеа ќе почекам да видам на др форум што ќе кажат откако ќе инсталираат. Сакам коментари да видам прво :) А и пошто после секој апдејт праам фактори сеа не ми се праи некако па ќе почекам малце. Патем не требало да ја осветлат плавата боја толку во нотификејшнс. Многу дречи.

Еве уште еден линк исто официјалниот. Преку саммобиле многу споро иде.

https://mega.co.nz/#!5hZVDLZY!lAyMwDyX7sHbS3Li9NbhamDPqqoXMO5rRemYnjkq7WI

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4743 на: 13 Февруари 2015, 10:35:03 am »
Педери сте виеее...
Цијаногенот влезе во QA/QE на први, еве веќе 12 дена ништо..Гугл дупи малце, ние си чекаме :) недела две иаме уште минимуН

https://twitter.com/cyngn/status/561679381492269056

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4744 на: 13 Февруари 2015, 10:39:06 am »
Можеш и мануелно да го ставиш. Ме мрзи некако да се ебавам, сеа ќе почекам да видам на др форум што ќе кажат откако ќе инсталираат. Сакам коментари да видам прво :) А и пошто после секој апдејт праам фактори сеа не ми се праи некако па ќе почекам малце. Патем не требало да ја осветлат плавата боја толку во нотификејшнс. Многу дречи.

Еве уште еден линк исто официјалниот. Преку саммобиле многу споро иде.

https://mega.co.nz/#!5hZVDLZY!lAyMwDyX7sHbS3Li9NbhamDPqqoXMO5rRemYnjkq7WI
Многу јасно.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20061
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4745 на: 13 Февруари 2015, 13:05:43 pm »
Ја иам снапдрагон, твојов као што глеам е ексинос :) Пуштија во Германија и за снапдрагон сега.



Пуштија, интересно беше што тој за ексинос работи на снапдрагон со малце твикнат модем. Ако користите whatsapp и имате јузери на xda пишете му на Psycho_666 да ве додаде во групата за Note 4. Имаше тема во general делот мислам.

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10893
  • 430i
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4746 на: 13 Февруари 2015, 13:32:06 pm »

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5835
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4747 на: 13 Февруари 2015, 13:39:10 pm »
Пуштија, интересно беше што тој за ексинос работи на снапдрагон со малце твикнат модем. Ако користите whatsapp и имате јузери на xda пишете му на Psycho_666 да ве додаде во групата за Note 4. Имаше тема во general делот мислам.
Искоментирај нешто околу работењето на телефонот, како е?

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20061
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4748 на: 13 Февруари 2015, 13:41:48 pm »
Подобро работи од претходно малце. Ама уште не го фикснале багот на ексинос што троши премногу батерија на вифи. Има неколку анимации додадено и делува многу подобро како оперативен систем, барем на мене. Интерфејсот е малце сменет. Можда ако го ресетирам ќе биде уште малце побрз ама немам обичај тоа да го правам, нека излезе за Македонија фирмвер па ќе го ресетирам со тој.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5835
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4749 на: 13 Февруари 2015, 13:44:17 pm »
Само анимациите ми се на 0.5, стаи ги така ако ги немаш стаено. Многу ли дречи плавата боја? На сликиве ептен некако лошо ми изглеа... Дали е намален лагот кој беше присутен во сетингс, поготово во апп менаџер?
И кога би требало Ота да биде пуштен, не можам да го ставам мануелно бар засега, неам асален компјутер моментално, користам ѓубре конфигурација која ми кочи многу, не можам ни да симнам...

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20061
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4750 на: 13 Февруари 2015, 13:47:28 pm »
Ап менаџерот се лоудува побрзо. Мене ми смета што уште го има лагот на recent apps кога ќе стиснам копчето, ако има повеќе од 10 отворено има каснење 1-2 секунди. Инаку не дречи плавото толку, барем мене не ми смета. Добро е што во некои програми е различно ( јутуб црвено итн ) инаку ќе ми сметаше.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5835
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4751 на: 14 Февруари 2015, 17:56:50 pm »
Го флешнав и јас Лолипоп прееска преку Один,  не издржав  ;D  ;D  Се помина у најдобар ред, задоволен сум од работењето, брзо одлично. Единствено ми смета малку дречливата плава боја, мора малку да ја затемнат. Ако флешувате, препорачливо е фактори ресет најпрво, потоа преку recovery erase cache, ја вадите батеријата на минута две, ја враќате, влегувате во downloading mode и ја терате натаму. Јас така направив.  За 7ипол минути се заврши работата.








Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20061
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4752 на: 14 Февруари 2015, 18:30:10 pm »
Се средува дречењето со рут ама има време за тоа. Иначе не знам дали примети нема сајлент мод веќе туку во 4ти ред на средина има "Priority" се вика, разгледај ги опциите тоа е ново во лолипоп.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5835
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4753 на: 14 Февруари 2015, 18:38:26 pm »
Да да знам за тоа, бев јас на 5.0.1 на нексусот кога излезе Лолипоп уште во октомври :) И на него беше така...

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?