Автор Тема: Греење, ладење, климатизација и се останато околу тоа  (Прочитано 986831 пати)

Отсутен VTR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 737
Дечки каде можам да најдам квалитетни панелни радијатори и компоненти за монтажа?

Испазарено од Техноауто, купени се радијатори Пекпан произведени во Турција со одлични карактеристики и 10годишна гаранција, термостатските вентили се германски, неделниот дигитален термостат/тајмер е Салус.

Отсутен Van

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5232
  • VW Golf MK3 1.9 TDI
Дечки каде можам да најдам квалитетни панелни радијатори и компоненти за монтажа?

Испазарено од Техноауто, купени се радијатори Пекпан произведени во Турција со одлични карактеристики и 10годишна гаранција, термостатските вентили се германски, неделниот дигитален термостат/тајмер е Салус.

За што конкретно се однесува гаранцијата, за какви дефекти?

Отсутен Pistorij

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 985
  • ECU rejected...
каде можам да најдам кантал жица 0,5мм?

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20608
Ако клима само дува, без да иде ладно, туку малтене као фенси вентилатор, треба фреон да се смени а?
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Deno

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2606
  • Custom made interiors
Na mene taka mi bese klimata u kola, ja napolniv freon i sega odlicno ladi.

Отсутен momak_31

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 221
Ако клима само дува, без да иде ладно, туку малтене као фенси вентилатор, треба фреон да се смени а?
И кај мене беше така и испадна дека цркнал компресорот. Неисплатливо за правење.

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43428
  • Il Moderatore
Ако клима само дува, без да иде ладно, туку малтене као фенси вентилатор, треба фреон да се смени а?

Фенси вентилатор  :) :


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deno

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2606
  • Custom made interiors
Obicna split klima 3.5kw Favorit ili Fuego??
Koja da ja zemam?
« Последно менување: 20 Јули 2015, 13:27:23 pm Deno »

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6103
  • 69
Одг:
« Одговори #938 на: 20 Јули 2015, 13:24:40 pm »
Зимaј, ич дa нее му јa мислиш
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7600
  • Плинаш!!!
Одг:
« Одговори #939 на: 20 Јули 2015, 13:28:48 pm »
Јас имам фуего 10год. и сум задоволен.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54824
  • Махер
Фуего, не Фаворит.

Отсутен Lazarus

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 533
  • drive it like you stole it!
Дечки, да имате некој контакт што работи со дијагностика и монтажа на клима уреди? Ми треба итно за да провери една стара клима и ако е функционална да ја монтира.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6103
  • 69
Работава стана, боцни прачка пи вино
:D :D :D
Се бара видовит човек!!!!
Како за медицина, така и за клима уреди исто да може и од два три збора дијагностика на кола да направи :D :D :D :D :D :D


Оф, мори мајко :D
@onak :D :D :D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2164
Убаво е пишано

''Ми треба итно за да провери една стара клима и ако е функционална да ја монтира.''

Никаде нема спомнато симптоми или слично за да се бара дефект,си бара членот број од сервисер за да му ја провери климата.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Lazarus

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 533
  • drive it like you stole it!
@SaleSk, имам потреба од клима кај мене во канцеларија. Ми дадоа една стара демонтирана од некаде, и не и ја знам историјата. Фалат црева, далечинско, можеби и други делови. Треба некој да дојде да види што фали и да ја монтира. Може да ми кажеш сега како да го формулирам прашањето а да е по твој кејф?