Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2962006 пати)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Јас сум уверен дека немаш доволно јасна слика за поголемиот дел од моторџиите низ државава. Повеќе од нив ги имам во фамилија и не само за нив, знам и за нивните таканаречени друштва.

Стефанел другар, немој да ме обвинуваш што ги презирам моторџиите. Тоа дебело си го заслужиле и презирот не верувам дека некогаш ќе се смени. Се надевам дека синтаксичка грешка направи со оглед на тоа што јас воопшто не сум агресивен возач. А дали сум морон или не тоа би сакал да дознаам, односно да ми објасниш.

Отсутен stefanel984

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1089
Се надевам дека синтаксичка грешка направи со оглед на тоа што јас воопшто не сум агресивен возач. А дали сум морон или не тоа би сакал да дознаам, односно да ми објасниш.

Види батуле јас возам мотор веке 15 години...а автомобил 12 години така да знам како стојат работите........знам и како утре ке ги воспитувам сообракајно моите деца ко шо моите мене ме воспитале..........тхе енд на муабетов..Само да ти кажам не си во право во однос на ставот а моторциклистите или тоа се должи на презир и љубомора.....пошо неможиш да си допуштиш такво нешто.....

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
остај го тој вози спарк и е пензионер ;D

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Ти Џонтра си веројатно тотална грешка... како и ПОВЕЌЕТО (а не сите) моторџии.
Исклучок постои во секоја група на луѓе, дали позитивна или негативна но, do i see a pattern here?
Јас во секој момент можам да си допуштам мотор. Не сум љубоморен бидејќи не сакам ништо такво. Опкружен сум со моторџии кои се океј луѓе... се додека не седнат на мотор.
Како што кажав, заслужено-заработено... возел ти мотор 1500 години или не, сосем небитно за мене.

Алал вера нека ти е а ко си совесен возач и така ги научиш твоите деца.

Отсутен DimitarMK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1908



И горе хаосот.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Ја не возам Спарк и не сум пензионер, а не гаам некоја посебна љубов према моторџиите. Си имам причини за тоа.

Вчера, со чоперишта големи возеа на тротоарот на М.Т.Гологанов. Пошто се џомби и им се може. Крембили. 10ина минути после тоа, фраеришта на мотори и скутери најдоа за згодно кур да не ги боли што семафорот на Партизанска е црвен за нив, а зелен за пешаци. Идиоти.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Смичка брат, не јади гурабии ;D
Јас кога возев мотор, бев нарекувам геј зошто го возев максимум 60 низ град. Разубеди ме дека има саглам моторџија во умот (освен Стефанел секако). Еднаш го видов татко ми на семафор со Томосот каков прекршок направи, намерно го преплашив со ненадејно шкрипење, да му дојде паметот. Мотор возеше повеќе од 30 години.

Отсутен stefanel984

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1089
Ја не возам Спарк и не сум пензионер, а не гаам некоја посебна љубов према моторџиите. Си имам причини за тоа.

Вчера, со чоперишта големи возеа на тротоарот на М.Т.Гологанов. Пошто се џомби и им се може. Крембили. 10ина минути после тоа, фраеришта на мотори и скутери најдоа за згодно кур да не ги боли што семафорот на Партизанска е црвен за нив, а зелен за пешаци. Идиоти.

Епа ова е најлошиот момент велештрумф..шо сите се ставаат во еден кош...јас возам мотор од 600цц...и со него се понашам  буквално и како секој останат учесник во сообракај, е тука е другиот парадокс ..што додека јас се понашам како сите други учесници во сообракајот, некое говедо ме рачуна за глинен гулаб за отстрел..............



П.С Не дека не сум возел 180км/х....ама сум возел на тетово-скопје и никпгаш не сум престигнал од десна страна ...ко шо ми се десило милион пати дали моторцикли или автомобили.....

Отсутен stefanel984

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1089
Јас кога возев мотор, бев нарекувам геј зошто го возев максимум 60 низ град.

Хехех, значи не си подлегнал на провокациите на, група таканаречена брзата птица...(без итрица)......види знаците се направени за да се почитуваат не да се прекршуваат.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Ех, да не почнуваме насока во муабетот какви кретенизми се прават општо во сообраќајот.
Особено моментот кога возам 120 на автопат, кога престигнувам возило кое вози 100-ка и кога некој улетан со 200 позади мене блиндира, свири и мафта со рацете и пцуе се по список.
Можеби сум морон, но не сум ебен морон.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
@стефанел: Се разбираме младиќу :)

Не се криви Ауди што се возени од кретени, ама тоа е. 90% од возачите ја формираат сликата за нештото.

Не викам дека сите се за нигде и за спалуење на клада :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Ни јас, но не би очекувал ниту нешто радикално позитивно од нивна страна, иако еднаш начекав моторџија кој застана на еден човек на кого му снема гориво во колата, да му ја земе кантичката и да му ја наполни со гориво. Застанав и јас по друга работа и го слушнав муабетот. подоцна се сретнав со истиот тој човек во стар дојран и му викам: абе ти ја врати тој кантичката? А он ми вика: па еве сум де, нели стигнав :) , вистина ми ја врати.

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Барем до видиковец стигнал автобусов.

А да му текнеше на некого да го направи патот еднонасочен? По Салваторе Аљенде да се качуваат колите а да се симнуваат преку Горно Нерези?

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Јадев гомна за ова одамна. :)


Јас одамна си имам една многу јака идеја, ама кога ќе станам градоначалник ќе ја реализирам. ;D

Идејата ми е да се направи Водно едносмерно, АМА доле кај стартот да има рампа и да се плаќа за качување (нешто као секојдневна стаза да си биде). А пат да се направи некој за до жичара и назад од нерези или од било каде. Битно од ваму да си биде да си се испукаш убаво и да ти дојде убаво на душата. Вака со ризик се случуваат и бељи.