Автор Тема: Lageri  (Прочитано 40058 пати)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Lageri
« Одговори #30 на: 10 Декември 2011, 14:18:29 pm »
Значи во комшии ми биле лагерите,ај во иднина ке знам  ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Одг: Lageri
« Одговори #31 на: 10 Декември 2011, 16:23:23 pm »
Bev kaj deckoto so lagerite,prvinmalce se KURCESE demek original ova ona ali go fativ na detali i mi vika abe cekaj eve da vidam imam edni postara pratka postarmodel HAHAHA i mi vadi gleam istoto kutice kako original
i odma tuka mu vikam e ova druze se originalce otvori ke vidis sto ti zboram fino lepo gi otvori se kako sto treba,mu vikam ovie moze da ti gi zemam,i uste mi vika za ovie treba da doplatis poskapi se :D ali mu se zakaniv so pazarna inspekcija i mi gi vrati parite i plus mi gi dade originalnite lageri  !!!  yarre BLAGODARAM DRUZE STO ME PROSVETLI :P

Отсутен stig

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 933
Одг: Lageri
« Одговори #32 на: 10 Декември 2011, 16:37:24 pm »
И парите ти ги врати и нови лагери оригинал ти даде? Браво така им треба значи знаел какви се и намерно ти ги подметнал што се не ќе видиш овде може требало да го пријавиш инаку крај му нема на ова којзнае колку такви производи има по продавнициве катастрофа.

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Одг: Lageri
« Одговори #33 на: 10 Декември 2011, 16:43:08 pm »
da da mi gi vrati i originalni mi dade ......on ima i original i fals e sea na koj kako ke mu ubuta

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Lageri
« Одговори #34 на: 10 Декември 2011, 16:46:25 pm »
Мислам дека треба да го частиш едно кафенце Јаре,за тоа шо те просветли :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Одг: Lageri
« Одговори #35 на: 10 Декември 2011, 16:47:23 pm »
ako e za pivo uste poubavo :P

Отсутен yarre

  • Bearing Expert
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1286
  • www.lagermax.mk
    • LAGERMAX
Одг: Lageri
« Одговори #36 на: 10 Декември 2011, 18:57:02 pm »
Со оглед на првичната намера за продавање фалсификат, искрено би се посомневал дали и замената е оргинал. Овој првиот е апла фалсификат, но сум видел ја прекрасни копии. Да се надеваме дека вториот е оргинален, или барем помал фалсификат.

Ме чуди само што коа ти ги вратил парите, зошто не си купил навистина оргинален, без тронка сомнеж. Јас таму, дури ни со замена не би купил клинци а не лагери.

Инаку за Ваша информација, на нашите сиромашни пазари, често пати се пласираат кинески лагери, под таканаречени свои брендови. Еве на пример, користејќи ја нашата навикнатост на она, се што е словенско мора да е добро, на пазарот има „словенски“ лагери, зад кои стои словенска фирма, меѓутоа само администрација и магацин. Производството е лошо кинеско, ама си проаѓа како словенски лагер. Таков сличај има со повеќе брендови барем на нашиот пазар, па имаш словенски, полски, германски, аустриски лагери.... Да, фирмите во тие земји навистина постојат, ама служат да кинезите стекнат имиџ, бидејки како кинески не би прошле.

Од друга страна, големите светски брендови за лагери имаат свои фабрики во цел свет, па и во кина ( жалосно што не се решиле барем по една во МК да направат ). Но да не ве буни фактот дека ако се направени во некоја ( за нас лева ) земја дека квалитет е полош во однос ако се направени во некоја (за нас добра) земја.
Еве ви пример, лагерот за Голф 4 ( Леон1 исто) , до лани се правеше во една од фабриките на ФАГ во Германија, а сега производството е преселено во Фаговата фабрика во Словачка. И сега истите доажаат само од таа фабрика.

Отсутен aleksandarbt

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 796
  • Opel zafira 2.0 125 kw
Одг: Lageri
« Одговори #37 на: 10 Декември 2011, 19:20:10 pm »
okej faa druze za informacijata mozes da mi pises tvoe brojce na pm :) BLAGODARAM

Абе друже, контакт имаш на линкот под моето сликиче.

yarre дали имаш лагери за мазда3 ?

FAG не го произведува лагерот за Мазда 3.

Во Битола соработуваме со Електромотор Битола, ул. Милтон Манаки. Нема голема залиха, но може да испорача. За да добиете добра цена, сепак јавете се кај мене.
Ако во прашање  е машина за перење, тогаш осем лагерите битна работа се и семеринзите. Јас имам Simrit семеринзи, но за машини за перење немам, а каде да купиш оргинал незнам.







Se raboti za masini vo mebeloproizvodstvo.

Отсутен yarre

  • Bearing Expert
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1286
  • www.lagermax.mk
    • LAGERMAX
Одг: Re: Lageri
« Одговори #38 на: 10 Декември 2011, 20:12:46 pm »
Јави се со конкретните бројки од лагерите.

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Одг: Lageri
« Одговори #39 на: 10 Декември 2011, 21:23:07 pm »
nene ovie lageri sega se originalce,i izrabotka i kvalitet i gumickata,sve e kako sto treba,tie bea kako plasticni

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Lageri
« Одговори #40 на: 10 Декември 2011, 21:26:07 pm »
Јас од некој што еднаш ми дал фалц, па уште одозгора ми побарал да платам повеќе за оргинал после тоа, не би земал пак. Која дрскост - еднаш те заебав, ама се праев на триипол со надеж
дека нема да приметиш, ама сеа пошто си приметил ќе ти зеам повеќе пари за (можеби) оргинал лагер.

Ја би го отерал у ПМ, и не би му влегол пак во продавница. Таквите треба да престанат да постојат.

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Одг: Lageri
« Одговори #41 на: 11 Декември 2011, 01:31:19 am »
Za malce ke imase tepacki zatoa mi dade bez pari :D

Отсутен aleksandarbt

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 796
  • Opel zafira 2.0 125 kw
Одг: Lageri
« Одговори #42 на: 11 Декември 2011, 10:40:17 am »
Јави се со конкретните бројки од лагерите.

  Проблемот е што машините се во работа секој ден и за да се види бројката на лагерот треба да се извади  и во краток рок да се промени за нов.При наредно менуванје ке морам да ги запишувам па во мегувреме да си порачам од кај вас резервни. 

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Lageri
« Одговори #43 на: 11 Декември 2011, 10:53:03 am »
Za malce ke imase tepacki zatoa mi dade bez pari :D

Чудно, ниту еднаш не пиша колку го плати "фалсификатот"

Отсутен Ogi88

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1148
Одг: Lageri
« Одговори #44 на: 11 Декември 2011, 11:30:16 am »
Скоро колку оригинал, без некој денар :)