Автор Тема: Случки со полиција, казни, судови итн  (Прочитано 1690981 пати)

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #8940 на: 10 Февруари 2018, 20:21:58 pm »
@Bicikle  ako nemozes da dokazes ispagja deka dzabe zakoni dzabe se, koga se ti zavisi od sherifot :-D ako ti pisat kazna na lice mesto ke baras vo zapisnikot se da ima, deka ne merele, odbile da merat, ne slikale i tn. Ako ti dojde doma kazna krajno i vestacenje ke baras.
Vaka kako sto vikas ti moze da te kazni i zimski gumi da imas i sindziri, pa toj da pise letni deka si imal :-)  jbg vo sud tvojov zbor protiv negoviot, megjutoa tvojot ke bide argumentiran, a negoviot ke se bazira samo na sila/avtoritet
Поарно поени него по судови. Јбг... А ни тоа со мм не е меродавно, ене ги кај мене што дека имаат шара кога се како пластика па си носа синџири ланци катанци...

Отсутен Inter1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2821
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #8941 на: 10 Февруари 2018, 20:24:53 pm »
Jas nikade nemam sretnato takvo neshto za naseleno i nadvor od naseleno. Krajno zemete po edni lanci, po 800 denari se po benziskive i mirna glava, poso so kursisti nemozes da se razberes.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43407
  • Il Moderatore
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #8942 на: 10 Февруари 2018, 20:25:32 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43407
  • Il Moderatore
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #8943 на: 10 Февруари 2018, 20:26:59 pm »
Jas nikade nemam sretnato takvo neshto za naseleno i nadvor od naseleno. Krajno zemete po edni lanci, po 800 denari se po benziskive i mirna glava, poso so kursisti nemozes da se razberes.
Едно време имаше, дека во град не е неопходна зимска опрема, го укинаа тој параграф со последните измени, па законот за задолжителна зимска опрема важи секаде.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Inter1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2821
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #8944 на: 10 Февруари 2018, 20:31:23 pm »
Jas nikade nemam sretnato takvo neshto za naseleno i nadvor od naseleno. Krajno zemete po edni lanci, po 800 denari se po benziskive i mirna glava, poso so kursisti nemozes da se razberes.
Едно време имаше, дека во град не е неопходна зимска опрема, го укинаа тој параграф со последните измени, па законот за задолжителна зимска опрема важи секаде.
@Simo - Carrier159   pisanoto mi bese deka nema vrska dali si nadvor od naseleno ili vo naseleno, tuku zimskata oprema e taa i celo vreme mora da ja imas, bez razlika kade si, t.e. ako Zakonot vika samo zimski gumi, togas zimskite gumi vazat i vo Skopje i na vrv na planina. Nema podelba grad i nadvor od grad.
Toa se potvrduva i so pravilnikot sto go imas staveno i so Zakonot. T.e. nikade ne vika grad/von grad i nikade ne stoi deka zimski gumi plus sindziri, t.e. jasni si e navedeno sto i kako:
Zadolzitelna zimska oprema od 15 noe do 15 mart
-Zimski gumi ili
- Letni plus sindziri
a izzivuvanjevo od soobrakjajci ke prodolzi bez razlika na zakoni, tie se nad zakonot :D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43407
  • Il Moderatore
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #8945 на: 10 Февруари 2018, 20:42:47 pm »
Така е. Зимска си е зимска. И во село и во град :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7593
  • Плинаш!!!
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #8946 на: 10 Февруари 2018, 21:49:56 pm »
Јас иако имам зимски гуми, за секој случај си носам и ланци во гепек!!

Sent from my MI 4S using Tapatalk


Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #8947 на: 10 Февруари 2018, 22:06:18 pm »
така де, крај краева гајле му е некому ако заглавиш некаде...

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6551
  • French diamond
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #8948 на: 13 Февруари 2018, 13:44:35 pm »
Како македонски камионџија се справува со германски полицаец? Целата случка одела на германска ТВ емисија!


https://www.motika.com.mk/kako-makedonski-kamiondhija-se-spravuva-so-germanski-policaec-tselata-sluchka-odela-na-germanska-tv-emisija/

Го изгледав клипот, тешко на човекот па и на телевизија јавно го даваат глупите шваби... баш ме интересира дали е можно сега некоја така по сочна тужба да му рсни, за повредување или било што на неговите права со тоа што го давале јавно на тв најверојатно без да го известат, а не па да го прашаат.

Ех бе а Македонштината му се смее и се заебава со него, тоа е за к*р не не бива како народ !

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #8949 на: 13 Февруари 2018, 13:48:08 pm »
Можи намерно се праи на тошо...

Присутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14069
  • Пудингот на шоферството
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #8950 на: 13 Февруари 2018, 13:50:01 pm »
Шофер,па и најисправниот на свет,дека ке му се прај на тошо кога ке го сопре онаква контрола во Германија или па не дај Боже БАГ,мало сутра.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен BrziGonzalez

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1298
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #8951 на: 13 Февруари 2018, 15:35:31 pm »
Човеков ми е комшија. ;D

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #8952 на: 13 Февруари 2018, 15:36:01 pm »
Си личите.

Отсутен koce1102

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1483
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #8953 на: 14 Февруари 2018, 08:21:01 am »
Човеков ми е комшија. ;D
Биди прав комшија и кажи му дека го има на интернет

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6383
  • Бенве сие бенве
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #8954 на: 14 Февруари 2018, 09:53:33 am »
Знае дека го има, у моментот кога е правено видеово јас бев шеф на возен парк у истата фирма, гумите сам ги скина, камионот 5 пати го удри и други 300 бељи напраи.


Испратено од мојот прекрасен мобилен користејќи Тапаток