Автор Тема: Alfa Romeo vs Everything Else!  (Прочитано 1197568 пати)

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2213
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11760 на: 08 Јули 2023, 00:00:57 am »
1.4 атмосферец дали е ок? многу е 170 коња за женска глава :)
>>>>><<<<<

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43439
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11761 на: 08 Јули 2023, 00:07:49 am »
Па генерално да, FIRE мотор, нема што да се зае*е на него... Може да цуца уље, тоа ако те плаши, иди на 1.4 турбо, 120кс.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17306
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11762 на: 08 Јули 2023, 09:47:44 am »
И јас гласам за 1.4 T-Jet 120hp, се мислев меѓу 120hp и 155hp ама мојот џеб изгласа за послабиот ради стравовите што ги наброја Симо погоре.

Од атмосферци има неколку верзии, 78 коња, 95 коња, 105 коња.

За жал само 78hp е нормален, не пие масло како 95hp и нема Multiair како 105hp, ама па го руши искуството на колата.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6576
 • French diamond
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11763 на: 16 Јули 2023, 18:55:37 pm »
Алфастично  :D


Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11764 на: 16 Јули 2023, 19:01:57 pm »
Научи го да паркира. Не е тешко.
« Последно менување: 16 Јули 2023, 19:26:15 pm bear »
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 590
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11765 на: 14 Август 2023, 22:43:15 pm »
Имам мерак на Бело Stelvio, и од време на време проверувам да не се појави некое на оглас. Се надевам еден да си купам на старо :)
Ова се продава веке некое време
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4484357

Што мислите за дизајнот внатре, посебно околу црвената боја ?

Супер година има колата, супер километража, бела боја како што сакам, ама не можам да ја поднесам црвената боја.
Ме замара и јас едноставно не можам да разберам зошто некој би свесно одбрал ваквa боја.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17306
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11766 на: 15 Август 2023, 03:41:47 am »
Мене ми е супер црвен ентериер, се заљубив во него откако на оглас пред многу, многу време излезе Alfa 156 2.0 Twin Spark со Спорт пакетот, црна металик боја, и џиш црвен ентериер.

Еве добар пример:
https://forum.carclub.mk/index.php/topic,24671.0.html

Секако, не е по сечиј вкус и тоа е сосема во ред.
« Последно менување: 15 Август 2023, 04:00:42 am MartinAlfista »

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8174
 • Малерозен дрводарец
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11767 на: 15 Август 2023, 03:46:14 am »
Рики Мартине!

Брате, схвати ме!

Та боја би била боља око њееее!

@draganamon
Што има тука ние да мислиме... или ти се допаѓа или не.

Мене ме асоцира на порно маање внатре секој ден, редовно.
Заебана слика/реминисценција би било кога ќе треба да возам фамилија внатре, флешови ќе ме маваат од претходно спомнатиот жанр...

Ама, арно си рече Мартин, секому своето :)

Јас би побогата боја однадвор наместо одвнатре, ама сепак... ти ги даваш парите - не јас. :)
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11714
 • Архитект
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11768 на: 15 Август 2023, 14:14:59 pm »
Имам мерак на Бело Stelvio, и од време на време проверувам да не се појави некое на оглас. Се надевам еден да си купам на старо :)
Ова се продава веке некое време
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4484357

Што мислите за дизајнот внатре, посебно околу црвената боја ?

Супер година има колата, супер километража, бела боја како што сакам, ама не можам да ја поднесам црвената боја.
Ме замара и јас едноставно не можам да разберам зошто некој би свесно одбрал ваквa боја.


Мене ми се убави црвени седишта. Ја прави колата посебна. Те прави тебе да се чувствуваш посебно, секој пат кога влегуваш во колата.

Е сега треба да одлучиш дали си ти личност што сака да биде посебен или повеќе сакаш сиво/црно.


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54832
 • Махер
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11769 на: 15 Август 2023, 14:21:11 pm »
Имам мерак на Бело Stelvio, и од време на време проверувам да не се појави некое на оглас. Се надевам еден да си купам на старо :)
Ова се продава веке некое време
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4484357

Што мислите за дизајнот внатре, посебно околу црвената боја ?

Супер година има колата, супер километража, бела боја како што сакам, ама не можам да ја поднесам црвената боја.
Ме замара и јас едноставно не можам да разберам зошто некој би свесно одбрал ваквa боја.

Колава е со таман менувач, таман тип на мотор, а и кубикажа. Се средува на 240кс. Бојата ти се свиѓа. Ентериерот не си го сфатил инаку е многу убав, ама ќе го сфатиш. Километража таман, купена во МК. Нема многу што да се мислиш. Едино што ќе треба да се навикнеш е дека багажникот иако има многу литри, собира многу помалку од седан со 5 врати, ама и тоа се навикнува човек и ќе се товариш како романец и готово.

Ако си за земање, не чекај.

Отсутен fuzzjaw

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 318
 • Alfa Romeo Giulietta 1.4TB
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11770 на: 30 Август 2023, 18:11:19 pm »
Можда ќе викаш комшии да ја турнет да запалит, ама бар глетката ќе им е убава.

https://www.carclub.mk/2023/08/30/premiera-mamma-mia-alfa-romeo-33-stradale-izgleda-spektakularno/
« Последно менување: 30 Август 2023, 18:16:10 pm zeroSignal »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11771 на: 10 Септември 2023, 17:23:05 pm »

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11772 на: 10 Септември 2023, 17:24:11 pm »
Убава е мајко, ама стално има "вирчиња" под хауба.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4440
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11773 на: 10 Септември 2023, 17:45:45 pm »
Ако некој ја "вози" добро тогаш мора да има вирчиња, инаку ништо од работата  ;D

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8174
 • Малерозен дрводарец
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11774 на: 10 Септември 2023, 18:11:36 pm »
Јок... дури и на цревено, таа предница е за вреќа...
When you turn on the radio does it return the favor?