Автор Тема: што би направиле ако приметите корозија на вашето ново возило? форд фиеста  (Прочитано 29717 пати)

Отсутен maci

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1316
Маци до кај е работата?

баш така како што пиша сале.
нема веќе не е до нас или други муабети.
договорено е да се среди работата кога ќе се решам.
се е напишано на писмено,пратено на маил,како документ.
во меѓувреме ќе го следиме процесот на оксидација,
чекам да се распролети да се стопли и да средиме работа.
форд фиеста 1,4 тдци

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Ќе ти најдат они нешто (демек неисправно) успат додека растураат и ќе ти наплатат, не остануваат они дужни ... Со мајстори да си немаш работа ;) Барај да присуствуваш при растурањето!

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Законски има право по негово барање да присуствува. Ќе пополни само еден формулар за превземање на одговорноста во случај на евентуална повреда или сл.

Отсутен google

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2396
moze da prasam samo nesto...kolku koli ste videle bez saltabla ili pak ste im izvadile ???
шипката е на многу непристапен дел,тоа со премачкување е ок но е  многу многу тешко изводливо.најдобро би било да се извади шал таблата и да се среди убаво на тенане.
сликите се сликани од кога ќе се извади фиоката пред совозачот,и кога ќе се погледне нагоре.
значи треба да се работи легнат на грб со многу малку простор за делување.

jas ne sakav da kazam nisto okolu premackuvanje i sl.
Sakav da prasam dali ste imale imale iskustvo da voocite ram od saltabla i na drugi vozila. Ako ste imale, ondak ke svatite deka na skoro site vozila osven na oni na koi ramot im e ofarban imaat pokazano slicna korozija kako i kaj tebe.

гугле,мислам дека ти имаш највеќе искуство со вадење шал табли,па чисто ме интересира,дали лесно се вади шал табла? и кој се опасностите при вадење и при повторно ставање на истата?
на форд се нај компицирани за вадење шалт таблите... дете ке родиш побрзо... 2 комада имам вадено на форд, има да се откостиш...

на рено пак се 4 штрафа и надвор е цела со се сите инсталации на нејзе...

Nema komplicirana saltabla, ima samo nepravilna rabota odnosno sve si ima redosled...a za opasnostite  :-\ toa zavisi do onoj koj ke ja vadi, u princip sve zavisi do nego!  ;)

Dokolku si se zavrsi rabotata kao treba i sve e na svoe mesto kako sto bilo i pred da se rasturi, normalno deka nema da ima nikakvi situacii kako sto gi spomenuvate.

Sepak lugje ja sklapale kolata...ne padnala od mars taka sklopena

Samo ima razlika sto tie lugje znaele sto praat   :-*





Aj da ne bide deka zboruvav na pamet...sinoka t.e utrovo :) rabotev i slucajno mi tekna na temava

Eve druze eden primer...slikite ke ti kazat sve







pa sea od slednive sliki mozebi i ke prepoznaes za sto kola stanuva zbor i orentacionata vrednost na istata...














epa kolega sto uste da ti kazam,

BMW e65 750i

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Ова треба да се врати СМЕСТА!

Шо е ова, рѓа секаде!

Google заебан си.
;D

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
Паааа, веројатно ќе ослаби железото за едно 5-60 години,

 и тоа поради печката каде што ќе го топат.

Отсутен VLATKO Џентлменот

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6214
ова го има на скоро сите коли,земете сијалица и светнете под дпласиките ќе видите,кај мене на фиатот кој е стар 20 години уште ја имаа оваа површинска рѓа така да не е за паничење а и на други коли ја имам приметено како што кажа гугл вредат многу повеќе од фиестата.

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Му кажавме 1000000 пати и јас и гоогле и уште 100 души, ама се запнал ќе ја рекламира- слободно, само пази да не добиеш некој денар или случајно да ти ја направат. :)

Баш и јас сликата што му ја ставив беше од BMW, и тоа E90 M3.

Отсутен google

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2396
Decki, SAMO ZDRAVJE...

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
И да знаеш дека само тоа треба!!!
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
+1000000000000000000000000000