Гласање

Choose your destiny!

Бензин
231 (58.3%)
Дизел
165 (41.7%)

Вкупно гласови: 396

Автор Тема: Diesel-ашишта vs Benzin-чиња  (Прочитано 1167721 пати)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40437
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Diesel-ашишта vs Benzin-чиња
« Одговори #19890 на: Февруари 26, 2019, 19:33:35 pm »
Ќе завршат овие на балкан, без проблем не се секирајте
Во МК може комотно нови Еуро 4 возила да се увезуваат. Така да, за овие Еуро 5 ич не станува муабет, нашиов пазар ќе ги лапне ко поп сарма за бадник.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49901
 • Махер
Одг: Diesel-ашишта vs Benzin-чиња
« Одговори #19891 на: Февруари 26, 2019, 20:00:02 pm »
Ама половни. А нови?

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40437
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Diesel-ашишта vs Benzin-чиња
« Одговори #19892 на: Февруари 26, 2019, 20:01:07 pm »
Нови бе еуро 4, нови. Озбилно, стара нѝ е регулативата за увоз, комотно може да се увезува лада нива нова, ти да не мислиш еуро 6 дека има нивата?

Edit: euro 5 била Нивата со 1.7i свака част! :)
« Последно менување: Февруари 26, 2019, 20:08:00 pm Simo - Carrier159 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5560
Одг: Diesel-ашишта vs Benzin-чиња
« Одговори #19893 на: Февруари 26, 2019, 20:49:50 pm »
samo da se pljuvalo  ;D ;D ;D ;D ;D

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10270
 • Giulietta QV
Одг: Diesel-ашишта vs Benzin-чиња
« Одговори #19894 на: Јуни 14, 2019, 08:10:08 am »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27016
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Diesel-ашишта vs Benzin-чиња
« Одговори #19895 на: Јуни 14, 2019, 09:33:53 am »
Генијално, и скроз добро доловено. :D

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 800
Одг: Diesel-ашишта vs Benzin-чиња
« Одговори #19896 на: Јуни 14, 2019, 09:46:24 am »
Најјако е што мислите за поскапувањето на горивата :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8244
 • Пичлеме
Одг: Diesel-ашишта vs Benzin-чиња
« Одговори #19897 на: Јуни 14, 2019, 09:55:22 am »
;D

Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1298
Одг: Diesel-ашишта vs Benzin-чиња
« Одговори #19898 на: Јуни 14, 2019, 15:36:18 pm »

ЈЕРИИИИИИ ДИЗЕЕЕЕЕЕЛ😆😆😂😂😂

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32490
 • Таков е животот... јебига
Одг: Diesel-ашишта vs Benzin-чиња
« Одговори #19899 на: Јуни 15, 2019, 13:58:53 pm »
Чек, овие двајца стварни се или се карикатури некои?

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8244
 • Пичлеме
Одг: Diesel-ашишта vs Benzin-чиња
« Одговори #19900 на: Јуни 15, 2019, 23:42:38 pm »
Стварни, синчиња се на:А овие први братучеди им се:

Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5560
Одг: Diesel-ашишта vs Benzin-чиња
« Одговори #19901 на: Јуни 18, 2019, 23:13:01 pm »
sto prai cernobil u pm  ;D ;D

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22047
Одг: Diesel-ашишта vs Benzin-чиња
« Одговори #19902 на: Јули 29, 2019, 19:38:00 pm »
Копчето за рециркулација на воздух во кабина изгледа е измислено специјално ако возиш позади дизел.
А дојде угорница и на ново и на старо и на ефтино и на скапо почиња да му искача тоа јагленот низ ауспух.
Мене незгодно би ми паднало , искрено....;D

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5290
Одг: Diesel-ашишта vs Benzin-чиња
« Одговори #19903 на: Јули 29, 2019, 23:08:23 pm »
Копчето за рециркулација на воздух во кабина изгледа е измислено специјално ако возиш позади дизел.
А дојде угорница и на ново и на старо и на ефтино и на скапо почиња да му искача тоа јагленот низ ауспух.
Мене незгодно би ми паднало , искрено....;D
Прав си, градов е усмрден од дизеливе, порано кога се возеа Југовци и сл. барем не смрдеше.Јас до сега кај нас не сум сретнал E или Ц класа која не чади како локомотива.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22047
Одг: Diesel-ашишта vs Benzin-чиња
« Одговори #19904 на: Јули 30, 2019, 00:12:22 am »
Дизел кој чади на угорница ти е исто ко билдер кој прди на бенч. ;D