Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2885279 пати)

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2592
 • Слобода или смрт
Нека почива во мир... Моја генерација дете... Колега...
За каде се брзал толку не знам, жално навистина... Со таа брзина со која возел превртил камион на патот ПП-БТ и починал на лице место. Љубител на автомобилизмот и учесник на слалом трки. Последен поздрав!


Можеби после центрирање тестирал дали му тресе на 160.

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
@MAPJAH не може да судиме... Тие што биле на лице место велст дека на камионџијата му паднал шеќерот и влегол во другата лента... Само тие знаат...

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10128
како судиш, така ќе ти биде судено. 

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6460
 • Бенве сие бенве
@MAPJAH не може да судиме... Тие што биле на лице место велст дека на камионџијата му паднал шеќерот и влегол во другата лента... Само тие знаат...

“За каде се брзал толку не знам„ ти го насочи моабетот дека големата брзина е причина за тоа.

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
И тој брзал, и камионџијата влегол во друга лента и удрил уште едно возило...

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5212
Му паднал шеќерот на камионџијата дури возел 160 овај со кампусот ?
Иначе натаму мојот кампус заврши, го познав пред некоја недела ги застанав  да го видам за последно две селанчиња млади го возеа, нешто ми рече со овци се расправал носел со камусот на приколка, да не е овај ?
Едит: нвм не е по бандашот, сток беа.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Имам слика од кампусот пред случката, ама глупаво е да праќам слики - беше со таблица PP84XXAE.
Имаше вакви бандажи:

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5212
НЕ не сток беа фабрички железни, пред десет дена го видов.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10128
Му паднал шеќерот на камионџијата дури возел 160 овај со кампусот ?
Иначе натаму мојот кампус заврши, го познав пред некоја недела ги застанав  да го видам за последно две селанчиња млади го возеа, нешто ми рече со овци се расправал носел со камусот на приколка, да не е овај ?
Едит: нвм не е по бандашот, сток беа.
Кога го видел дека ојт 160 од возбуда му паднал шеќерот.

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7125
Teшко и со 70-80km/h да би преживеал дури и ако камионот се движел со 60-70km/h, Реното е како Тико и Спарк правено. Aко ти влезе камион во твоја лента на десетина метри, нема кај да бегаш. Jeза ме фаќа кога на благи кривини мора да се разминувам со камиони, зашто лево е камионот, десно банкината. 

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 447
Teшко и со 70-80km/h да би преживеал дури и ако камионот се движел со 60-70km/h, Реното е како Тико и Спарк правено. Aко ти влезе камион во твоја лента на десетина метри, нема кај да бегаш. Jeза ме фаќа кога на благи кривини мора да се разминувам со камиони, зашто лево е камионот, десно банкината. 
Плус треба да се напомене дека во нашава држава повеќето камионѓии возат безобразно и бахато
Hyundai Elantra 6th G

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Jeза ме фаќа кога на благи кривини мора да се разминувам со камиони, зашто лево е камионот, десно банкината.
Исто и на претекнување Скопје-Велес кај тунелите, колку е тесно маме му...

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14097
 • Пудингот на шоферството
Кога на вас со коли ви се чини тесно,како му е на тој со камионот?
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Присутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Нека смени камион со кола, решен проблем

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14097
 • Пудингот на шоферството
Сакаш да јадиш,а не произведваш ништо.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D