Автор Тема: Основна форумска култура.  (Прочитано 44392 пати)

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2460
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #30 на: Јули 26, 2013, 12:14:15 pm »
Епа сега останува или се брише ? Договерете се како модератори или има двојно раководство ?
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9928
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #31 на: Јули 26, 2013, 12:15:51 pm »
Zero e glaven, a i se zabeguva so toa +1, taka da no more +1 i sl :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7876
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #32 на: Јули 26, 2013, 12:16:29 pm »
Ако се сложувам со неговото мислење,што да пишам  ???

 Edno "taka e" ke zavrsi rabota ! ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42425
 • Il Moderatore
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #33 на: Јули 26, 2013, 12:18:01 pm »
Се` што е поголемо од +1 е Амди Бајрам :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10669
 • 430i
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #34 на: Јули 26, 2013, 14:54:30 pm »
Мене па исто ми е дали некој ќе напише +1 или ќе напише, така е, исто мислам, потпис, печат, штембиљ и се согласувам.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7876
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #35 на: Јули 26, 2013, 15:07:17 pm »
A oti ne pisuvate i - 1 zosto samo +1 ???

Zosto samo istomislenicite moraat javno da se deklariraat, zosto ne i onie sto porazlicno mislat?  :D


Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20210
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #36 на: Јули 26, 2013, 15:11:40 pm »
„+1“ постови немаат поента да стојат само така, и ќе бидат бришени. Ако има нешто после „+1“-от, ќе биде оставено.

Ако некој толку се ложи на „+1“, постои Google+.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16669
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #37 на: Јули 26, 2013, 23:19:57 pm »
Нема опција платформата на која е форумов да се даваат благодарности на мислењата или слично?

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15785
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #38 на: Јули 26, 2013, 23:45:42 pm »
имаш тема за заблагодарување... само треба да частиш нешто макар и виртуелно, а вие гостиварците сте бетер од тетовците кои пак се бетер од евреите а кои пак се бетер и од власите по прашање на частење... ;D ;D ;D

http://forum.carclub.mk/index.php/topic,636.0.html
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10241
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #39 на: Јули 26, 2013, 23:53:38 pm »
Од власите мислам нема бетер, да не се вреѓаме мислам ;D
OK, нема више + 1, договорено! Крај на приказната, мада искрено мене лично не ми сметаше - некад немаш време да искоментираш, а се слагаш со претходниот ... Знам, билдање постови и сл., ама колку све ова е важно у целина не знам (Nume на пример не може да живи без +1 :D ).

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20210
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #40 на: Јули 27, 2013, 00:10:13 am »
Нема опција платформата на која е форумов да се даваат благодарности на мислењата или слично?


Знам на што мислиш, ама мислам дека нема. Дали е можно некако да се имплементира, не би знаел.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16669
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #41 на: Јули 27, 2013, 11:54:32 am »
Наместо да биде "Фала", ќе се бапне +1 на тоа место, па нека ставаат сите согласни +1 без да се множат мислења.

@онак - гостиварци не се скржави, немаат што да дадат :)

Отсутен SELECT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 517
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #42 на: Септември 14, 2013, 08:25:59 am »
сте се мачеле со „+1“, а имате "Thank you" мод за SMF... не знам дали уште ви е актуелен муабетов али сте имале елегантно решение за „проблемов“.
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=257
Ferrari International Assistance strikes again....

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7471
 • и сега?
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #43 на: Октомври 18, 2016, 14:27:45 pm »
Ако се сложувам со неговото мислење,што да пишам  ???

Ништо.

АКО немаш да додадеш нешто што ќе ја збогати дискусијата со нови информации и/или нов аспект, ТОГАШ не пишувај ништо.

На никој не му е гајле дали ти си се согласувал со нешто или не. Не прави никаква разлика дали ќе пишеш „+1“, „така е“, „и јас така мислам“ или мини-ферман од 12 реченици кои се сведуваат на „и ја така мислам“ - и понатаму е нешто што другите само ќе го прескокнат. Тоа се вика „шум“.

Форумот служи да дискусија и/или размена на корисни-интересни-забавни информации. А „и ја така мислам“ не е ништо од тоа.

Присутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33458
 • Таков е животот... јебига
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #44 на: Октомври 18, 2016, 14:40:51 pm »
А „и ја така мислам“ не е ништо од тоа.
Корисно за улизување.