Автор Тема: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?  (Прочитано 463709 пати)

Присутен fcwizard

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 199
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3270 на: 21 Март 2024, 00:44:29 am »
Дечки само што ми пукна како петарда од Филипсот и почна да мириса и чури, среќа  не се запали, така да веројатно е за во корпа.
Дајте ми препорака за 43'' до 50'', не ми треба да е смарт пошто користам андроид бокс, буџет овака провизорно околу 20 илјади?

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3271 на: 21 Март 2024, 00:48:46 am »
Дали Филипсот се дава и што модел е?

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8245
 • Малерозен дрводарец
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3272 на: 21 Март 2024, 01:08:22 am »
Дечки само што ми пукна како петарда од Филипсот и почна да мириса и чури, среќа  не се запали, така да веројатно е за во корпа.
Дајте ми препорака за 43'' до 50'', не ми треба да е смарт пошто користам андроид бокс, буџет овака провизорно околу 20 илјади?

Де бре, роџо... да не рикнал некој кондензатор или два... :)
Штом нема оѓин не е толку страшно.

Нема ништо да најдеш за 20, знаеш дека е збудалена работава.

Баш намерно погледнав Галерија.мк да видам како одат...
Поновава генерација од тоа што сум го купил тогаш беше 27, сега е 40...

Вивакс или слично ќе треба да зимаш, а таа слика - не е слика.
When you turn on the radio does it return the favor?

Присутен fcwizard

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 199
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3273 на: 21 Март 2024, 07:39:51 am »
Дечки само што ми пукна како петарда од Филипсот и почна да мириса и чури, среќа  не се запали, така да веројатно е за во корпа.
Дајте ми препорака за 43'' до 50'', не ми треба да е смарт пошто користам андроид бокс, буџет овака провизорно околу 20 илјади?

Де бре, роџо... да не рикнал некој кондензатор или два... :)
Штом нема оѓин не е толку страшно.


Шо се разбира гимназијалец од основна електроника  ::) По кратко гуглање најверојатно е кондензатор што би требало да е easy fix ама па сега ми е шансата да ја убедам жената дека ни треба поголем  ;D  Така да би зголемил буџет до триесет и гледам 50" Самсунг или Лг, ако имате некој предлог пукајте, а ако го направам стариов ќе оди во работилница :)

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3274 на: 21 Март 2024, 08:16:03 am »
Не е Самсунг или LG, ама ѕирни го ова - https://setec.mk/hisense-55e7kq

Нијанса подобро - https://setec.mk/hisense-55e7kq-pro

За тие пари, нема подобро. За жал, ни едниот ни другиот не се Андроид, ама тоа се решава со еден добар Android Box (да речеме Mi Box некој) и фурај.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43490
 • Il Moderatore
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3275 на: 21 Март 2024, 08:24:56 am »
Ем сеа Телеком со Макстеве се пофалија дека ќе одат на андроид сет топ боксови, што ќе биде одличноЍ

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 509
  • ibiz.mk
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3276 на: 15 Мај 2024, 19:39:31 pm »
Се подновивме. Децата 4К цртани да гледаат
Барав нешто средна класа
Па падна избор на HiSense 65"  qled (65e7kq)

Супер слика има, барем овие 2 3 дена што се користи netflix/youtube.

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1510
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3277 на: 15 Мај 2024, 22:29:07 pm »
Ем сеа Телеком со Макстеве се пофалија дека ќе одат на андроид сет топ боксови, што ќе биде одличноЍ
Веќе го терам еден месец андроид на Телеком, имам за проба пуштено телевизија 2-3 пати :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2076
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3278 на: 15 Мај 2024, 22:33:31 pm »
Ем сеа Телеком со Макстеве се пофалија дека ќе одат на андроид сет топ боксови, што ќе биде одличноЍ
Веќе го терам еден месец андроид на Телеком, имам за проба пуштено телевизија 2-3 пати :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk
Како го доби новиот бокс?
Со нов договор или пријави дека не чини стариот?

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1510
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3279 на: 15 Мај 2024, 22:36:05 pm »
Ем сеа Телеком со Макстеве се пофалија дека ќе одат на андроид сет топ боксови, што ќе биде одличноЍ
Веќе го терам еден месец андроид на Телеком, имам за проба пуштено телевизија 2-3 пати :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk
Како го доби новиот бокс?
Со нов договор или пријави дека не чини стариот?
Пациент ми е дечкото од монтажа, рече само кажи дека сум те пратил и ќе ти донесам :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7638
 • Плинаш!!!
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3280 на: 16 Мај 2024, 10:34:56 am »
Ем сеа Телеком со Макстеве се пофалија дека ќе одат на андроид сет топ боксови, што ќе биде одличноЍ
Веќе го терам еден месец андроид на Телеком, имам за проба пуштено телевизија 2-3 пати :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk
Како го доби новиот бокс?
Со нов договор или пријави дека не чини стариот?
Јас обновив договор и уште истиот ден дојдоа и ја заменија опремата. Андроид боксот им е одличен и пушта 4к без проблем.

Sent from my 23124RA7EO using Tapatalk


Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5212
Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3281 на: 16 Мај 2024, 10:48:56 am »
Може да се инсталираат програми одстрана на боксот ? Ми цркна андроид боксот, да не земам нов да искористам со ова, имам во другата соба стар уред  не се користи и така, да се јавам да ми го заменат.
Едит: нвм мислев за А1 станува збор.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7638
 • Плинаш!!!
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3282 на: 17 Мај 2024, 10:16:56 am »
Може да се инсталираат програми одстрана на боксот ? Ми цркна андроид боксот, да не земам нов да искористам со ова, имам во другата соба стар уред  не се користи и така, да се јавам да ми го заменат.
Едит: нвм мислев за А1 станува збор.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Сепак за телеком е, ама да одговорам. Да, може да се инсталираат апликации од плеј стор.

Sent from my 23124RA7EO using Tapatalk


Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5521
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3283 на: 17 Мај 2024, 14:09:57 pm »
Telekom cim prodolzis dogovor samite ti ja menuvaat opremata doma. Vo dogledno vreme kje gi isfrlat obicnive resiveri site kje bidat so android box bez nikakva doplata. Bev sabajlevo da prodolzam dogovor toa mi go kazaa ama ostaiv za nareden mesec kje cekam druga ponuda ne mi stima ovaa sega. So stariot dogovor nacekav ponuda 150gb mobilen internet ama sea po novo koga prodolzuvam nema da mi ostanat 150 nego kje mi padnat na 60gb mesecno a toa ne mi odgovara. Deckovo rece pocekaj mesec imaat novi ponudi pa cim uleta nesto saglam ete me tamo so penkalce da staam moj cenet potpis 2 god :)

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4116
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3284 на: 17 Мај 2024, 14:48:48 pm »
Јас до пред некое време бев на Телеком тука во Германија, имав андроид бокс. Можеше да се инсталираат дополнителни апликации и прилично добро работеше уредот. Само имав зафрканции кога ќе стигнеше апдејт на софтер, и пробував да го направам од Restricted Profile кој се стартуваше по default ради децава, и заглавуваше, па морав од копче да го гасам, да се логирам на мојот профил и да направам апдејт. Али у секој случај задоволен бев како работи.