Автор Тема: CARclub Тест: Chery FX Noble Color  (Прочитано 6052 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29273
  • CARclub.mk

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1285
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #1 на: 21 Декември 2023, 19:50:53 pm »
Није лоше.
Само не ми е јасно зошто Chery а не Cherry

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17296
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #2 на: 21 Декември 2023, 21:59:42 pm »
Кога отварале фирма на времето, не мислеле дека ќе прават коли за светски пазар па не се помачиле да побараат лектор на англиски ;D

Иначе колава изгледа добро, само за жал останува на купувачот да ги префарба бандажите во една боја и "гејминг тастатура" деталите да ги покрие со фолиичка.

Според пишаното, сигурно вози добро за 33те илјади евра, и секако нуди повеќе опрема од конкурентите во истс класа.

Интересно е да се забележи дека кинеските возила од ден на ден се повеќе застапени на начиве улици, секој ден гледам нешто ново што не можам да дешифрирам што е.

Присутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8156
 • Малерозен дрводарец
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #3 на: 21 Декември 2023, 22:19:00 pm »
Туго, мајко...
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Присутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8156
 • Малерозен дрводарец
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #4 на: 21 Декември 2023, 22:19:25 pm »
Него... а зошто мислите дека е на Англиски?
Може е француски, само го заебале апострофот...
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #5 на: 21 Декември 2023, 23:14:55 pm »
Гледав некни еден GreatWall Voolex, некаде 8-9 години стар. Освен еден куп р'ѓа на крилата и праговите, друго немаше никаков проблем, моторот спиеше. На бабата и ја земале Тојотата Корола Версо и и тупнале таква. Вели, со Тојотата еден куп проблеми, секој месец на сервис, со ова ниту еден единствен дефект.

Go figure :-\

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #6 на: 22 Декември 2023, 11:37:16 am »
Со право кинезите си грицкаат полека полека. Да не се ознаките, веројатно тешко визуелно би се забележало на возилово дека не е од достега познатите (за нас) брендови.
Ама брендовите не сакаат да се опаметат, и луѓето полека веќе се вртат кон овие возила кои се почесто ќе ги гледаме на нашите патишта.

Повеќето од стандардните корисници на возила, гледаат да купат што поново ( или ново возило ) кое без мака ќе ги пренесе од А до Б, ќе биде издржливо барем 200К км. Со вакви возила, веќе се докажуваат и во дизајнот и квалитетот.

Плацевите на овластените дистрибутери на познати марки се преплавени со нови возила кои поради ценовната политика си стојат. Супер отворен простор за кинеската офанзива. Кај нас на пример MG си цепи.


Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3582
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #7 на: 22 Декември 2023, 11:45:20 am »
Зошто некој би го купил ова пред Спортејџ, Тусон, 3008, C5...
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4779
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #8 на: 22 Декември 2023, 12:03:33 pm »
Со право кинезите си грицкаат полека полека. Да не се ознаките, веројатно тешко визуелно би се забележало на возилово дека не е од достега познатите (за нас) брендови.
Ама брендовите не сакаат да се опаметат, и луѓето полека веќе се вртат кон овие возила кои се почесто ќе ги гледаме на нашите патишта.

Повеќето од стандардните корисници на возила, гледаат да купат што поново ( или ново возило ) кое без мака ќе ги пренесе од А до Б, ќе биде издржливо барем 200К км. Со вакви возила, веќе се докажуваат и во дизајнот и квалитетот.

Плацевите на овластените дистрибутери на познати марки се преплавени со нови возила кои поради ценовната политика си стојат. Супер отворен простор за кинеската офанзива. Кај нас на пример MG си цепи.
A zamisli koga MG bi bilo cena kako vo Germanija. Najevtiniot model bese na akcija 15 000e

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #9 на: 22 Декември 2023, 12:06:05 pm »
Tiggoto е ептен погодено 8мица про макс. И цена и се е пристојно, тек да се стави на акција ќе е таман. И ова не е лошо, ама големинава ми е малце средна и помалку логична.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29273
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #10 на: 22 Декември 2023, 12:24:46 pm »
Имаше некоја акција за 2000 или 2500 евра распуст.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6385
 • Бенве сие бенве
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #11 на: 22 Декември 2023, 12:38:24 pm »
Следна кола би ја купил кинеска за некои 4-5год. Да беше МГ НЅ фејслифтот донесен кога ја зимав киата можеби ќе го земев него.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2552
 • Слобода или смрт
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #12 на: 22 Декември 2023, 13:16:57 pm »
Зошто некој би го купил ова пред Спортејџ, Тусон, 3008, C5...

Не заборавај и шкода камик 1.0 трицилиндри.

Инаку внатре ова е многу подобро од тјусон. Некако новата генерација на тјусон ми е утната внатре. Киата е подобра во тој поглед.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8823
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #13 на: 22 Декември 2023, 13:54:42 pm »
Kia i Hyundai so vakva oprema plus automatik mislam sigurno 10k evra se poskapi. Deckoto so DPF pisa deka 1.6D platil preku 40k evra taka da…. Eto zashto

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3582
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #14 на: 22 Декември 2023, 13:55:52 pm »
Karoq 1.5TSi DSG Style е таа цена.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"