Автор Тема: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG  (Прочитано 5663 пати)

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1327
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #30 на: 06 Ноември 2023, 22:00:39 pm »
Убава е бела. Со здравје…

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2049
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #31 на: 06 Ноември 2023, 22:47:57 pm »
 Стварно шо е  `е` кај колава?
1.5тси и без е има 150 кс.

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #32 на: 06 Ноември 2023, 23:04:11 pm »
Стварно шо е  `е` кај колава?
1.5тси и без е има 150 кс.

Има 48V батерија што се полни при кочење/успорување, и се користи за напојување на стартер-генератор што е во исто време и електричен мотор и испорачува нешто екстра обртен момент при тргнување, малце убрзува старт и намалува потрошувачка од главниот мотор. И се користи за побрза и помазна старт/стоп функционалност.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #33 на: 06 Ноември 2023, 23:27:03 pm »
Со здравје да се вози! :D
Во врска со ремапот:

Прво развози ја овие 2 години, запознај ја подобро, не скокај веднаш на ремапи.

Отсутен tomm1060

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 199
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #34 на: 06 Ноември 2023, 23:29:32 pm »
Име, нека е честито, многу безгрижни километри. Одлична комбинација :).

What is Alfa Romeo known for?
It was founded on 24 June 1910 in Milan, Italy, as A.L.F.A., an acronym for Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. The brand is known for sport-oriented vehicles and has been involved in car racing since 1911.🍀

Follow me on IG: https://www.instagram.com/disco_volante159/#

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2184
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #35 на: 07 Ноември 2023, 07:53:27 am »
Со здравје да се вози и да се ужива во многу поминати километри
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6104
 • 69
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #36 на: 07 Ноември 2023, 13:39:48 pm »
Ajde uba da i e srejcata. I samo so zenski da ja polnish
:D :D :D :D :D :D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #37 на: 07 Ноември 2023, 13:42:27 pm »
Што ти значи директорска функција.
Прво стан, па мотор па кола.  ;D

Томица, со здравје да ја користите. И да се изнашетате фамилијарно со колава.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3264
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #38 на: 07 Ноември 2023, 14:55:17 pm »
Фала клабери, да си купите поубави.

Што ти значи директорска функција.
Прво стан, па мотор па кола.  ;D

Томица, со здравје да ја користите. И да се изнашетате фамилијарно со колава.

Куќа* :P

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #39 на: 07 Ноември 2023, 18:30:23 pm »
Туу, свака част. Со здравје да се вози. И само убавини.

Sent from my Xiaomi 12x


Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1486
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #40 на: 07 Ноември 2023, 18:30:25 pm »
Честита!
Стави повеќе слики :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3264
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #41 на: 15 Ноември 2023, 10:26:17 am »
Еве некоја слика плус, испрана вчера, ама пак се направи каша попара.

До сега поминати 2000км за безмалку 2 недели и можам да кажам дека возилото е полн погодок во однос на она што јас барам од него. Моторот е супер еластичен за мои потреби и до кај 160кмч. во кабина е штама, веројатно малку придонесуваат и акустичните стакла за тоа.
Направив превид за некои работи при нарачката, не знаев дека во комби не доаѓаат стандард ролетните на задните врати и задното стакло, требало Sleep пакет да се нарача за да ги имаш, ама ќе преживеат децава и без нив, како и до сега. Премногу се двоумев дали да ја нарачам со 18ки, и на крај сепак се решив за 17ки, и се зезнав искрено, сега ќе ги извозам летниве 2 сезони, па ќе јаде оригинал 18ки, најверојатно овие.
Во меѓувреме си нарачав оригинални гумени патосници за внатре вклучувајќи и за тунелот, за гепекот и кантичка за во врата. На странава na Шкода има толку многу ситници што би ги нарачал ама да не претерувам :D

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4092
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #42 на: 15 Ноември 2023, 10:35:25 am »
Место ролетни можеш да видиш нешто вака ако ти се допаѓа. Јас земав пред 2 години, одлични се, не се жалат децава дека ги пече сонцето.

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2072
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #43 на: 15 Ноември 2023, 10:59:30 am »
Томица, многу е лична  :D

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #44 на: 15 Ноември 2023, 11:07:42 am »
Добро е зачувана внатре., нот бед.  ;D

Томиславе, вади тоа апаратот и кутијата за алат. Остај го ова парадно, а туранот радно возило.  ;D
Никогаш не вели никогаш.