Автор Тема: Фејк Тјунинг!  (Прочитано 276778 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28588
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #15 на: Ноември 30, 2011, 13:48:31 pm »
13. Ламбо-врати.
14. Кујнска неонка под кола.
15. Раче што мафта од задно стакло.
16. Волан обложен во јамболија, стриктно црвена.
17. Фарови од Голф 4. Не е битно на која кола.
18. Распукан преден браник (пољубил висок ивичњак), ради поголем проток на воздух, не се разбирате вие.
19. Траки по хауба и кров. 15 коња плус.
20. Веѓи на фаровите.
21. Тркачки патосници.
22. Пластичен металик црвен волан и рачка од мењач со лед-диоди што мењаат боја.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53244
 • Махер
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #16 на: Ноември 30, 2011, 13:52:26 pm »
13. Ламбо-врати.
14. Кујнска неонка под кола.
15. Раче што мафта од задно стакло.
16. Волан обложен во јамболија, стриктно црвена.
17. Фарови од Голф 4. Не е битно на која кола.
18. Распукан преден браник (пољубил висок ивичњак), ради поголем проток на воздух, не се разбирате вие.
19. Траки по хауба и кров. 15 коња плус.
20. Веѓи на фаровите.
21. Тркачки патосници.
22. Пластичен металик црвен волан и рачка од мењач череп со лед-диоди што мењаат боја.
23. Црвена Јамболија на даската над багажник.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16947
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #17 на: Ноември 30, 2011, 13:54:44 pm »
23. Шарк антена на задниот дел од кровот, иако више има обична антена напред.
24. Спирали фарбани со акрилна црвена боја, која пола се излупила
25. „Кожна“ облога на хаубата, против камчиња
26. „Спорт“ навлаки на седишта, по можност од скај едвај два микрони дебел, кои се извртеле од станување и седнување и сеа седат само на ќошот од седиштето

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6926
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #18 на: Ноември 30, 2011, 14:04:12 pm »
23. Шарк антена на задниот дел од кровот, иако више има обична антена напред.
24. Спирали фарбани со акрилна црвена боја, која пола се излупила
25. „Кожна“ облога на хаубата, против камчиња
26. „Спорт“ навлаки на седишта, по можност од скај едвај два микрони дебел, кои се извртеле од станување и седнување и сеа седат само на ќошот од седиштето
27. Пластично тениско топче на полу зарѓаната кука за да се долови Спорт алузијата ...

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13652
 • Пудингот на шоферството
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #19 на: Ноември 30, 2011, 14:12:45 pm »
23. Шарк антена на задниот дел од кровот, иако више има обична антена напред.
24. Спирали фарбани со акрилна црвена боја, која пола се излупила
25. „Кожна“ облога на хаубата, против камчиња
26. „Спорт“ навлаки на седишта, по можност од скај едвај два микрони дебел, кои се извртеле од станување и седнување и сеа седат само на ќошот од седиштето
27. Пластично тениско топче на полу зарѓаната кука за да се долови Спорт алузијата ...
28.Type R  налепници,без разлика шо марка е колата
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7876
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #20 на: Ноември 30, 2011, 14:12:53 pm »
Топчето мора да е од сладолед, иначе нема ефект, а напред многу добро би дошло едно миленце, од Баба Цонка, наштиркано коска.

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6926
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #21 на: Ноември 30, 2011, 14:14:43 pm »
на такво и мислев, само не ми текнуваше дека е од сладолед ...

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7657
 • Хорска Секција
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #22 на: Ноември 30, 2011, 14:14:51 pm »
Доста добри предлози за изглед. Дајте малку перформанс тјунинг
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13652
 • Пудингот на шоферството
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #23 на: Ноември 30, 2011, 14:17:41 pm »
Обавезно ставање не дупло појак акумулатор,да има поќе струја,да ја рани машината  ;D ;D ;D :D :D :D :D :D +10-20кс  :D :D :D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53244
 • Махер
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #24 на: Ноември 30, 2011, 14:28:14 pm »
Ти смеј се Мече, ама 1Аh, додава околу 0,45кс, значи премин од 55Аh на 75Аh ти се чисти 9кс. Јас би ставил и пластичен интеркулер за 4кс да додаде, и тоа брендиран да се гледа под браникот. Кога веќе има електрична турбина, интеркулер е маст-хев. :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42703
 • Il Moderatore
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #25 на: Ноември 30, 2011, 15:10:41 pm »
29. Буквите на „Semperit“ излижаните гуми, офарбани со бела мрсна боја (BTW, овие беа фабричка уградња на TAS Golf 2 - избосне) :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10734
 • 430i
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #26 на: Ноември 30, 2011, 15:16:12 pm »
30. Коцкички наместо капачиња на ѕиваните
31. Конзерва од грашак симетрично издупчена за украс на издувот.

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1338
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #27 на: Ноември 30, 2011, 15:53:32 pm »
со следнава направа која кошта само $19.98, сите ќе мислат дека имате турбо на колата, се монтира лесно на вашиот издув

еве како тоа звучи


а со следниов китвашата кола ќе фрла пламен од издувот


Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7876
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #28 на: Ноември 30, 2011, 15:53:43 pm »
Плуг од снегочистач заварен на браник напред, како оној од мит бастерс, не качува на коњажа ама подобрува коефициент на аеродинамика. ;D


Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1338
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #29 на: Ноември 30, 2011, 16:01:32 pm »
лажни отвори за вентилација на хаубата, што значително го зголемуваат коефициентот на воздушен отпор или пак хауба пресечена на средина и ставен плексиглас, за да може да се види моќната машина. За во ентериерот може некоја ваква пикантерија