Автор Тема: Hyundai  (Прочитано 319372 пати)

Отсутен MickeY MousE

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 147
 • *** Disney ***
Одг: Hyundai
« Одговори #15 на: 07 Ноември 2011, 15:51:15 pm »
Хјундаи е картонска кутија, која само будала би ја купил. Или да бидам попрецизен. Оној кој мечтае за едно, ама немал пари за истото.
Инаку браниците на Хјундаи се лупат после 2 месеци.
Троши како будала.
Од наведените 109 коња во основна верзија, има едвај 50.

Ова ти се некои мислења кои се вртат како на филмска лента. Покрај вакви мислења, јас сум убеден дека во иднина тие тројца кои ги спомнав, сепак ќе го разгледаат Хјундаи како опција. Е сега ако тоа е смешно, тогаш ок.

Што се однесува до твоето прашање мислам дека не си доволно "пораснат" за да возиш Хјундаи во моментов.  ;D  Пред се, колите кои ги нуди кај нас на пазарот се фамилијарни коли. Велостерот е преслаб за тебе. А Генесис Купето не ти е достапно во Македонија. Иако мислам дека Хондата радо би ја сменил за најновото Генесис Купе.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10884
 • 430i
Одг: Hyundai
« Одговори #16 на: 07 Ноември 2011, 16:08:18 pm »
Хјундаи е картонска кутија, која само будала би ја купил. Или да бидам попрецизен. Оној кој мечтае за едно, ама немал пари за истото.
Инаку браниците на Хјундаи се лупат после 2 месеци.
Троши како будала.
Од наведените 109 коња во основна верзија, има едвај 50.

Ова ти се некои мислења кои се вртат како на филмска лента. Покрај вакви мислења, јас сум убеден дека во иднина тие тројца кои ги спомнав, сепак ќе го разгледаат Хјундаи како опција.

Чек да си поднесам јас оправдание од лекарски со време. Еден од тие тројца спомнат сум и јас, но јас никогаш не сум навел нешто од она што си навел дека се врти како филмска лента.
Поздрав4е ;)


Отсутен Gaston

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 50
Одг: Hyundai
« Одговори #18 на: 08 Ноември 2011, 14:48:55 pm »
Интересно е Хјундаиво и убаво е, би глеал сликички од него, ама најискрено никад кога сум купувал кола не сум ни помислувал да отидам до Хјундаи.

Рецимо еве сеа одлучувам да купам нова кола, зиам жената и да глеаме коли. Кај ќе идам? Волкскваген, Тојота, Опел, Хонда, Мазда...
А под услов да ми се продлабочил џебот у тој момент би влегол у Алфа и Субару.
БМВ, Мерцедес, Ауди, Лексус ми се само за фантазирање.
Хјундаи, Киа? Ма ни на крај памет...
Сакам да кажам - не ја споредувам оваа марка ни со оние од првата група што ги набројав, а скраја да е со вторава. А споредбата со третата група (како што некој гледам се обидува) ме предизвикува многу многу гласно да се смеам.

Не викам дека сум во право, не викам дека Хјундаи/Киа не нуди квалитет, јас само го опишувам менталитетот на една многу голема група. А 102,3% сум сигурен дека ја нема никад да го сменам.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54736
 • Махер
Одг: Hyundai
« Одговори #19 на: 08 Ноември 2011, 14:52:41 pm »
Па да тоа е тоа кое го сите го објаснуваме на овој или оној начин. :)

Отсутен Gaston

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 50
Одг: Hyundai
« Одговори #20 на: 08 Ноември 2011, 15:07:56 pm »
Имаше еден филм, сте го глеале, ама вероватно не сте заприметиле. Fast & Furios - Tokyo Drift.
Шон, нели тој амерот застануе пред Ево деветка напален не му се веруе дека е за него. И јапанацов Хан му вика... уствари еве цитат, го најдов на имдб па да не импровизирам:

Han: The Red Evo's yours
Shawn Boswell: What do you mean?
Han: You're representing me now. What you think, I'm gonna let you roll in a Hyundai?

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Hyundai
« Одговори #21 на: 08 Ноември 2011, 19:03:52 pm »
Интересно е Хјундаиво и убаво е, би глеал сликички од него, ама најискрено никад кога сум купувал кола не сум ни помислувал да отидам до Хјундаи.

Рецимо еве сеа одлучувам да купам нова кола, зиам жената и да глеаме коли. Кај ќе идам? Волкскваген, Тојота, Опел, Хонда, Мазда...
А под услов да ми се продлабочил џебот у тој момент би влегол у Алфа и Субару.
БМВ, Мерцедес, Ауди, Лексус ми се само за фантазирање.
Хјундаи, Киа? Ма ни на крај памет...
Сакам да кажам - не ја споредувам оваа марка ни со оние од првата група што ги набројав, а скраја да е со вторава. А споредбата со третата група (како што некој гледам се обидува) ме предизвикува многу многу гласно да се смеам.

Не викам дека сум во право, не викам дека Хјундаи/Киа не нуди квалитет, јас само го опишувам менталитетот на една многу голема група. А 102,3% сум сигурен дека ја нема никад да го сменам.


Аууууу браво за Гастон, тоа е тоа. Упука јако и ја долови суштината.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Hyundai
« Одговори #22 на: 08 Ноември 2011, 20:28:14 pm »
Gaston, Hyundai ne krcka ;)

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10884
 • 430i
Одг: Hyundai
« Одговори #23 на: 08 Ноември 2011, 21:06:56 pm »

Отсутен Gaston

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 50
Одг: Hyundai
« Одговори #24 на: 08 Ноември 2011, 22:16:50 pm »
Gaston, Hyundai ne krcka ;)
Види, не ме разбираш шо сакам да кажам. Можда не крцка, ама не верувам. Ама не е тоа работата. Работата е што до толку не сум заинтересиран за Хјундаи што ама ич не ми е ни гајле дали крцка или не, дали троши или не, дали иде или не иде, дали е квалитетно или не. Ти текнуе шо сакам да кажам? Хјундаи... не ни размислувам за таа кола, потпуно исто ко што не се замарам кај на светов се наоѓа рецимо Сомалија и дали таму врне снег и сл. тоа е поентата.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43367
 • Il Moderatore
Одг: Hyundai
« Одговори #25 на: 08 Ноември 2011, 22:28:59 pm »
Gaston, Hyundai ne krcka ;)
Види, не ме разбираш шо сакам да кажам. Можда не крцка, ама не верувам. Ама не е тоа работата. Работата е што до толку не сум заинтересиран за Хјундаи што ама ич не ми е ни гајле дали крцка или не, дали троши или не, дали иде или не иде, дали е квалитетно или не. Ти текнуе шо сакам да кажам? Хјундаи... не ни размислувам за таа кола, потпуно исто ко што не се замарам кај на светов се наоѓа рецимо Сомалија и дали таму врне снег и сл. тоа е поентата.

Како така!? :о Не те занима во Сомалија дали врне снег?!

Не заебаај, знаеш кои награди ги има добиено Хјундаи? Пази:

2011 Genesis – Best Aspirational Luxury Car – AutoPacific Vehicle Satisfaction Awards
2011 Elantra – Top 10 Urban Cars of 2011 – Cars.com
2011 Elantra – Top 10 Green Cars for 2011 – Kelley Blue Book
2011 Elantra – One of the 10 Best Interiors – Ward’s
2011 Sonata – 2011 Ukrainian Car of the Year – Autocentre
Hyundai brand – Third among non-premium nameplates in vehicle dependability – J.D. Power
2011 Sonata – All-Star – Automobile Magazine
2011 Sonata – One of Car and Driver’s 10Best – Car and Driver
2011 Sonata – Best Car to Buy – TheCarConnection.com
Hyundai brand – Top five most-considered brands – Kelley Blue Book
2010 Genesis – 2010 Total Quality Award Winner in near-luxury car segment – Strategic Vision
2010 Accent – "Highest Ranked Sub-compact Car in Initial Quality in the U.S." in J.D. Power and Associates – 2010 Initial Quality Studysm
2011 Sonata – First-ever “President’s Award” – AutoPacific
2011 Sonata – Winner of “Intermediate Car Match” – Sympatico.ca Autos
2010 Elantra Touring – Top 10 Coolest New Cars under $18,000 – Kelley Blue Book
Hyundai Brand –The most improved Brand in 'Automotive Brand Indicator' – Kelley Blue Book
Hyundai Brand –Number 1 in Brand Loyalty – Kelley Blue Book
Hyundai Brand –Number 1 in Brand Loyalty Index – Brand Keys
2010 Elantra –One of the Top Recommended Vehicles for 2010– Edmunds.com
2010 Elantra Touring –Top 10 Family Cars – Kelley Blue Book
2009 Genesis – "Most Appealing Midsize Premium Car in the U.S" - J.D. Power and Associates

(Благодарност до Stratro за посочената листа)

Ова е само дел од „импресивната“ листа на награди, а посебно ми се допаѓаат „Best Aspirational Luxury Car“ и „The most improved Brand in 'Automotive Brand Indicator“.
А ти не ги ни размишљаш...  8) 8)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Gaston

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 50
Одг: Hyundai
« Одговори #26 на: 08 Ноември 2011, 22:35:59 pm »
Па шо? Ако сакаш на две ролни тоалет папир напиши ги наградите... џабе. Хјундаи.

Еве ти пак од Fast & Furious:

Han: The Red Evo's yours
Shawn Boswell: What do you mean?
Han: You're representing me now. What you think, I'm gonna let you roll in a Hyundai?

Поправка: Оуууу јас се извинувам Carrier166, изгледа до толку не ме интересира Хјундаи што не ни прочитав дека постот е саркастичен ;)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43367
 • Il Moderatore
Одг: Hyundai
« Одговори #27 на: 08 Ноември 2011, 22:41:37 pm »
Па шо? Ако сакаш на две ролни тоалет папир напиши ги наградите... џабе. Хјундаи.

Еве ти пак од Fast & Furious:

Han: The Red Evo's yours
Shawn Boswell: What do you mean?
Han: You're representing me now. What you think, I'm gonna let you roll in a Hyundai?

Поправка: Оуууу јас се извинувам Carrier166, до толку не ме интересира Хјундаи што не ни прочитав дека постот е саркастичен ;)

:D :D :D ;) Не заебаај „најдобра кола со аспирација за луксузна“ К`мооооооон :D :D :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Hyundai
« Одговори #28 на: 08 Ноември 2011, 23:13:33 pm »
А каква аспирација? Природна или форсирана?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43367
 • Il Moderatore
Одг: Hyundai
« Одговори #29 на: 08 Ноември 2011, 23:17:24 pm »
А каква аспирација? Природна или форсирана?

А бе Гојдо, па каква и да е најбоља е!, Нели најбољи природно аспирирачки а исто и најбољи форсирано аспирирачки мотори имаат, па немој сеа те молам :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.