Автор Тема: Skoda Superb Active 2.0 TDI  (Прочитано 67477 пати)

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1826
Skoda Superb Active 2.0 TDI
« на: 07 Јуни 2017, 19:59:26 pm »
Да ја претставиме и оваа кола.
Шкода Суперб 2.0 ТДИ со 150 кс и Актив ниво на опрема, ова е почетното ниво на опрема, на ова дополнително е додадено металик боја, предни сензори за паркирање, радио Болеро со 8 инчен дисплеј и 17 алумински бандажи Зеус. Покрај теписонски патосници ми дадоа и оригинални гумени патосници.
Бојата е темно кафеава и навечер и на облачно време изгледа повеќе на црна а на светло и сонце е темно кафеава, и бојата страшно многу ми се свиѓа и можеби тоа беше причината поради која се залепивме за колава во салон.
За мене опрема има и повеќе од доволно, поради изглед фали лед предни светла и ксенон, а позади нема потпирач за рака во средина, ама бидејќи отидов со цел да купам Октавија а завршив со Суперб јас сум ПРЕЗАДОВОЛЕН од опремата.

Еве и некоја слика, подобри ќе ставам деновиве.Еве слики и од внатреПрвични импресии ми се дека колава е ОГРОМНА, се во неа е големо и пространо, гепекот е 625 литри и страшно практичен поради 5-тата врата, и тоа е најголема причина што земав Суперб а не некоја друга караван.
Моторот е тром на старт за да после е одличен, се осеќа дека е тешка и голема кола, и местото не и е низ град.
Меѓуубрзањата и се одлични, мислиш асвалтот ќе го откорне од што има голем торк.
Првите 100 км низ град покажува 7,1 просечна потрошувачка што е небитно во моментов, очекувам да троши околу 9 литра али и тоа ќе видиме.
Во понеделник идам за Грција со неа па ќе ја пробам на отворено како ќе се однесува.
« Последно менување: 10 Јуни 2017, 18:29:06 pm kalimero »

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #1 на: 07 Јуни 2017, 20:05:21 pm »
Со среќа нека ти е.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #2 на: 07 Јуни 2017, 20:17:29 pm »
Сонот на сите форумаши!

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3131
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #3 на: 07 Јуни 2017, 20:33:10 pm »
So zdravje da se vozi mnogu bezgrizni km...odlicen izbor..

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #4 на: 07 Јуни 2017, 20:54:48 pm »
Чувствувам завист. Сакам иста таква.
Браво за изборот! :) Патно пловило.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6385
 • Бенве сие бенве
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #5 на: 07 Јуни 2017, 21:02:59 pm »
Честитки, со здравје да се вози, добра лимузина.


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #6 на: 07 Јуни 2017, 21:08:44 pm »
Со здравје да се вози. Многу безгрижи километри!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен kargh77

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 434
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #7 на: 07 Јуни 2017, 21:13:35 pm »
Честитки! Со здравје да се вози!

Отсутен Darko_sk

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 95
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #8 на: 07 Јуни 2017, 21:24:32 pm »
браво.

инаку бојава се вика "magnetic brown" и штета што нема Октавија во ваква боја иначе ќе беше мојот прв избор за боја на кола.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6643
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #9 на: 07 Јуни 2017, 21:59:21 pm »
Браво, со здравје да си ја возиш!!!

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10893
 • 430i
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #10 на: 07 Јуни 2017, 22:37:19 pm »
Честитки и многу безгрижни километри :)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6910
 • хаУс мајстор
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #11 на: 07 Јуни 2017, 22:47:16 pm »
Сo среќa, дa и се изнaвoзиш!

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6557
 • French diamond
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #12 на: 07 Јуни 2017, 23:28:30 pm »
Сонот на сите форумаши!

yeah, right!  За малце ке погодеше..

Со здравје да се вози.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4630
 • Passat B8
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #13 на: 07 Јуни 2017, 23:52:03 pm »
so streka skodalukot, :)
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #14 на: 07 Јуни 2017, 23:57:16 pm »
Не мислиш дека би било подобро Октавија со arm-rest? :P
Колиште. Светиот грал на Карклаб