Автор Тема: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)  (Прочитано 174176 пати)

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3280
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #930 на: Април 09, 2023, 21:34:58 pm »
Замена за бубрег!?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Понудата уште важи

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6184
 • French diamond
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #931 на: Април 09, 2023, 21:42:17 pm »
После ќе треба другиот за поправки да го продајш и ко ќе видиш џабе си умирал за една Алфа  ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42711
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #932 на: Април 09, 2023, 22:10:25 pm »
Замена за бубрег!?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Понудата уште важи

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk


Кога ќе затреба бубрегот, ќе те барам ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42711
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #933 на: Април 18, 2023, 12:36:05 pm »
Голема љубов има со морето :)
Кој би рекол дека до година ќе биде 20 години стар модел....Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7383
 • Плинаш!!!
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #934 на: Април 18, 2023, 13:17:37 pm »
Лепотица.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33666
 • Таков е животот... јебига
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #935 на: Април 18, 2023, 16:42:05 pm »
Старата Алва на Симо ја видов некаде кај Кичево вчера сабајлето, си ја брчат изглеа, 166-ката

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1204
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #936 на: Април 18, 2023, 16:42:44 pm »
Шо ти е ваква алфава?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42711
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #937 на: Април 18, 2023, 17:44:24 pm »
Шо ти е ваква алфава?
До апаратот е :)

(каква ми е?!)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28593
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #938 на: Април 18, 2023, 18:06:26 pm »
Сака да каже, со спуштена хауба. :D

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6563
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #939 на: Април 18, 2023, 18:16:20 pm »
Сака да каже, со спуштена хауба. :D
Додека чекал шлеп ја сликал.

Отсутен comang

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 128
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #940 на: Април 18, 2023, 21:04:36 pm »
Голема љубов има со морето :)
Кој би рекол дека до година ќе биде 20 години стар модел....


(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
НиКој  :-*
ex AR 145 1.4TS, ex AR 159 1.9JTDm
AR 145QV.....

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6563
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #941 на: Април 18, 2023, 21:45:11 pm »
Голема љубов има со морето :)
Кој би рекол дека до година ќе биде 20 години стар модел....


(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
НиКој  :-*
Изгледа подобро од 99% од денешните коли, вајарско дело.

Само на плаво многу сликата заради небото.

До кај ја прошета?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42711
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #942 на: Април 18, 2023, 22:00:59 pm »

До кај ја прошета?
До Бока Которска со околината. Интересен патот до Ловќен. Препорачувам, прво поради погледот, второ поради самиот пат.Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6563
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #943 на: Април 18, 2023, 22:08:12 pm »

До кај ја прошета?
До Бока Которска со околината. Интересен патот до Ловќен. Препорачувам, прво поради погледот, второ поради самиот пат.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Интересен ти е тебе со 235 коња и без две мали деца на задно седиште.

Пробај со најновото Рено Клио со неверојатни 95Nm и 60 коња :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42711
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #944 на: Април 18, 2023, 22:29:43 pm »
Децата мали се, ама научени :) Секако, веројатно и они би сечеле вени во најновото Рено Клио со 95Nm и 60КС :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.