Автор Тема: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)  (Прочитано 187001 пати)

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4972
 • The Spartan General
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #60 на: 29 Мај 2015, 20:21:55 pm »
1/4 резервоар за 1 ден?! Ќе причека ремапооот ;D

Сите зборувате за ремап, за 300 километри релации од кои 30 се автопат.  :-\ :-\
200 кс се повеќе од доволно за крузање низ Европа, а не пак низ Македонија.

Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #61 на: 29 Мај 2015, 20:24:16 pm »
Најде кастомер ривјус од Марелито? Јас тие од Новитек што ги најдов и не се баш којзнае колку позитивни.
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5435
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #62 на: 29 Мај 2015, 20:27:38 pm »
Momentalno ista dimenzija na gumi vozime, ti preoracuvam da ides na pogolem bandash eden broj so toa moze ke odgovara dimenzija koja ke bide kade kade poevtina od ovaa :D
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #63 на: 29 Мај 2015, 20:33:49 pm »
Најде кастомер ривјус од Марелито? Јас тие од Новитек што ги најдов и не се баш којзнае колку позитивни.
Има доста по нет информации од луѓе што го ставиле и на QV Giuliettа-i и на 159 TBi. До сега не сретнав еден негативен коментар.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #64 на: 29 Мај 2015, 20:34:11 pm »

Фор д лав оф год немој. Немој. Не дозволувај етаблираните естетски сељачки мисконцепции да ти го поматат умот. Не ги слушај „сите“ што ти зборуваат. Не се слушај ни себе. Топ се димензиите на бандажите и гумите, ако ги смениш ќе ги направиш помалку добри.

Да ставиш нископрофилни гуми на оваа убавица е исто ко да си ставил "turbo" налепница ја југо. Исто ко да ставиш спојлер на стокец. Исто ко да ставиш „М“ налепница на обична 316-ка. Глупо, селски, непотребно и не додава туку одзема.

Немој, слушаш? Ако ја упропастиш убавицава со тнки гумички ќе ти се скарам пак. Зарем не се доволно нископрофилни овие??? Нели е ИДЕАЛНА постоечкава димензија на бандаж/гума. Ај убаво размисли! Па ти си господин човек бе, пизда му матер, не си 22 годишен бубуљичав дркаџија?!? Не си ниту некое старо магаре кое застанало со емотивниот развој у втора година средно? Немој Симо.

Филип, еднаш те прашав, не ми одговори - дали додавање на колата дел кој фабрички се нудел како опција (или го нуди брендот во афтер-сејлс) е сељачко?

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20610
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #65 на: 29 Мај 2015, 20:41:25 pm »
Браво бе свате бееее :)

Со здравје да се вози, и да дадеш трансакциска за да си уплатам за кругче :)

Бтв, некое црвено караванче не ти претрча пред очи? ;)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3137
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #66 на: 29 Мај 2015, 20:45:34 pm »
jas se izvinuvam sto pokasno vidov no do sega rabotev , so sreka da se vozi mnogu bezgrizni kilometri i se znae ocekuvam KRUGCEEEEEE
 ;D ;D ;D

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #67 на: 29 Мај 2015, 20:47:54 pm »
Со среќа Симо, убав избор, Долго да служи и кеф да прави. :)

Отсутен FilipM

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3999
 • Turbo
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #68 на: 29 Мај 2015, 20:51:18 pm »

Фор д лав оф год немој. Немој. Не дозволувај етаблираните естетски сељачки мисконцепции да ти го поматат умот. Не ги слушај „сите“ што ти зборуваат. Не се слушај ни себе. Топ се димензиите на бандажите и гумите, ако ги смениш ќе ги направиш помалку добри.

Да ставиш нископрофилни гуми на оваа убавица е исто ко да си ставил "turbo" налепница ја југо. Исто ко да ставиш спојлер на стокец. Исто ко да ставиш „М“ налепница на обична 316-ка. Глупо, селски, непотребно и не додава туку одзема.

Немој, слушаш? Ако ја упропастиш убавицава со тнки гумички ќе ти се скарам пак. Зарем не се доволно нископрофилни овие??? Нели е ИДЕАЛНА постоечкава димензија на бандаж/гума. Ај убаво размисли! Па ти си господин човек бе, пизда му матер, не си 22 годишен бубуљичав дркаџија?!? Не си ниту некое старо магаре кое застанало со емотивниот развој у втора година средно? Немој Симо.

Филип, еднаш те прашав, не ми одговори - дали додавање на колата дел кој фабрички се нудел како опција (или го нуди брендот во афтер-сејлс) е сељачко?

Колку само импозантна (и убава) појава е со ТI опрема...
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #69 на: 29 Мај 2015, 20:59:39 pm »
Ја мислев дека разликата до Ti се само бандажите, али ете имало и прагови.

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3660
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #70 на: 29 Мај 2015, 21:11:34 pm »
Со здравје да се вози симо, само ќефови да ти прави ! Ја гледаме не 7ми.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #71 на: 29 Мај 2015, 21:19:30 pm »
Ја мислев дека разликата до Ti се само бандажите, али ете имало и прагови.

И спортско подвозје (кај некои модели како tbi, само спирали, a кај некои и спирали и амортизери).

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8571
 • Пичлеме
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #72 на: 29 Мај 2015, 21:39:38 pm »
Со здравје да се вози, за убоо да е.
Убаа Алфа, али имам една забелешка. Мене не ме бендисваат седиштата, особено задните. Е за тоа имам забелешака, другото е таман :)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #73 на: 29 Мај 2015, 21:43:08 pm »
И мене на слики некако не ми фаќаа око, ама многу поубаво изгледаат во живо.

Присутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14074
 • Пудингот на шоферството
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #74 на: 29 Мај 2015, 21:59:13 pm »
I jas ne bi odel so MM ama ti si znaes najdobro...Mozebi e mozebi ne e golem rizik ama ima premnogu mozebi za odlicen primerok.
I na kraj kraeva treba da se probame, taka nema da bidi interesno. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D