Автор Тема: CARclub наполни четири години!  (Прочитано 20029 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28431
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
CARclub наполни четири години!
« на: Ноември 11, 2014, 10:09:55 am »


Драги клабери, нијанса подраги клаберки (ако постоите) и мали клаберчиња - Карклуб денес наполни четири години! Четири години заедница, четири години дружење, собири, коли, расправање, карање, соработка, другарство и пријателство! Четири години сме тука, планираме да бидеме тука уште долго и да продолжиме на Македонската интернет-жабокречина да бидеме светлата точка која ги поместува сите граници и ги надминува сите очекувања.

CARclub прерасна во прекрасен медиум со одлична заедница. Имаме ups & downs ама во целост сме позитивна и весела заедница која успеа да ги надмине проблемите и да биде пример за одлична соработка и помош во секој момент кога е потребно. Заедно со остатокот од тимот изградивме одличен и почитуван медиум кој има што да каже и да покаже. Пријателствата ги надминаа тастатурите и продолжија и надвор од форумот, а на тоа особено многу се гордеам.

Неизмерно сум благодарен на сите кои на овој или оној начин помогнале. Симо, Банзаи и Велештрумф, Фиц и Дејвокер, вашата помош и поддршка ми значи многу. Дени, благодарам за одличните фотографии и подготвеноста да правиме чуда и глупости за да бидеме подобри од другите! Дечки, немам доволно зборови да ви се заблагодарам!

Во изминативе четири години имаме 2790 регистрирани членови, 5000 теми и 570.000 пораки (имаше повеќе, ама чистевме малку). До сега објавивме 2380 стории на сајтот од кои 74 се тестови и имаме малку над 10.000 следачи на Facebook. Организиравме едно чудо собири, возења и прослави, се радувавме на неколку свадби и грст мали клаберчиња!

Одиме понатаму, се гледаме на журче во петок!

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1508
Одг: CARclub наполни четири години!
« Одговори #1 на: Ноември 11, 2014, 11:48:39 am »
Ајде честито, само да се множат годините и членовите :)

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: CARclub наполни четири години!
« Одговори #2 на: Ноември 11, 2014, 11:59:08 am »
Само напред и уште многу години дружба. :)
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2761
Одг: CARclub наполни четири години!
« Одговори #3 на: Ноември 11, 2014, 12:00:58 pm »
Честитки, нека се редат годините и убавата дружба!

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10568
Одг: CARclub наполни четири години!
« Одговори #4 на: Ноември 11, 2014, 12:17:01 pm »

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16710
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: CARclub наполни четири години!
« Одговори #5 на: Ноември 11, 2014, 12:21:11 pm »
Да не заборавиме, годинава Карклуб престана да цица и се оддели во самостоен стан во Македонија (кратко речено смени сервер).
Среќен роденден Карклуб!

Присутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5306
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: CARclub наполни четири години!
« Одговори #6 на: Ноември 11, 2014, 12:22:25 pm »
Koj den e oficijalniot den?
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28431
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub наполни четири години!
« Одговори #7 на: Ноември 11, 2014, 12:33:21 pm »
Да не заборавиме, годинава Карклуб престана да цица и се оддели во самостоен стан во Македонија (кратко речено смени сервер).
Среќен роденден Карклуб!

Бре, одамна не си треснал вака. :) Карклуб секогаш одвоен. :)

Фала дечки!

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: CARclub наполни четири години!
« Одговори #8 на: Ноември 11, 2014, 12:44:09 pm »
Сите знаеме за кого работиш! :D :D :D

Иначе мене ми е особена чеС да бидам дел од Карклуб заедницава. Се стекнав со доста пријатели со многу од нив сме поминале и низ добро и низ лошо, ми помогнале несебично и јас сум помогнал колку сум можел.

Класен твојата одлучност помогната од целиот тим поради кој функционира форумот и порталот се за почит! Се надевам на уште многу години одлична дружба, конструктивни дискусии и пријателства.Ќе се расплачам нек  си ебе матер!
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42616
 • Il Moderatore
Одг: CARclub наполни четири години!
« Одговори #9 на: Ноември 11, 2014, 13:02:56 pm »
Ми го стопи срцево... Шмрц.....


Ај среќен роденден! Живели!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20359
Одг: CARclub наполни четири години!
« Одговори #10 на: Ноември 11, 2014, 13:56:40 pm »
ОМАЈГАААД РОЃЕНДЕЕЕЕНННН!!!БИЌЕ ДЕНСАЊЕ У ПЕТООООККК!! ЖУРКААА ЛУДНИТЗААААOк позз.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16632
 • Keep it 100
Одг: CARclub наполни четири години!
« Одговори #11 на: Ноември 11, 2014, 14:19:34 pm »
Ајде ајде, најмалце до полнолетство да го истераме! На добар пат сме.

Отсутен Ученик

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 522
Одг: CARclub наполни четири години!
« Одговори #12 на: Ноември 11, 2014, 14:38:23 pm »
Искрени честитки до целиот тим, и целиот карклаб колектив ... Поубаво звучи карклаб фамилија. Нека се множат !

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10737
 • 430i
Одг: CARclub наполни четири години!
« Одговори #13 на: Ноември 11, 2014, 14:48:32 pm »

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6757
Одг: CARclub наполни четири години!
« Одговори #14 на: Ноември 11, 2014, 15:08:43 pm »
Честитки и од мене до сите клабери !!! Нека продолжи успешната работа од раководството, само небото нека е лимит :)