Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1932338 пати)

Отсутен hrn

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 530
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #4245 на: 14 Мај 2016, 16:53:56 pm »
Во лидл во некоја од соседните земји, мислам дека пар одеа по 15тина евра

А кај нас во Македонија нема ли од негде да се купат? А за лидл дури Август можам, тогаш ќе одам на одмор и можам да купам ама до август не одам нигде :D

Отсутен TSI

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 202
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #4246 на: 14 Мај 2016, 17:09:39 pm »
Во Аутолидер пред малку ги видов. 1350 ден. за пар.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43562
  • Il Moderatore
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #4247 на: 14 Мај 2016, 17:47:53 pm »
Има и во Хубо,  вакви се, бркаат работа:

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен hrn

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 530
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #4248 на: 14 Мај 2016, 18:09:08 pm »
Има и во Хубо,  вакви се, бркаат работа:
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Што пари се Симо тие во Хубо?

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43562
  • Il Moderatore
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #4249 на: 14 Мај 2016, 18:26:35 pm »
Не знам, не ми текнува... ми се мота нешто како под 1000-че за пар, ама може и грешам...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #4250 на: 15 Мај 2016, 02:28:31 am »
а да идеш од некој комшија шо се грее на дрва, да побарсш 4 дрвени трупчиња, што ке му ги вратиш? со пиво ќе пројдеш... :)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен hrn

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 530
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #4251 на: 15 Мај 2016, 05:15:14 am »
а да идеш од некој комшија шо се грее на дрва, да побарсш 4 дрвени трупчиња, што ке му ги вратиш? со пиво ќе пројдеш... :)

Хах Онак не верувам таков да имам во моја близина да не заборави дека во зграда живеам ;D
иначе идејава не ти е лоша за трупчињата, лит сум со пари сите пари ги дадов на чичкото што ми го местеше термостатот  ::) ::) ::)

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #4252 на: 15 Мај 2016, 21:06:48 pm »
а да идеш од некој комшија шо се грее на дрва, да побарсш 4 дрвени трупчиња, што ке му ги вратиш? со пиво ќе пројдеш... :)

Хах Онак не верувам таков да имам во моја близина да не заборави дека во зграда живеам ;D
иначе идејава не ти е лоша за трупчињата, лит сум со пари сите пари ги дадов на чичкото што ми го местеше термостатот  ::) ::) ::)


ах тој лош чичко... а барем работи ли сега како што треба? ;D ;D ;)

кога реков комшија, не мислев кај тебе у зграда. 90% од твојот град на живеење се грее на дрва.  прејди улица, оттаде се се куќи... 4 трупци и си го решил проблемот... инаку денес сликнав на асуц авто мото собирот, овакви клоцни (како на сликите погоре) 4 комада, на возило кое го рекламираат дека работи без масло...  поентата е дека поише од пола метро колава беше во воздух крената... моеш под нејзе да си легнеш и да си оправаш... само сликиве ми се у телефон... ме мрзи давадам, закачувам и слично... чекај.. ке пратам една на фејс, па линкот тука ке го турам.. :)

едит...

еве:


www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен hrn

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 530
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #4253 на: 15 Мај 2016, 22:25:49 pm »
а да идеш од некој комшија шо се грее на дрва, да побарсш 4 дрвени трупчиња, што ке му ги вратиш? со пиво ќе пројдеш... :)

Хах Онак не верувам таков да имам во моја близина да не заборави дека во зграда живеам ;D
иначе идејава не ти е лоша за трупчињата, лит сум со пари сите пари ги дадов на чичкото што ми го местеше термостатот  ::) ::) ::)


ах тој лош чичко... а барем работи ли сега како што треба? ;D ;D ;)

кога реков комшија, не мислев кај тебе у зграда. 90% од твојот град на живеење се грее на дрва.  прејди улица, оттаде се се куќи... 4 трупци и си го решил проблемот... инаку денес сликнав на асуц авто мото собирот, овакви клоцни (како на сликите погоре) 4 комада, на возило кое го рекламираат дека работи без масло...  поентата е дека поише од пола метро колава беше во воздух крената... моеш под нејзе да си легнеш и да си оправаш... само сликиве ми се у телефон... ме мрзи давадам, закачувам и слично... чекај.. ке пратам една на фејс, па линкот тука ке го турам.. :)

едит...

еве:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Нема гајле термостатчето си работи ;D ;D а иначе вршат работа овие „дигалкиве“ магарициве ама нема пари моментов па ќе се оди на трупчиња јбг

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #4254 на: 23 Мај 2016, 19:07:44 pm »

Присутен smole

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3024
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #4255 на: 23 Мај 2016, 19:55:41 pm »
Ако на некого му требаат батерии за бормашини, топла препорака за All Batteries UK.

2 нарачав за Bosch и Black & Decker , одлично пасуваат и работат. Единствена заебана работа е што има достава само до UK.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #4256 на: 26 Мај 2016, 00:17:39 am »
Оваа недела добив неочекувано изненадување од еден исклучителен човек и голем љубител на музиката.

Се работи маестро Бранко Радуловиќ - човекот кој до неодамна беше единствен во СФРЈ кој правеше инструменти по нарачка рачна изработка, па така мојата фамилја басови се збогати со уште две 6 жичани лепотици.





За дрвата и изработката нема да ве замарам, не ве занима..
Цената им е од 1500 еура па нагоре, а он има првено многу гитари и за Влатко Стефановски, Бодан Арсовски, Горан Брегович и е личен пријател со John McLaughlin.
(https://www.youtube.com/watch?v=7cCsVjcqxf4)

Ниту ги купив, ниту ги планирав...човекот едноставни ми ги поклони/даде на свирење. "Битно е да живее инструментот".. а знае дека ќе ги чувам ко очи.
Денес ги однесов да се направат пиц пец кај мајстор и тоа е тоа.
Јас сум уште без зборови..
Ретки се луѓето како Радуловиќ денес...уствари нема.


Отсутен Deno

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2606
  • Custom made interiors
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #4257 на: 26 Мај 2016, 00:27:25 am »
Браво за човекот а и за тебе.

Одлични подароци.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #4258 на: 26 Мај 2016, 08:32:06 am »
Подобро е да се употребува правилно него да стои. Човекот го разбира животот и не е материјалиста.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен koce1102

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1484
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #4259 на: 26 Мај 2016, 10:15:08 am »

Nokia 230