Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1884341 пати)

Отсутен Astraion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 643
 • Pixel Perfect.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14415 на: 16 Јуни 2024, 15:30:36 pm »
...Единствениот зајеб е што мора кутијата да ја ставиш во сенка. Немам тестирано колку ке држи на сонце директно.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Само бела боја ако сакаш да ти издржи максимум на сонце.


Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5222
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14416 на: 16 Јуни 2024, 15:54:28 pm »
Само води, пластични четвртасти 0.5, 4 ставаш на секој ќош по една прекриено со некоја танка пацета над нив ако имаш одетливо овошје да не ти го заебе мразот. Со добар фрижидер и не отварање на секое до 48 саати држам ладно, после тоа имаш две литри вода плус


Sent from my iPhone using Tapatalk
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54891
 • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14417 на: 16 Јуни 2024, 16:49:59 pm »
...Единствениот зајеб е што мора кутијата да ја ставиш во сенка. Немам тестирано колку ке држи на сонце директно.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Само бела боја ако сакаш да ти издржи максимум на сонце.

Нормално бела нареден пат.

А уште подобро е да земеш фрижидерче и да го тераш истиот систем. Ќе држи барем 3 пати подолго.

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3836
Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14418 на: 16 Јуни 2024, 18:45:52 pm »
Залепи стуродур 1цм и одозгора рефлектирачка фолија (ќебе за загревање) и имаш фриДежер за мерак.

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2181
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14419 на: 17 Јуни 2024, 20:40:16 pm »
Барав вакво-такво-накво алатче за 10-15 дупки да избушам,гледав нови и половни на Бош и Метабо.
Овој како најзачуван и најисплатлив ми се виде,бидејќи има сет бургии.
На прв поглед делува здраво и солидно алатче.
Можно е откако ќе завршам да го огласам и продадам,ќе видиме
Се работи за Метабо UHE 2660-2 со два футири.Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2181
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14420 на: 22 Јуни 2024, 15:29:34 pm »
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4797
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14421 на: 22 Јуни 2024, 15:32:01 pm »
Со здравје да си ги служиш.
Овие беа слушалките што доаѓаа со телефонот што го купи? Како се покажа телефонот досега?

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2181
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14422 на: 22 Јуни 2024, 15:51:48 pm »
Да ова се слушалките WH-1000XM5 кои беа во пакет со Sony Xperia 1 VI:

Телефончето си е топ,немам замерки,посебно сум фасциниран од Макро модот и оптичкиот зум х 7,1 и издржливоста на батеријата која е далеку поголема од конкурентите с24 и 15 про.

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_1_vi-13003.php

Слушалките утрово стигнаа,сеуште ги немам убаво слушнато,но според нет и бројните позитивни ревјуа не сумњам дека се лоши.

https://www.whathifi.com/reviews/sony-wh-1000xm5
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29390
  • CARclub.mk
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14423 на: 22 Јуни 2024, 16:28:57 pm »
Нема подобри слушалки, освен ако не забегаш со ептен аудиофилски од неколку илјади евра. А и со тие нема да препознаеш разлика.

Јас имам Sony H.ear WH-H910N и сум ептен задоволен. Не се толку добри како WH-1000-XM серијата, ама се прилично добри. Noise cancelling-от е благодет.

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2181
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14424 на: 23 Јуни 2024, 01:03:50 am »
Што се однесува до Noise cancelling-от, 5-6 месеци ги имам Sony WF-C700N. Кога сум со велосипедот или кога сум трета смена и сум на Нетфликс, си слушаш музика или гледаш филмче ама си слушаш и се што се случува околу тебе со вклучен Ambient Sound и вклучен  Voice passthrought.
Или кога сакаш да се изолираш вклучуваш Noise cancelling-от и сите надворешни звуци се блокирани.


Едит-Сега баш малку ги разгледав овие новите WH-1000XM5, каде каде се подобри од WF-C700N.
Подобар звук,подобар  Noise cancelling и Ambient Sound,плус десната слушалка има тач опција и со движење на прст по надворешноста се зголемува-намалува звукот,се менува трака,се уклучува гугал асист и уште еден куп опции со одредени движења..
« Последно менување: 23 Јуни 2024, 02:03:39 am AUDI »
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5017
 • Пиши лаже
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14425 на: 24 Јуни 2024, 23:58:52 pm »
Кога сме кај подновување, се префрлив и јас на гајтанлес пред некој ден. :)
HyperX Cloud III Wireless.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2943
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14426 на: 28 Јуни 2024, 10:51:09 am »
А некој правел поврат на данок од декатлон од бугарија?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да, не е проблем, освен бугарскине цариници што малце го тупат, па ќе окапеш дополнителен 1/2 саат на деве баир. Внимавај со документите, имај си копии, пошто цариниците знаат да „соберат“ оригинал факура, па да не можеш после да си напраиш поврат.
Фала Симо ќе пробам па ќе видам што ќе кажат


Sent from my iPhone using Tapatalk

Чисто за инфо:

Брзо завршив на граница со цариниците, удрија печат на документите и Globalex ми задржа околу 25% провизија.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13692
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14427 на: 28 Јуни 2024, 18:42:06 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Noise cancellation е прекрасна технологија.

Имам ear buds од Xiaomi и ми го подобри животот ненормално многу 😁

Летање со авион, возење на долги релации точно ги побива шумовите а го слушам цел сообраќај.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6985
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14428 на: 28 Јуни 2024, 22:36:28 pm »
Ова "возење на долги релации" мислиш додека ти возиш или додека те возат?

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2078
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14429 на: 28 Јуни 2024, 23:34:34 pm »
Ако те возат има смисла до негде.
Инаку нема на било кое превозно средство кое ти го возиш. Не е безбедно.