Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1856887 пати)

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4092
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13140 на: 25 Август 2023, 12:26:09 pm »
Видете ако ви се исплати со некое од комбињата кои возат да ви ги пратат. 30 еур мислам дека зимаат.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4972
 • The Spartan General
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13141 на: 25 Август 2023, 12:38:25 pm »
Od licno iskustvo, najubavo e i vo ednata doma i vo drugata doma da ima alatcinja... Da, poveke pari e, ama e mnogu poudobno taka.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13142 на: 25 Август 2023, 12:41:23 pm »
Ауди, продолжи со купување од тие брендови. Саглам брендови се. И внуци ќе ги користат.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен zvonkog

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1052
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13143 на: 25 Август 2023, 12:55:42 pm »
Od licno iskustvo, najubavo e i vo ednata doma i vo drugata doma da ima alatcinja... Da, poveke pari e, ama e mnogu poudobno taka.

Не сум стигнал до гаража у моја сопственост, дури тогаш ќе почнам да се редам едно по едно  ;D

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3264
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13144 на: 25 Август 2023, 14:54:39 pm »
Веќе подолго време ги меркам масава и шкафчево и конечно си ги купив.  :)Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13145 на: 25 Август 2023, 14:55:53 pm »
Ууу бјутифул! Кој ранг на цена е оваков сетап?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13146 на: 25 Август 2023, 15:02:33 pm »
Комплет со шкафчињата под масата иде, и со перфорираната плоча горе?
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20610
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13147 на: 25 Август 2023, 15:21:48 pm »
Веќе подолго време ги меркам масава и шкафчево и конечно си ги купив.  :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

РеспеК! Да си средам едната од собите у подрум, па и јас имам у план вакво нешто да си опремам.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8185
 • Малерозен дрводарец
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13148 на: 25 Август 2023, 15:53:08 pm »
Веќе подолго време ги меркам масава и шкафчево и конечно си ги купив.  :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Чичо, од Панатек ова?

Морам да прашам колку бона... :)))
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3264
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13149 на: 25 Август 2023, 18:53:02 pm »
Ууу бјутифул! Кој ранг на цена е оваков сетап?

Цената на комплетов е 142000ден со попустче.
Сакав сам да правам, ама коа удрив рачуница, време, работа, налет.

Комплет со шкафчињата под масата иде, и со перфорираната плоча горе?

Вака доаѓа како што е на сликите.

Веќе подолго време ги меркам масава и шкафчево и конечно си ги купив.  :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Чичо, од Панатек ова?

Морам да прашам колку бона... :)))

Од DalmaxFrigo е сетов, има безброј можности за комбинации.

Еве и линкче од инста, вебот не работи нешто.
https://instagram.com/dalmax.industrial?igshid=NjIwNzIyMDk2Mg==

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13150 на: 25 Август 2023, 19:20:41 pm »
Ух, браво! Со здравје да си ги користиш, ептен мерачки сетап.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17308
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13151 на: 26 Август 2023, 00:36:12 am »
Изгледа прекрасно, браво што го живееш сонот на многу од нас :)

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1905
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13152 на: 26 Август 2023, 00:45:35 am »
Ауууу, решавање работилница за внуци и правнуци, секоја чест! Создравје да се користи.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8185
 • Малерозен дрводарец
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13153 на: 26 Август 2023, 00:46:34 am »
Ауууу, решавање работилница за внуци и правнуци, секоја чест! Создравје да се користи.

Сакаш да кажеш дека кујнава е Golf?!
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7003
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13154 на: 26 Август 2023, 08:48:17 am »
Убаво...убаво

Што занает имаш?