Најнови пораки

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Генерални Муабети / Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Последна порака loopz на денес во 01:33:03 »
Да си ми жив и здрав, баш во тие блеев до пред малку :)))
Има некоја листа топ тен, што ти ја знам... а не се прескапи, само сајтот им е лајно, па пишав на контакт инфо.

Ако има некој други предлози, комплетно добредојдени.
Мразам песок. Вадите човек во патња од длабока кал овде. :)
2
Генерални Муабети / Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Последна порака MarceCvarce на денес во 01:15:26 »
Armenistis.gr samo mislam deka teshko mesto vo nivnite prikolki ili bungalovi
3
Генерални Муабети / Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Последна порака loopz на денес во 00:49:27 »
Другари, кај имаат јужно-македонциве добар камп, треба дечишта да водам да пијат песок и да јадат вода.

Пред некое време бев во она Екатерини Велика, Платамонас.
Додека целата ситуација беше супер (за нив), сè уште го пцујам креветот 180х140, за двајца.

Да најдев барем бунгалов со посебна спална, малку да одморам.
Вака, за 7 дена работам повеќе отколку 2 месеци професионална работа дома :))
4
Генерални Муабети / Одг: Скутерчиња
« Последна порака Tony на денес во 00:34:04 »
@VLATKO Џентлменот
Имам неколку прашања до тебе кога би можел да ми помогнеш пошто те сметам за најкомпетентен на форумов за скутерчиња.
Имам априлија ср 2019 и макс брзина му е 70, 75 на правец 80 удолница. На старт е ракета. Има џијанели реврс на неа. Блокажата на болцната  на варијатор најверојатно ја нема, но ја немам отварано, ја сум втор сопственик.
Дали би добил нешто со малоси електроника која кошта 200 евра или се џабе фрлени пари?
Дали би добил нешто ако сменам варијатор и какви ролни треба да ставам? Знам дека новиве имаат пократок пренос, некои ми рекоа други запчаници да ставам од постарите априлии.
Дали да менувам дизна на карбуратор и што би добил и изгубил?
Се работи за еуро 4 моделот.
Гледам слабо се чепкани овие новиве неможам добар сетап да најдам на интернет што не кошта 500 евра и плус сакам да останам на фабричкиот клип цилиндар пошто моторчето има поминато релативно мала километража, секако додека не пукне.
Ме копка тоа што не оди 80 многу, а знам дека може да оди и повише.

Фала однапред.
5
Генерални Муабети / Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Последна порака loopz на денес во 00:32:32 »
Синка, кај е ова толку високо, бре?!

Прашање број 2: колку време го имаш композитниов патос, дали брзо бледее?
1. Личи на Џевахир

2. И мене ме интересира

3. Како беше последнио земјотрес? Или имаше среќа на рамно да си? :D
6
Фала на препораки, во Козле од следна недела ќе тргнам, а овие неколку дена че одам приватно за побрзо.
7
Генерални Муабети / Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Последна порака AUUU на денес во 00:20:31 »
Синка, кај е ова толку високо, бре?!

Прашање број 2: колку време го имаш композитниов патос, дали брзо бледее?
1. Личи на Џевахир

2. И мене ме интересира
8
Генерални Муабети / Одг: Купувам карго возило
« Последна порака vladic3110 на денес во 00:15:07 »
Абе сеа оптимистички пишав да не кварам ќеф :) Иначе тие се километрите 40/60 не бегат годината.
9
Генерални Муабети / Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Последна порака loopz на Мај 25, 2022, 23:55:23 pm »
Синка, кај е ова толку високо, бре?!

Прашање број 2: колку време го имаш композитниов патос, дали брзо бледее?
10
Генерални Муабети / Купувам карго возило
« Последна порака Kikac на Мај 25, 2022, 23:53:01 pm »
Еми не е соодветна годината кај да најдиш, освен ако му веруваш на бројките на слепо, овај тип на возило на минимум возено да го најдиш се 20000 годината, шо не е ништо на годишно ниво, ×13 години на минимум 250Ккм ќе се, до кај 350 па и 400.
Не би рекол, во прошлата фирма проаѓав 60 до 70.000км годишно само во Мк, а и останатите 2 возила исто толку цца +/-

Мој совет на ново ако се има финансии


Sent from my iPhone using Tapatalk
Страници: [1] 2 3 ... 10