Најнови пораки

Страници: 1 [2] 3 4 ... 10
11
CARclub Настани и Собири / Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Последна порака Deni на Октомври 20, 2021, 22:36:57 pm »

Тоа знакот 80 сите ќе го прелетаат, ќе му ебат мајката со 180 :D
Кој знак 80?!
Тој кај удолницата кај што се закотвени стално со радар.
12
CARclub Настани и Собири / Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Последна порака Simo - Carrier159 на Октомври 20, 2021, 22:04:49 pm »

Тоа знакот 80 сите ќе го прелетаат, ќе му ебат мајката со 180 :D
Кој знак 80?!


14
И таму има ризик од некое каменче од вселена :)
15
Техничко Одржување / Одг: Предлог за акумулатор
« Последна порака darkserial на Октомври 20, 2021, 21:38:44 pm »
I jas go cekam. Vika deka pominal na carina, a eve 1 nedela gi nema postava da go donesat. Ke vidime  ;D
16
Генерални Муабети / Одг: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)
« Последна порака NUME на Октомври 20, 2021, 21:34:39 pm »
mnogu mnogu mnogu interesni teorii i razmisluvanja....

osobeno za zivotniot vek na lugeto, minotauri, kentauri, dzinovi, potop, namaluvanje na zivoten vek na lugeto....
preporacuvam,... ateist , biolog....
18
Возила на Членови / Одг: Lexus is250
« Последна порака zlatko.jovceski на Октомври 20, 2021, 21:16:02 pm »
Na vremeto imav K&N pecurka na pezo 206ka.
Ubav zvuk praese keif.
So filterot zemav set za odrzuvanje - sredstvo za cistenje i ulje vo sprej.
Samo ednas go perev. Potoa treba da se nanese od uljeto ama da ne e ni malce (slaba firltracija) ni mnogu da ne go usisa i nalepi na nekoj senzor.

Ama toa bese filter pecurka i keifot bese vo zvukot.
Ovaa varijanta so panelen K&N filter neznam bas kolkav benefit ima.
Ima pogolem protok na vozduh ama pa moze i da propusti prljavstina.
Stoznam, po sopstven izbor ama jas veke ne gi koristam.
Zimam kvaliteten Mann ili Mahle filter pocesto go menjam i ne mu mislam.

Точно е што кажа за чистењето, треба внимателно да се среди.
Што се однесува на звук има некој “вуууш”, има разлика ама не како со печурка, некако и полесно ми прима колата… Баш кога дојде КН правев споредба со стариот и имаше и во звук и во реакција на педалата за гас, не дека е некаков вау ефект ама јас пошто ја знам колата осетив разлика.
19
Генерални Муабети / Одг: Алкохоли
« Последна порака smole на Октомври 20, 2021, 21:13:57 pm »
Оваа пљоска ја имам, одлична е. Одамна ја имам добиено на поклон, Troika е марката. Сликата не е моја.

20
Возила на Членови / Одг: Opel Astra J - GTC
« Последна порака Tischläufer на Октомври 20, 2021, 20:59:09 pm »
Нешто чуден ми е воланот...
Нешо е округол
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10