Најнови пораки

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Генерални Муабети / Одг: Алкохоли
« Последна порака Tischläufer на Октомври 20, 2021, 20:57:07 pm »
Абе пијачи, сакам да купам плоска за подарок, ама не можам никаде да најдам.

Базаро, Вицко, Технополис прошетани, нема.

До вечер треба да набавам, пуцајте предлози!
Има убави пљоски во Гент во едно дуќанче за алкохол, по 30 евра се, за шнапс, обложени со кожа и плус термичка изолација. Ќе зеам еден другиот месец, ако уште некој сака нека каже.
22
Возила на Членови / Одг: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp
« Последна порака Silvester на Октомври 20, 2021, 20:44:03 pm »
Не му го давај филтерот чим бил за опел капарен. Ке му појави 'рѓа, ќе те колни тебе
23
Техничко Одржување / Одг: Предлог за акумулатор
« Последна порака nikomil1 на Октомври 20, 2021, 20:40:27 pm »
а дали може со овој полнач и агм акумулатори да се надополнат или само оние обичните

"ali" tvrdi deka e za site osven za litiumsku akumulatori, eve eden citat od aliexpress " 3-stage chargers are suitable for most battery types including Calcium, Gel and AGM, Wet batteries. They may also help restore drained and sulphated batteries."

Nemam AGM i ne sum go probal so AGM akumulator mada ne ochekuvam da napravi shteta bidejkji ne go kachuva naponot visoko kako obichen ponach so transformator, na "repair" modot diga do nekoi 15.5V no strujata e mnogu slaba taka shto ne e agresiven. E sega za gel akumulatori ne bi rizikuval sepak tie se ponezni. Pak ke kazam, me kopka da go probam onoj pogolemiot polnach (ako voopshto stigne) bidejki toj ima poseben mod za AGM shto rachno se bira so pritiskanje na kopcheto
24
Тогаш ти останува само едно... ;D

25
Возила на Членови / Одг: Opel Astra J - GTC
« Последна порака Knight_ на Октомври 20, 2021, 20:21:06 pm »
Исто е и кај мене само има стрелка свртена нагоре, негде на пола од казанчето.
Сите ама буквално сите што ја виделе астрата под хауба инстантно брзо ми кажуваат дека ми фали интифриз, требало до горе да биде  :D
26
Техничко Одржување / Одг: Прашања и одговори.
« Последна порака DonIvan на Октомври 20, 2021, 20:10:37 pm »
Екипа мала помош. Се работи за голф 5, 1.9 идникаторите на инструмент таблата не светат, а исто не работат ниту обртометри, километри, температура или количина на резервоарот. Се појавува 2 секунди кога ќе ја запалам колата и веднаш потоа се губат. Решение што може да е ако некој имал ист или сличен проблем. Убава вечер
27
Возила на Членови / Одг: Lexus is250
« Последна порака M3V8 на Октомври 20, 2021, 20:10:18 pm »
Na vremeto imav K&N pecurka na pezo 206ka.
Ubav zvuk praese keif.
So filterot zemav set za odrzuvanje - sredstvo za cistenje i ulje vo sprej.
Samo ednas go perev. Potoa treba da se nanese od uljeto ama da ne e ni malce (slaba firltracija) ni mnogu da ne go usisa i nalepi na nekoj senzor.

Ama toa bese filter pecurka i keifot bese vo zvukot.
Ovaa varijanta so panelen K&N filter neznam bas kolkav benefit ima.
Ima pogolem protok na vozduh ama pa moze i da propusti prljavstina.
Stoznam, po sopstven izbor ama jas veke ne gi koristam.
Zimam kvaliteten Mann ili Mahle filter pocesto go menjam i ne mu mislam.
28
Генерално за Автомобилите / Одг: Квалитетот на VW.
« Последна порака DonIvan на Октомври 20, 2021, 20:01:14 pm »
Екипа мала помош. Се работи за голф 5, 1.9 идникаторите на инструмент таблата не светат, а исто не работат ниту обртометри, километри, температура или количина на резервоарот. Се појавува 2 секунди кога ќе ја запалам колата и веднаш потоа се губат. Решение што може да е ако некој имал ист или сличен проблем. Убава вечер
29
Возила на Членови / Одг: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp
« Последна порака DimitarMK на Октомври 20, 2021, 19:35:16 pm »
Имам полен филтер за кабина нов, останат од Корсата. Comline EKF137.

Ако ти врши работа следно идење Скопје ќе ти пишам. Поклон ти е пошто избра кола на иста платформа со Corsa D. ;D
30
Возила на Членови / Одг: Bmw E60 530d 2005
« Последна порака DarthJe5us на Октомври 20, 2021, 18:59:08 pm »
Kolku maslo beri ova cudoto ?  :)

8.25 литри.
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10