Автор Тема: Хемиско чистење  (Прочитано 288871 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #120 на: 08 Април 2012, 18:40:46 pm »
Шо да го банираш... сам си банираше еден куп муштерии....

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Тања ˚͜˚

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 86
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #121 на: 08 Април 2012, 18:45:55 pm »
Ako ako i ban treba, za da im dojde pametot, da znaat deka ako negde postoj red vo Mk toa carclub.mk ;D ;D ;D ;D

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #122 на: 08 Април 2012, 18:50:37 pm »
Нема потреба од банирање - немаме политика на банирање освен во екстремни ситуации, а и одговорот што го доби од заедницата е сосема доволен.

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5726
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #123 на: 08 Април 2012, 20:03:28 pm »
ah be makedonce beeee  ;D ;D ;D ;D da mu umre kozata na komsijata... i ovcata i kravata....
sami si go nacukuvate od tursko navaka i pamet ne vi ide ... so bi rekle vo srbija "narod treba jebat"  ;D ;D

namesto da se slozite i sorabotuvate za da imate profit i benefit, vie i nie (ke napravite popust ili za clenovi na 4 koli edna gratis pa da si podelime popust, koj ke ide do prilep) se raspljuvavte ko raja nepismena, kako sto ni e 80% od naselenieto...
a iskreno ne mozam da idam do prilep sonax mi gi falea se mislev za kaj niv a sega.... JOK!!!

kako prvo i jas sum si amater, zasto sam zacistuvam i ako ne znam prasuvam, taka da navredata bese za site onie koi sakaat sami da dojdat do nekoj rezultat vo razubavuvanje na svojot avtomobil...site ne navredi..
iskreno mnogu izgubivte, ne ste banirani oprajte se i kaznete go volevo sto pisuva vo ime na cela firma izvinete se javno i pocnete od "0" da go stvarate svoeto renome...
pu pu ne vazi, komentar na ova ne vrakam, stracka nema vracka, moeto e posledno  ;D ;D ;D ;D ;D  ;)

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #124 на: 09 Април 2012, 01:44:48 am »
Има едно правило у борба -Know your enemy...неможеш да победиш некој ако не го запознаеш...така и тука..неможеш бе да влезеш на форум за автомобили каде сити си ги сакаат своите автомобили повеќе од се и да збориш на ниво кое не доликува ни на средношколец... едноставно треба да влезеш, да кажеш здраво да видиш прво со каков тип на луѓе влегуваш во комуникација и после да напишеш нешто...
А сериозно, ако ние сме асоцијални граѓани, вие со ова ваше иоднсување сте ко "социјални"...абе ај...Да бидеш дел од една ваква заедница е голема привилегија, која за жал вие уште од старт ја прокоцкавте...

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9193
  • Аstra la vista baby !
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #125 на: 06 Мај 2012, 18:26:44 pm »
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.352514538144241.85521.240789475983415&type=3
ТЕ-ЕН секоја чест !
Газдата на мечето презадоволен ;)

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #126 на: 06 Мај 2012, 19:28:56 pm »
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.352514538144241.85521.240789475983415&type=3
ТЕ-ЕН секоја чест !
Газдата на мечето презадоволен ;)
благодарам на пофалните зборови thanks Rakun4e

Отсутен NDarK

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 459
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #127 на: 12 Мај 2012, 21:11:58 pm »
кај да ја однесам колата на хемиско и колку  пари е отприлика не е многу прљава ама сакам да ми биде скроз чиста.
видов на  првомајска некоја перална хемиско и  полирање 2000денари ама некако не е тоа многу евтино?

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #128 на: 12 Мај 2012, 22:32:50 pm »
pozz do teen koga ke ja pravis mojata kola???

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #129 на: 13 Мај 2012, 09:52:37 am »
pozz do teen koga ke ja pravis mojata kola???
:) сам знаеш добро да ја средиш :) ,ете и ти ја имаш оваа привилегија,активно членство ,е сега ми е полесно на форумов,имаме член професионалец detailer кој ќе им биде при рака со неговите услуги во Скопје на нашите членови,остани поактивен и да се запознаеш повеќе со нашите членови,се надевам на поддршка од тебе бидејќи и ти како мене си го заработуваш лебот,со мака и со пот,немаш реномирана фирма што стои зад тебе и обезбедено модерни простории,но сепак работата твоја ме воодушевува,не обрнувај внимание на предходните постови од еден “непоканет гостин“,кој изврши “хакерски напад“ на темава,можам на сите членови со чиста совест да те препорачам,ни недостасуваше некој како тебе и поблиску до нив,т.е. членови од Скопје и околината,се надевам дека ќе понудиш и членски попуст :) за нашите клабери,ова е уште еден доказ дека не има многу кои поштено и чесно си ја одработуваме работата за коректни цени,сега кој у двор ,кој под тенди,кој у гаражи,но важен е крајниот резултат и по квалитетот и по џебот на муштериите,секако... сите сонуваме за еден ден да имаме сопствен detailing centar топ опремен и реномиран бренд позади нас,но сите ќе ја немаме таа среќа,реално,уште еднаш официјално добре дојде dame и се надевам на искрени совети и членство на овој бр.1 форум во МК

Отсутен ngocevski

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 484
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #130 на: 13 Мај 2012, 12:17:56 pm »
Добро што го прочитав излагањето на Сонакс Скопје сега знам дека нема да им дозволам да ми го измијат Пони точакот а камоли нешто поголемо. Слика и прилика за "професионалците" во Македонија.

Едвај чекам да соберам 2 дена време да му ја пратам колата на Теен...Како не беше поблиску...

Отсутен NDarK

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 459
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #131 на: 13 Мај 2012, 12:54:38 pm »
добро е сега прочитав све SONAX се претставија преарогантно ??? ??? кај нив нема да правам хемиско TE-EN не е од скопје ајде кажете друго место за хемискоо  :-\

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #132 на: 13 Мај 2012, 13:01:06 pm »
Ndark, 2 поста погоре ...

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #133 на: 13 Мај 2012, 13:38:13 pm »
Dame, добредојде ;) Ќе се видиме ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #134 на: 13 Мај 2012, 13:39:28 pm »
добро е сега прочитав све SONAX се претставија преарогантно ??? ??? кај нив нема да правам хемиско TE-EN не е од скопје ајде кажете друго место за хемискоо  :-\
https://www.facebook.com/media/albums/?id=373554479331896 нашиот член dame http://forum.carclub.mk/index.php?action=profile;u=57