Автор Тема: што би направиле ако приметите корозија на вашето ново возило? форд фиеста  (Прочитано 29715 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Терај до крај! Нивна работа е да средат се` под конец да биде. Не е прва шалт табла извадена, нити последна!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
така е,ако незнаат да ја вратат назад шалт таблата ко што треба нека си бараат нова работа.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одговор на темата: што би направиле ако приметите корозија на вашето ново возило?

Пред некое време еден фраер од форумов му ја расклопи пола маска и под неа излезе едно вакво металче зарѓано. Не многу, ама тамам.
И јас изреагирав........... никако.
;D

Сеедно ми беше дали е зарѓано или не, дека ниту се гледа тоа парче ниту можи да зафати нешто витално. Се на него е пластика.

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Mnogu e prosto. Toj del NE E DEL od karoserijata. Sipkata e del od prednata maska t.e. tablata. Zatoa mozei i ne potpagja pod garancija.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Bugar да беше така, немаше да го повикаат во сервис и да му речат дека се ке сторат само корисникот да е задоволен...
Терај до крај! Нивна работа е да средат се` под конец да биде. Не е прва шалт табла извадена, нити последна!
Апсолутно се слагам...
Ако се плашиш да ти извадат табла и да не веруваш за тоа, ондак што се случува ако дојде време мотор да ти отворат???
Глупости почнувате луѓе да пишувате...
Таблата не паднала од марс...Луѓе ја склопиле...

Маци со среќа нека ти е, и баш ме радува тоа што одеше до крај и тоа што имаше подршка од некој од нас.
Од мене имаш повторно подршка да одиш до крај...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Te sfativ. Obvrska e na Mida da go viknat. A tesko deka bi ja vadele tablata. Ne znam kako ide garancija za delovi od enterier. Garancija e slozena rabota i ubavo e da se znae kaj koj del kolkava e (vo godini ili meseci) i dali voopsto ima. Na primer nekoi proizvoditeli ne davaat garancija kako vo EU na motor vo Makedonija poradi gorivoto (za dizeli se odnesuva).

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одлично објаснето Шмиџга.

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
kakov marketing ! Baska sigurno ova vo MK ne se prodava. Kojznae tuka kakov skart se nosi.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
0:30 ;)

Погледни го у слоу моушн видеото...
;)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
....Garancija e slozena rabota i ubavo e da se znae kaj koj del kolkava e (vo godini ili meseci) i dali voopsto ima. Na primer nekoi proizvoditeli ne davaat garancija kako vo EU na motor vo Makedonija poradi gorivoto (za dizeli se odnesuva).

тоа кај нас на балканов е комплицирана работа... иди малку по на запад да видиш дали гаранција е комплицирана... ке се јави муштерија дека е незадоволен и овие г’зот ке му го излижат да му свети како тазе лакована хауба, само за да биде он задоволен, а не како маци тука се тегне со овластен сервис+дилер+адвокати+вештаци цели 2 месеци за едно за’рѓаноцевче... до сега во сад на пример, ке му го сменеа мочаното цевче со се нова шалт табла и успат како екстра поклон ке добиеше нови навлаки за седишта, со се 5 освежувачи во кола за клима како компензација за изгубеното време додека колата седела во сервис... да не праам мубает за сите кафиња и остали ствари.. а ако му прдне да побара преку адвокат и ке добие на суд финансиска обештета за доаѓање на сервис со возилото+трошоци за идење и враќање со друг транспорт до и од сервизот+ трошоци за изгубено време+ надокнада за претрпен стрес затоа што не го управувал своето омилено возило во кое е заљубен+ надокнада затоа што љубовта на неговиот живот за која платил други му ја пипкале за да ја поправат поради нивна вина...

уште недај боже после да крцка шалт таблата.. ке им земе ганц нова кола со се уште една за резерва и за секој случај да му се најде...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Bugar да беше така, немаше да го повикаат во сервис и да му речат дека се ке сторат само корисникот да е задоволен...
Терај до крај! Нивна работа е да средат се` под конец да биде. Не е прва шалт табла извадена, нити последна!
Апсолутно се слагам...
Ако се плашиш да ти извадат табла и да не веруваш за тоа, ондак што се случува ако дојде време мотор да ти отворат???
Глупости почнувате луѓе да пишувате...
Таблата не паднала од марс...Луѓе ја склопиле...

Маци со среќа нека ти е, и баш ме радува тоа што одеше до крај и тоа што имаше подршка од некој од нас.
Од мене имаш повторно подршка да одиш до крај...

mocaj se na nea...

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Vo pravo si Losi Patista. Apselutno !

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Маци до кај е работата?

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Он си заврши работа...Пиша погоре...
Кога сака ке оди и ке му средат се што ке посака...
;)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.