Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 3939665 пати)

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6287
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27315 на: 20 Декември 2023, 11:55:13 am »
Aко е истата кола, да 16к бараше членот, уште од летото кога беше?, а пред некоја недела ми излезе на реклама5 14к беше огласена.

Колку ја даде не знам, ама изгледа по „нормална“ цена се продаде.
Можеше да ја понуди тука по цената на Голден Кар ама...  ;D

Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3665
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27316 на: 20 Декември 2023, 12:07:13 pm »
Oд сега правило да биди, колку што ќе им понуди Голден Кар за толку да ја понудат на форумџии :D
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен kimi makedonski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2661
  • Слобода или смрт
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27317 на: 20 Декември 2023, 12:07:18 pm »
Зошто да ја продаде тука по цената на голден кар? Има разлика кога продаваш на препродавач за бизнис и на некој локалец. Со препродавачот зделката завршува во моментот на потпишување на договорот а секоја чест на исклучоци но луѓето кога ќе купат стара кола очекуваат да е како нова и ќе ти го дрват после за секоја ситница.

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5361
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27318 на: 20 Декември 2023, 12:19:42 pm »
Форумџијата за форумџии 16к за на крајот за 10-11 да ја дај на фиљан чоек, затоа е и пазарот каков шо е со цените. Лично јас ќе одев со другар и ќе ја земевме да беше поудена за понормална цена а не 16к. Бараше зачувано возило другарот, остави на мене да пулам да праам, лабилен беше со цената и годината и за постаро и за поново возило. Ова ќе беше на повисоката границата за земање. На крајот му најдов Фиеста 1.4 бензин, за некое чудо зачувана и ја земавме неа.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Присутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27319 на: 20 Декември 2023, 12:22:21 pm »
Зошто да ја продаде тука по цената на голден кар? Има разлика кога продаваш на препродавач за бизнис и на некој локалец. Со препродавачот зделката завршува во моментот на потпишување на договорот а секоја чест на исклучоци но луѓето кога ќе купат стара кола очекуваат да е како нова и ќе ти го дрват после за секоја ситница.
Паметно, и ја не би продал кола на некој од форумов, макар и за поголема цена. Раатот со ништо не се плаќа. Сум продал на свој човек, никогаш повеќе.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5361
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27320 на: 20 Декември 2023, 12:27:38 pm »
@MAPJAH Тоа е твое гледање и твој избор,не ти одговара не ја ни нуди, ама овај овде ја понуди на форум кај што барал помош мислења итн "на свој луѓе" демек кој ги еба овие овде, мастило пиеме нека оди за 16к, можи ќе добие некој инстант шлог на нотар и ќе ја земе.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен bear

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1997
  • If you can dream it, you can do it.
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27321 на: 20 Декември 2023, 12:53:55 pm »
Чекајте луѓе. Последна цена на свифтов на форумот беше 13к евра.
 Може членот е газдата на голден, може му е род/роднина, па да му учини. Не брзајте одма, секогаш треба да се чујат двете страни за да се суди.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27322 на: 20 Декември 2023, 13:00:31 pm »
Зошто да ја продаде тука по цената на голден кар? Има разлика кога продаваш на препродавач за бизнис и на некој локалец. Со препродавачот зделката завршува во моментот на потпишување на договорот а секоја чест на исклучоци но луѓето кога ќе купат стара кола очекуваат да е како нова и ќе ти го дрват после за секоја ситница.
Паметно, и ја не би продал кола на некој од форумов, макар и за поголема цена. Раатот со ништо не се плаќа. Сум продал на свој човек, никогаш повеќе.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ако се си е јасно и транспарентно нема што. Откако ќе ги земеш клучевите твоја среќа е тоа.

Исто треба да се има во предвид дека можеби некој претходен газда направил некоја глупост со таа кола, а ти да не си ни свесен пред да ја продадеш. Не сите се лимари, механичари...

Тој е пресметан ризик кога се зема нешто половно. Можеш до некаде да бидеш сигурен, сервисна историја, МК Ауто екпертс ама никој не може да ти каже дека некое црево или турбина ќе отиде за 1000км. Лупам сеа, сфатете ја поентата, не да почнете да ме убедувате дека ќе се гледало турбото ако ќе рикне за 1000км.

Отсутен Luki Junior

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4986
  • The Spartan General
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27323 на: 20 Декември 2023, 13:03:17 pm »
Зошто да ја продаде тука по цената на голден кар? Има разлика кога продаваш на препродавач за бизнис и на некој локалец. Со препродавачот зделката завршува во моментот на потпишување на договорот а секоја чест на исклучоци но луѓето кога ќе купат стара кола очекуваат да е како нова и ќе ти го дрват после за секоја ситница.
Паметно, и ја не би продал кола на некој од форумов, макар и за поголема цена. Раатот со ништо не се плаќа. Сум продал на свој човек, никогаш повеќе.


Sent from my iPhone using Tapatalk




Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5386
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27324 на: 20 Декември 2023, 13:03:28 pm »
Зошто да ја продаде тука по цената на голден кар? Има разлика кога продаваш на препродавач за бизнис и на некој локалец. Со препродавачот зделката завршува во моментот на потпишување на договорот а секоја чест на исклучоци но луѓето кога ќе купат стара кола очекуваат да е како нова и ќе ти го дрват после за секоја ситница.
Паметно, и ја не би продал кола на некој од форумов, макар и за поголема цена. Раатот со ништо не се плаќа. Сум продал на свој човек, никогаш повеќе.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ако се си е јасно и транспарентно нема што. Откако ќе ги земеш клучевите твоја среќа е тоа.

Исто треба да се има во предвид дека можеби некој претходен газда направил некоја глупост со таа кола, а ти да не си ни свесен пред да ја продадеш. Не сите се лимари, механичари...

Тој е пресметан ризик кога се зема нешто половно. Можеш до некаде да бидеш сигурен, сервисна историја, МК Ауто екпертс ама никој не може да ти каже дека некое црево или турбина ќе отиде за 1000км. Лупам сеа, сфатете ја поентата, не да почнете да ме убедувате дека ќе се гледало турбото ако ќе рикне за 1000км.
Ниту пак дека моторот ќе зариба.
Ете другар зеде кола од овластен продавач Пежо, ја повози 1 година, сега му е на ремонт 1200€, причина недоволно подмачкување, му реков да си земи мотор, не сака. Не можам да гарантирам дека водата (читај масло) што ја става во моторот е квалитетна, а не може ни тој да каже дека возилото што сум го продал зарибало оти толку му бил векот.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27325 на: 20 Декември 2023, 13:05:01 pm »
Затоа раетот се купува со нова кола.*

* или како шо гледате ни тоа веќе не е меродавно.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27326 на: 20 Декември 2023, 13:07:33 pm »
Izglea treba zakon da se izglasa, ako si clen na forumov treba forumska kola da se ponudi po najniska mozna cena za mir vo kukja

Отсутен tomaso

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2114
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27327 на: 20 Декември 2023, 13:08:04 pm »
Како ќе ти се погоди среќата. Јас сум купил кола од мој чоек, па ме еба ме остај на пап,  ладилник за масло попушти, измеша со антифриз. На крај цел цех 400 евра излезе. Нема лутиш тука, едноставно како ќе ти се посреќи со стара кола.

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6287
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27328 на: 20 Декември 2023, 13:12:30 pm »
Работата е што некои се преценуваат и мислат се во право.
Секој можи да се проба со повисока цена, нема ништо тука лошо, само да си реален дека најверојатно нема да земиш толку пари, ама ете за проба пари не земаат.

Не дознавме Сидот од 7000€ за колку се даде.  ;D

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27329 на: 20 Декември 2023, 13:34:05 pm »
Jas dve koli prodadov na poznati, i dvajcat se suhte srekni :)