Автор Тема: Андроид Апликации и Телефони  (Прочитано 1052533 пати)

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4800 на: 21 Февруари 2015, 12:52:21 pm »
Може и 10 иљади да извади,и да не ти лагира,и тебе субјектувно да ти е ок,

Апсолутно.

али 30К си се 30К поени,нема што тука,операциите и целокупната работа на телефонот ќе биде подобра од тој со 10К.

Абе ако е угушен со malwаre, crapware, etc...

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4087
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4801 на: 21 Февруари 2015, 18:04:32 pm »
е сега ако баба имаше кур ќе беше дедо :)
ако станува збор за самсунг,тогаш да,има еден куп crapware у него и делува на осет ко да е послаб од некој со сличен хардвер,ама без глупости како што има самсунг

Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4954
  • Пиши лаже
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4802 на: 22 Февруари 2015, 12:24:40 pm »
Сум го осетил тоа на С3,4,5... но не и на Ноте то, иако имаше доста глупости.
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5835
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4803 на: 24 Февруари 2015, 17:00:36 pm »
Android Lolipop, Stock, Touchwiz, Htc Sense, LG UI.














Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10893
  • 430i
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4804 на: 24 Февруари 2015, 17:10:43 pm »
Го утнале Recent Apps кај HTC. Така беше кај КитКет, на Лижавче е како и кај другите.

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6942
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4805 на: 25 Февруари 2015, 10:48:39 am »
Кај Saмsung TouchWiz не ми се допаѓа што е премногу шарено, као цртан филм ми е некако, на HTC Sense сум навикнат, а ЛГто исто ми се свиѓа како изгледа.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5835
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4806 на: 25 Февруари 2015, 10:55:34 am »
Вкусови... Мене па Сенс ми е премногу мрачен и монотон, не би можел да го користам. Иако можеби е најдобро оптимизиран, после Сток секако. Со Андроид 5.1 треба да има некои опциички за мењање на боја тема, по менијата...

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4807 на: 26 Февруари 2015, 14:53:41 pm »
Денес го направив убедливо најбољиот потег што сум го направил во последниве неколку ајти години, рамото ми помодре од што се тапшам сам себе: го даунгрејдав телефонот од андроид 4 ицс на андроид 2.3 џинџербред.

мајко моја, како мазно и супер работи! не ми се верува дека истиот телефон! све лета! све се извршува моментално. како да имам нов, многу добар, многу брз телефон.

Кои фичри од подоцнежните верзии на андроид ми фалат? Никои! Све е тука, не приметувам апсолутно ништо да ми фали.

Кои програми више не ми работат? Никои! Сите си работат, само сега работат супербрзо и супермазно.

Каков телефон планирам сега да купам? Никаков. Екстра ми е овој сингл кор кој си го имам више 4 години. Само ќе го почастам со нова 32 гига мемориска картичка.

Јас сум среќна коцка. Требаше на ова да се сетам порано.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5835
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4808 на: 26 Февруари 2015, 16:42:56 pm »
Galaxy S6 најубаво ќе се опише со зборовите: Комбинација од S4 и iPhone 6. Катастрофа. 95% ќе е тој. И да има разлики, ќе бидат многу минимални.  Project Zero испадна стварно нуларица. Браво.



Ако, ми одговара да е ваков. Зошто? Затоа што нема да ми влезе чивија да го купувам. Ќе си го користам Нотето уште долго.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4809 на: 26 Февруари 2015, 17:27:42 pm »
Демек Ноте 4 ќе мењаш за С6? На друг тие фори дечко.

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4810 на: 26 Февруари 2015, 18:41:28 pm »
Денес го направив убедливо најбољиот потег што сум го направил во последниве неколку ајти години, рамото ми помодре од што се тапшам сам себе: го даунгрејдав телефонот од андроид 4 ицс на андроид 2.3 џинџербред.

мајко моја, како мазно и супер работи! не ми се верува дека истиот телефон! све лета! све се извршува моментално. како да имам нов, многу добар, многу брз телефон.

Кои фичри од подоцнежните верзии на андроид ми фалат? Никои! Све е тука, не приметувам апсолутно ништо да ми фали.

Кои програми више не ми работат? Никои! Сите си работат, само сега работат супербрзо и супермазно.

Каков телефон планирам сега да купам? Никаков. Екстра ми е овој сингл кор кој си го имам више 4 години. Само ќе го почастам со нова 32 гига мемориска картичка.

Јас сум среќна коцка. Требаше на ова да се сетам порано.

И ја денес го направив убедливо најдобриот потег, од 4.4.4 отидов на 5.0.2 :D Цијаноген 12 :)
Сега лета, дупло побрз од што беше и дупло по интересен..има доста подобрувања на 5ката, ај лајк ит...АРТ фала богу!

Апликации сите ми работат и мене, супербрзо и супермазно :)


Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4811 на: 26 Февруари 2015, 18:45:54 pm »
треба и ја да го пробам цијаноѓен. се мислев денес, кога више сум на темата и тоа да го пробам, али толку ми се засвиѓа телефонов ваков подмладен што си реков „ај не дирај мечку у пичку, if it ain't broken don't fix it, уживај си вака“  :)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4812 на: 26 Февруари 2015, 18:46:06 pm »
Да го ставам Германскиот 501 лолипоп или да чекам? Чекај чекај не се дочекуе...

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20061
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4813 на: 26 Февруари 2015, 18:50:44 pm »
Симни си го македонскиот за кога ќе пуштат ОТА за Македонија. А во меѓувреме терај на 5.0.1 што знам. Мене тоа ми е планот. Ако не го рутнам во меѓувреме.

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4814 на: 26 Февруари 2015, 18:51:42 pm »
Филипв што телефон? Значи ако си задоволен на постарата верзија, стави постара верзија од цијаноген да видиш тек тогаш што е телефон :)
@Дени и мене не ми се чекаше више, ставив најтлис :) али стабилни се до даска. Официјалната верзија за мојот ке дојде дури на крај на Март, Гугл се љубоморни и го дупат цијаногенов сеа не го пуштаат...така да ке си ги терам месец дена. Последниот апдејт што го добив на 4.4.4 беше гомно, како да имав нексус 2ка, до толку се упропасти телефонот, мн багчиња имаше. Најавено беше да има, ама требаше неколку дена да трае тој апдејт а не 2 месеца. Сега 5.0.2 фуче! прекрасно е. Се утепав денес го малтретирав одлично, одлично. СТАВАЈ, освен ако не е чекање од дена два три пет недела :)