Автор Тема: исправање бандажи, каде ?  (Прочитано 13025 пати)

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Одг: исправање бандажи, каде ?
« Одговори #30 на: 22 Јули 2015, 14:18:08 pm »
Ќе сака ли некој да постави точни координати од Глигориј?

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Одг: исправање бандажи, каде ?
« Одговори #31 на: 23 Јули 2015, 16:58:34 pm »
Денеска бев до мотоцентар, па поминав докај Глигориј демек, ама не завршив работа. Му се јавив вика дои у 4 отидов имаше еден мерцедес на германски табли пред мене, испадна дека му бил пукнат бандажот на тој, парче фалело, и вика дои утре нема да стигнам, ми се извини 100 пати вика да не го пуштам чоеков вака да си иде мора да се завари. А и немаше време до 5 работи. Не е океј ама така е со маалски мајстори, истово ми се случи и со Мето во кисела вода. 2 пати одев...

Иначе чоеков работи 300 на саат еј, не е нормален. И воопшто не е терсене како што го збореа. Малце галами ама мајсториште е  ;D

Отсутен Cranium

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 938
Одг: исправање бандажи, каде ?
« Одговори #32 на: 25 Октомври 2017, 19:49:44 pm »
Дечки ај ако може дајте ми бројче од Сервис Борче, препорака кој да барам таму и секако координати или мапа кај се наоѓа точно.
Ќе менувам зимски гуми па да ги проверам летниве дали се за оправање :D

Отсутен zvonkog

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1063
Одг: исправање бандажи, каде ?
« Одговори #33 на: 25 Октомври 2017, 20:11:15 pm »
075446512 Борче/Боби, локација


Отсутен balanar

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2148
Одг: исправање бандажи, каде ?
« Одговори #34 на: 12 Декември 2021, 18:22:17 pm »
Деновиве сакам да го променам летниот сет со зимскиот.

Летниов (бандажите) сакам да го однесам на проверка и ако треба, да се исправат. Кај кој мајстор е сеуште актуелно за носење од напишаниве на темава?

Во Штип не знам никој кој проверува и исправа бандажи.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: исправање бандажи, каде ?
« Одговори #35 на: 12 Декември 2021, 18:26:52 pm »
Распрашај се, не може да нема во цел град некој што се бави со тоа. Поефтино ќе поминеш башка.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: исправање бандажи, каде ?
« Одговори #36 на: 12 Декември 2021, 18:36:46 pm »
Имаат нова машина за исправање бандажи во Мотоцентар Галери во Ист Гејт. Не знам какви ќе бидат цените. Утре и официјално ќе го отворат салонот таму.

Јас имам позитивно искуство со исправање бандажи во Мотоцентар на Качанички Пат. Отидов, извадија тркалата, извадија гумите, исправија, вратија, балансираа, чао џаци. Пред неколку години беше, ич не се сеќавам колку платив.

Можам да го препорачам и Глигориј (стариот кај Канал 5), ама треба на друго место да одиш да ги демонтираш гумите, па да отидеш кај него, он да исправи, па да одиш пак некаде на друго место да ги монтираат гумите... Премногу време и премногу заебанции.

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: исправање бандажи, каде ?
« Одговори #37 на: 12 Декември 2021, 19:02:59 pm »
A mozes i vo servis Borce da proveris toa e posle servis packulj od djevair
 prema cementara

Отсутен balanar

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2148
Одг: исправање бандажи, каде ?
« Одговори #38 на: 12 Декември 2021, 20:07:10 pm »
Распрашај се, не може да нема во цел град некој што се бави со тоа. Поефтино ќе поминеш башка.

Нема никој во Штип со машина, проверено.

@zeroSignal - Мотоцентар би ми било ОК, на едно место да ги демонтираат/монтираат/балансираат гумите од бандажите...
Може да го проверам новото во Ист Гејт, секако ќе менувам сет неделава.

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: исправање бандажи, каде ?
« Одговори #39 на: 12 Декември 2021, 20:41:30 pm »
Мотоцентар имаат одлични машини. Јас сум презадоволен од нивната услуга последниот пат кога ги купив Conti-то на 159-ката.
Пнеуматик со Goodyear-от на MiTo-то, изгледаа како аматери во однос на Мотоцентар. Дури и не се избалансирани ко што треба.
На пролет пред монтирање на летниот сет на мито бекријо, ќе одат на третман (балансирање и проверка на бандаши) баш во Мотоцентар.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1765
Одг: исправање бандажи, каде ?
« Одговори #40 на: 12 Декември 2021, 23:09:24 pm »
И јас сум многу задоволен од монтажа/балансирање во Мотоцентар.

Во врска со исправање на бандажи, платив 800 денари (поскапо отколку што кошташе бандажот ) за 15ка бандаж од Алфата кај локален мајстор. Дали тоа е ок цена и колку би можел да очекувам за исправање во Мотоцентар за 17ки?

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: исправање бандажи, каде ?
« Одговори #41 на: 13 Декември 2021, 14:08:56 pm »


Новата машина за бандажи во Мотоцентар Галерија.

https://www.carclub.mk/2021/12/13/motocentar-galerija-noviot-premium-salon-na-motocentar-zapocna-da-raboti-vo-ist-gejt/

Отсутен Leon-cist

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 774
  • .
Одг: исправање бандажи, каде ?
« Одговори #42 на: 28 Декември 2021, 12:14:57 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Новата машина за бандажи во Мотоцентар Галерија.

https://www.carclub.mk/2021/12/13/motocentar-galerija-noviot-premium-salon-na-motocentar-zapocna-da-raboti-vo-ist-gejt/
За пофалби се дечките. Баш со ова машина ми исправија бандаж. Дечкото фер беше, рече бандаж не може да се ирпави 100% но ние би можеле со ова машина да го доведеме бандажот до 95% исправен, и така бидна. Цената беше 400 ден за исправка на бандаж. Јас сум задоволен општо со нивните услуги, цени, клиентелизам..мислам не се преваранти иако работат на големо за големи фирми
VW MK-7 (1.6 тди)

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8431
  • Малерозен дрводарец
Одг: исправање бандажи, каде ?
« Одговори #43 на: 12 Јануари 2022, 22:21:39 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Новата машина за бандажи во Мотоцентар Галерија.

https://www.carclub.mk/2021/12/13/motocentar-galerija-noviot-premium-salon-na-motocentar-zapocna-da-raboti-vo-ist-gejt/
За пофалби се дечките. Баш со ова машина ми исправија бандаж. Дечкото фер беше, рече бандаж не може да се ирпави 100% но ние би можеле со ова машина да го доведеме бандажот до 95% исправен, и така бидна. Цената беше 400 ден за исправка на бандаж. Јас сум задоволен општо со нивните услуги, цени, клиентелизам..мислам не се преваранти иако работат на големо за големи фирми

Лудница. Ова некоја промо цена да не било?
Мене ми личи преефтино. :)

Сега ќе им пратам едно дете, има некој 20" за средување.
Дали ќе биде голема разлика во цена?

Макар што, по мое, па и 50 еур да ми побараат за скап бандаж, би ги дал без размислување.
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.