Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2959588 пати)

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Ako vozite nakaj Kumanovo ke primetite deka bankinata na sredina e berbat, ne ke da e do namaluvanjeto od 120 na 70

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8427
  • Малерозен дрводарец
Преска поминав, видов каде е.
Еден автомобил уште стоеше заглавен.

Мислев дека се разбираме, но сепак:
- секогаш може да се погоди некоја будала што лета пребрзо лево а не го знае моментот со 70 и додека да изреагира, да му пресече пат некој од средна лента
- уште полошо: будали што го знаат тоа, а сепак "летаат"...
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
За среќа нема жртви, така да ум за друг пат.

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Пазете многу додека траат одмориве на трасава од Србија према Грција. Многу возат уморни неспиени, секој ден гледам страшни работи како и секоја година. Едно да запамтите, кога се случува собраќајна несреќа скоро секогаш едното возило не е ни криво ни дужно. Очите отворени.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Пазете многу додека траат одмориве на трасава од Србија према Грција. Многу возат уморни неспиени, секој ден гледам страшни работи како и секоја година. Едно да запамтите, кога се случува собраќајна несреќа скоро секогаш едното возило не е ни криво ни дужно. Очите отворени.
Кај си бе море ти? Еј!

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
За среќа нема жртви, така да ум за друг пат.
Ммммммм, не знам. Само да нема недолжни жртви, овие другиве, штознам.

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Пазете многу додека траат одмориве на трасава од Србија према Грција. Многу возат уморни неспиени, секој ден гледам страшни работи како и секоја година. Едно да запамтите, кога се случува собраќајна несреќа скоро секогаш едното возило не е ни криво ни дужно. Очите отворени.
Кај си бе море ти? Еј!
У близина

Отсутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5468
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
https://pressingtv.mk/hronika/falilija-od-makedonija-ja-probi-ogradata-kaj-leskovats-zagina-zhena-video/

Dobro be, ne treba ogradata da zastiti??
Vo slucajov ne samo sto ne zastitilo tuku i belja napravila ogradata.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6285
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Кубица ја скина, па помина со саката рака само.

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7199
https://pressingtv.mk/hronika/falilija-od-makedonija-ja-probi-ogradata-kaj-leskovats-zagina-zhena-video/

Dobro be, ne treba ogradata da zastiti??
Vo slucajov ne samo sto ne zastitilo tuku i belja napravila ogradata.

Во Четвртокот и денес бев за Скопје. На вкупно 5 места во двата правца Куманово Скопје и обратни има коли кои успеале да се впикаат под оградата. Страшно изгледа. Дали се дотраени, или во голем агол ги удираат, па можат да влезат под нив. Никогаш не било вака во краток период. Не знам што се случува со луѓево, ама отварање очи треба.

Отсутен s1n1sa

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 448
Во Четвртокот и денес бев за Скопје. На вкупно 5 места во двата правца Куманово Скопје и обратни има коли кои успеале да се впикаат под оградата. Страшно изгледа. Дали се дотраени, или во голем агол ги удираат, па можат да влезат под нив. Никогаш не било вака во краток период. Не знам што се случува со луѓево, ама отварање очи треба.
Лоша инфраструктура, лоша сигнализација, лошо поставена заштита, немање на контрола од страна на државата, немање контрола општо на луѓето со мислењето ја сум шофер можам 200 до тука ќе да е работата мое мислење
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Zatoa ima znaci za dozvolena max brzina koi kaj nas se od informativen karakter za zal

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Да фатам да ти изнасликам од патиштава какви небулозни ограничувања и каде се има забрани за престигнување а може да биде дозволено, а каде се е дозволено да се престига на некои правци, а реално правецот не е ни 30 метри долг, ќе се зачудиш.

Се прашувам дали сите тие забрани и дозволи по патиштата ги прави некој инжењер или Столе-Трајко од Паланка само си ставаат знаци и бојат како ќе им дојде по некаква си нивна логика....

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Se e toa taka ama i tie da se pocituvale ne bi bilo vaka, dozvoleno da se prestiga ne znaci zadolzitelno prestignuvanje. Taka da se dodeka sekoj si r sam svoj kreator na ogranicuvanjata samo vaka ke bide ako ne i polosho


Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Што да очекуваме бе другари? Од ретардиран народ што се прави паметен очекуваме држава да воспостави и да одржува? Па каква ќе биде таа држава? Подобро див запад да прогласат, многу подобро ќе се живее. Кога имате дел од населението ко е е под доктрина да не почитува никакво правило, што може да се очекува? Само катастрофа.