Автор Тема: Top Gear  (Прочитано 300673 пати)

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6442
Одг: Top Gear
« Одговори #1590 на: 21 Март 2015, 20:39:46 pm »
А ако умре Кларксон ? :D

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Top Gear
« Одговори #1591 на: 21 Март 2015, 21:53:55 pm »
ќе има карклуб комеморација... :)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10893
  • 430i
Одг: Одг: Top Gear
« Одговори #1592 на: 21 Март 2015, 23:35:30 pm »



и не се праи факинг ипол, во обид да ми одговориш демек со иста мера на претходниот пост... разграничи си прво кај ти се нивоата за моралност, моралитет и дискусија после реплицирај ми... па макр и со иста мера... ок?

Ок друже капетане.
Се извинувам, нема да се повтори.

Од сега со моралитетот на чело и Кларксон во мислите, кон уште една голема победа, победа за Македонија!


Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Top Gear
« Одговори #1593 на: 21 Март 2015, 23:53:42 pm »
хахаха... ок... чим така викаш.. нека биде победа... :)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43407
  • Il Moderatore
Одг: Top Gear
« Одговори #1594 на: 22 Март 2015, 07:15:59 am »

во тема за топ гиар треба да се коментира за топ гиар колку што знам... а не да плачете дали ке го избркаат или вратат кларксон (гадното деформирано старче) со сите линкови кој што кажал и како кажал... значи зборите за кларксон (личност, име, човек) а не за топ гиар... али да не ме сватите дека е бексит модерирање, туку изјавувам општо гадење од целава оваа дешавка со кларксон, во темата за топ гиар,а читам и по други форуми како плачат и се лигават за тоа дека кларксон го неме, лелеееееееее.... плачки, лигавења... иако е тесно поврано, сепак не е баш во целосен во контекст со темата... аи ок, фурајте.. само кажав дека ми се гади од таа појава... да те потсетам дека првично темава беше со наслов top gear is back... значи не е прв пат да биде gone...


и не се праи факинг ипол, во обид да ми одговориш демек со иста мера на претходниот пост... разграничи си прво кај ти се нивоата за моралност, моралитет и дискусија после реплицирај ми... па макр и со иста мера... ок?



Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Top Gear
« Одговори #1595 на: 22 Март 2015, 10:01:06 am »
ти возиш алфа... логиките твои ги знаат сите други што невозат алфа...  ;D ;D ;D
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10893
  • 430i
Одг:
« Одговори #1596 на: 22 Март 2015, 10:37:20 am »
Го знаеш мислењето на Топ Гиар, а посебно Кларксон кога станува збор за Алфа така?

Супер си е логиката и вака од страна гледано ;)

Отсутен bramovsk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3783
Одг: Top Gear
« Одговори #1597 на: 22 Март 2015, 14:20:03 pm »
ти возиш алфа... логиките твои ги знаат сите други што невозат алфа...  ;D ;D ;D

Пробував да ја дешифрирам ситуацијава, и според логиките на тие што возат Алфа, како јас, веројатно не ги знам неговите логики (претпоставувам се однесува на помрчење на дел од кортексот на ти е што возат Алфа, да не ги знаат логиките на другите што возат Алфа).  :D :D :D

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Top Gear
« Одговори #1598 на: 22 Март 2015, 23:35:41 pm »
гледаш дека сум во право... човеков вози алфа и ете..и него не му е јасно...  ;D ;D ;D ;D

мала шала нели... мада во секоја шала, има и до пола вистина..  ;) :D ;D
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Одг: Top Gear
« Одговори #1599 на: 23 Март 2015, 10:57:16 am »
Jeremy Clarkson has reportedly promised to sue the BBC if he is sacked from Top Gear over an alleged attack on a show producer.

Sources close to the 54-year-old, who is currently suspended after allegedly hitting Oisin Tymon, have said he is likely to take action against the Corporation for wrongful dismissal, if he is not reinstated to the programme.

The under-fire presenter allegedly believes that the BBC have launched a 'smear campaign' against him which he 'won't let go'.  

It comes amid reports that the BBC are filming a pilot of a new motoring show called The Getaway Car, which will see contestants travel abroad to take part in driving challenges.


http://www.dailymail.co.uk/news/article-3006239/I-joking-Jeremy-Clarkson-laughs-foul-mouthed-rant-BBC-bosses-f-says-did-charity.html


Значи Кларксон уствари му бапнал една на продуцентов а ова со eeine meennei minie mo е само  ББЦ 'smear campaign.
За сите кои ќе читаат..сега и со нов дизајн..


Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Top Gear
« Одговори #1600 на: 23 Март 2015, 11:20:48 am »
затоа што кларксон така рекол, не значи дека е така... за разлика од неговото речување, она што го наброја ббц како работи за кои е опоменуван, работи кои ги направил како грешки, за него е видливо, на видео записи и достапно на интернет да се види...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Одг: Top Gear
« Одговори #1601 на: 23 Март 2015, 11:33:05 am »
Дека бил опоменуван и дека редовно првоцира се слагам..али тоа што рекол ( nigger) и што наводно ја за ББЦ прелило чашата, не ни прошло како финален тејк на тестот за Тојота ГТ86/Субару БРЗ..

Напротив, самиот барал да се користи тејк каде тој збор е најмалку разбирлив...
Е сега, јасно е  дека не ни морал да ја пее таа "песничка".
Сепак мислам дека друго ќе да е...

Без оглед на се, мене ми фали Топ Гир како единствена емисија која редовно ја следам (заедно со  Малечката Невеста на Сител) иако не се слагам со пола работи кои ги кажуваат.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Top Gear
« Одговори #1602 на: 23 Март 2015, 11:48:58 am »
види... и јас ја сакам емисијата, и ја следам и гледам.. интерсна емисја а кларксон е одличен шоумен, ама како личност НЕ ГО ВАРАМ... одвратен ми е... значи несмее една емисија и нејзиниот квалитет да се искомпарира-спореди со карактерот на една личност.. исто како што и успехот на некое шоу несмее да се препише на една личност...
.

да се разбереме, кларксон е водител-презентер. концептот на топ геар шоуто не го прави он, тоа го прави некој друг. ова е како одговор за муабетот дека топ геар е кларксон... е па не баш... и сега, веројатно ке дојде некој друг водител, ете више и има избрано име и личност за негова замена... и топ геар ке личи поинаку... и така и треба, да биде поинаку. концептот ке се задржи веројатно, ама презентирањето ке биде поинакво. тој што ке дојде да го смени него ако проба да го имитира калрксон ке си препише неуспех уште од прва епизода. затоа јас ке му дадам шанса од неколку епизоди.. тогаш ке одлучам дали го усраа, подобрија или само продолжија со тоа шоу, онаму кај шт застанаа...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9999
Одг: Top Gear
« Одговори #1603 на: 23 Март 2015, 11:52:46 am »
Сегашниот Топ Гиар, како концепт, го има направено и смислено Џереми. Пред некоја година им го продаде на ББЦ, така да до пред некоја година и буквално беше негово.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Одг: Top Gear
« Одговори #1604 на: 23 Март 2015, 11:57:02 am »
Сум пишал и порано...ако сакате врвна, скапо реализирана забава гледајте Топ Гир.
Ако сакате убав, објективен тест на автомобили го препорачувам Carlos Lago od Ignition и Chris Harris..мада вториов ми е малку VW фанбој.