Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2532938 пати)

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
Abe luge wtf se slucuva so semaforive niz skopje. Od lisice do Gjorce do pred odredeno vreme kade shto imashe zelen bran nigde nema sinhronizacija. Trgni zastani. Koj k. gi poeba site semafori. Partizanska, Ilindenska abe krsh tezok

Отсутен FICOOO

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 265
Стварно незнам што е со семафориве, јас пример навечер пробувам да фатам зелен бран од саем, накај влада, па по илинденска .... значи жива кола нема и пак имаш фора да убрзаш успориш, ама што и да правиш или на илинденска некој семафор ке ме пресече и црвено ке светне или па оној пред суд е лошо изкоординиран со другиве..... нзз катастрофа...

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Семафорите не се више по "зелен бран" методологија сетирани. :)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Зелен бран од Ѓорче до Центар (Влада), и по Партизанска, и по Илинденска, едното вчера, другото завчера.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Прошли понеделник два пати возев релација Ѓорче - К. Вода, не успеав да "сурфам". На пример, пешачкиот семафор кај Ленинова само што позеленува, тој кај соборна станува црвен. Исто беше и со двата пешачки меѓу Х. Карпош и Симпо.

Или ги ооравиле или ја нешто грешно сум правел. :)

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29525
    • CARclub.mk
Дефинитивно се сјебани зелените бранови - секој ден возам натаму-наваму, и дефинитивно не се семафорите како што беа.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Prvpat posle 3 meseci trgnav ko covek na vreme od doma, naspan..vikam aj da si stignam na rabota porano, da si odam porano..
I ete ti rasipan JSP avtobus ostaven vo leva lenta nakaj Crven krst.

Guziva - milina.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Понеделничка епидемија со автобусиве. Имаше карши Буњаковец исто расипан, се ѕверат 5 луѓе под задна хауба, со раце у џеб. Врска немаа што бараат.
Ова кај 7:30, не беа гужвите почнати уште.

Отсутен Strumjan

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 95
    • Македонска Џумла заедница
Прошли понеделник два пати возев релација Ѓорче - К. Вода, не успеав да "сурфам". На пример, пешачкиот семафор кај Ленинова само што позеленува, тој кај соборна станува црвен. Исто беше и со двата пешачки меѓу Х. Карпош и Симпо.
Семафорите сега ги прават наводно паметни: ја следеле гужвата и ако на некој правец има поголема гужва таму ги пушта подолго, а на другите правци го скратува зеленото.
Со други зборови, сега зеленото е кому иде ама сигурно не е бран :)

Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4905
Понеделничка епидемија со автобусиве. Имаше карши Буњаковец исто расипан, се ѕверат 5 луѓе под задна хауба, со раце у џеб. Врска немаа што бараат.
Ова кај 7:30, не беа гужвите почнати уште.
од новиве или?

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
Прошли понеделник два пати возев релација Ѓорче - К. Вода, не успеав да "сурфам". На пример, пешачкиот семафор кај Ленинова само што позеленува, тој кај соборна станува црвен. Исто беше и со двата пешачки меѓу Х. Карпош и Симпо.
Семафорите сега ги прават наводно паметни: ја следеле гужвата и ако на некој правец има поголема гужва таму ги пушта подолго, а на другите правци го скратува зеленото.
Со други зборови, сега зеленото е кому иде ама сигурно не е бран :)
прошлата недела,чекам пешачки семафор на железничка,накај веро центар.чекаат автобус,позади него камион.и од што беше дугачко зеленото,само автобусот помина,на камионот му се запали црвено.тоа е тој модерен и софистициран систем кој што изгледа незнаат да го подесат ко што треба,или не е доволно интелигентен сам да се подеси

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
од новиве или?

Од украинските (или какви и да беа тие еднокатните).

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Да се самоцитирам у контекст на муабетот. Ете пред една недела у 2 саат сабајле ги чекав сите можни семафори накај Ново Лисиче и скоро на сите семафори јас бев единствената кола, дур си го чекав црвеното ниту една друга кола не помина од другите правци. Вчера околу полноќ од лептокарија до ново лисиче преку илиндеска пола саат патував, на жуто црвено кај мида, па кај зоолошка, па кај парк, па кај мостот гоце делчев, па кај скендербег после надовзникот, па на комаров, па кај три бисери тој глупиот семафор и на крај првиот семафор у ново лисиче. Значи, како што кажав:

Иначе, новион систем за регулирање на семафорите им е многу јак, можат комотно у гз да си го напикаат!

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Ај зелен бран Кими, и денес ме нервираше тоа, пак возев такви долги релации и пак ниеднаш не ја фатив цела Партизанска.

Ама вакви сељачишта како овој на сликава како ме нервираат...


Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6568