Автор Тема: Брендот и неговата (не)МОЌ во свеста на купувачите  (Прочитано 13691 пати)

Отсутен mmm121

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3799
  • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Abe neli nemozeme da briseme postovi? Ili fatil vrski u administracija :D


да ама може да ги едитираме ......

п.с. треба времето за едитирање да се ограничи на саат два......

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
nema potreba. se gleda datumot na promena. sekoj treba da moze da si ja izmeni svojata poraka.

zippo izgleda ni se naluti nesto. Koure, so e problemot?

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Abe neli nemozeme da briseme postovi? Ili fatil vrski u administracija :D


да ама може да ги едитираме ......

п.с. треба времето за едитирање да се ограничи на саат два......

Така и беше, и така и е на секој нормален форум. Меѓутоа, некои членови притискаа да нема ограничување, и непотребно драматизираа околу временскиот лимит за едитирање на постовите. Временскиот лимит постои баш заради вакви работи, кои ниту ги оправдувам, ниту ги почитувам.

Ваквите работи ме асоцираат на правење драма и непотребен over-reacting, наместо нормална комуникација со некој од модераторите за да се реши проблемот, ако воопшто постои.

Енивеј, мојот став тука завршува и нема повеќе да дискутирам, прво заради тоа што непотребно ќе се изнервирам, а и од почит кон Куоре Спортиво.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Негов избор, што и да одбере го подржавам.

Причини.......

Еве една:


Ќе пишуваш 50 реда пост со податоци од лично искуство или пак од знаење акумулирано преку 20 години и некое дерле ќе ти одговори цитирајќи те:

Идиот ?


 На баскет ваквите знам како ги решаваше, овде ја нема таа опција. Така да тоа е тоа.


Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Се слагам со тебе, но форум е систем од таква природа - секој има право да пише свое мислење, и луѓето не треба лично да си ги сфаќаат работите. Да ги сфаќавме работите лично, карклуб одамна немаше да постои, јас прв ќе го затворев.

Токму затоа постои администрација и постојат модератори. Ако на некој нешто му смета, може слободно да пријави кај модераторите (дури има и одличен механизам за тоа, све што треба е да кликне линкче и ако сака да остави коментар) и соодветно ќе биде реагирано, како што било секогаш реагирано кога имало потреба.

Пример за тоа е свастиката на Лошко, за која се интервенираше кога беше реагирано.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Svastikata ja smeniv od licni pricini, gi zalam lugeto na koi mu preceshe...

ZIppo gi trgnal svoite poraki, osven onie poslednite, kade sto se gleda zosto se nalutil. Zippo , razocaran sum od tebe, zatoa sto dozvoli deni da te izbrka od forumov. deni eeej.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Z128

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 378
  • ? ? ?
Да се вратиме на муабетот, т.е. податоците што ги приложи marjanot за Шкода:
Во ценовник нема да најдеш акциски цени, но за тоа може да се потрудиш, а цените се следниве:
1.6 TDI CR 105 16.400 eur
2.0 TDI CR 110 15.900 eur
1.9 TDI PD 105 15.500 eur
Сите модели се Амбиент опрема, со плус металик боја, цд радио Swing, магленки, преден функционален потпирач за рака, мрежа во багажник, држач за наочари и AUX IN. Од битни работи(како за кого) нема ЕСП, воздушни завеси, бандажи, електрика на задни стакла и мал кожен пакет. Секако со умешност овие цени може да одат уште надолу, но доволно е и овие да се земат за споредба и анализа во однос на темата :)

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Ценовникот е земен од официјалниот веб-сајт и беше актуелен кога се постирани сликите.
Друго, акцискиве цени дали се за караван верзија пошто цените од табелата се?
Треќе, ај потруди се и најди акциски цени и за Меганот ;) (караван)

Отсутен Z128

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 378
  • ? ? ?
Цениве се сеуште актуелни, важат уште кога им почна акцијата пред неколку месеци, а се однесуваат само на хечбек, караванот не е на акција. Акциските за меганот колку што видов се во самиот ценовник истакнати.

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100
Аман бе Зипо, не го прави еден човек цел форум, па тоа да биде причина за да зи ги избришеш сите пораки. Чисто ме интересира колку време потроши во бришење?

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Цениве се сеуште актуелни, важат уште кога им почна акцијата пред неколку месеци, а се однесуваат само на хечбек, караванот не е на акција. Акциските за меганот колку што видов се во самиот ценовник истакнати.

Е така де. Само цените што ги имам постирано (табелите) се за караван возила. И Октавијата и Меганот.

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Аман бе Зипо, не го прави еден човек цел форум, па тоа да биде причина за да зи ги избришеш сите пораки. Чисто ме интересира колку време потроши во бришење?

Taчно, ама кога се води дискусија во стилот Аргументи VS навредливи епитети, лесно е да си ги изгубиш нервите ...

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Навредливите епитети доаѓаа од налутената страна, другар. :) Препрочитај пак за што се говори.

Отсутен Z128

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 378
  • ? ? ?
Цениве се сеуште актуелни, важат уште кога им почна акцијата пред неколку месеци, а се однесуваат само на хечбек, караванот не е на акција. Акциските за меганот колку што видов се во самиот ценовник истакнати.

Е така де. Само цените што ги имам постирано (табелите) се за караван возила. И Октавијата и Меганот.

Не успев тоа да го видам од табелите. Како и да е, Меганот караван е подобра понуда од Октавиата, додека ако споредуваш хечбек ќе да е обратно.

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Точно ;)